Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni más agresszív...

Mit lehet tenni más agresszív gyerekkel? Kisfiam így is fél a gyerekektől.

Figyelt kérdés

Rettentő báránylelkű gyerekem van,ő az a típus akinek kell idő hogy feloldódjon, mindenkit előre enged a játszótéren csúszdán pl, bárki elveheti tőle a játékokat és tök szomorú lesz, ha sok a gyerek inkább odébáll.

Anyaként őszintén nagyon nehéz ezt látni, igaz oviba nem de iskolába nagyon sokat bántottak, és félek hogy rá is ez vár.

Amire ki akarok lyukadni, hogy 2 éves, próbálom minél többet szocializálni, gyerekek közé vinni, de valahogy 90% -ba ilyen gyerekekbe botlunk, agresszívak, elveszik tőle a játékokat, tolakodnak, verekednek, és hiába próbálok rájuk szólni ha nincs ott az anyukájuk, ugye le se tojnak.

Ha ott van az anyjuk mint tegnap is, nyájasan mondja hogy , jajj kicsikém nem szabad elvenni a más játékát, majd a kisfia letojja őt is és elrohan a fiam játékával.

Előre félek az ovitól, így se tudom ezeket kivédeni ott mi lesz vele nélkülem? Teljesen el fogják nyomni? Hogy lehet egy ilyen típusú gyereket mint a fiam megerősíteni?

Tudom hogy azt mondják gyerekek megoldják ,de ezt én nem látom, akkor lenne megoldva ha a fiam megvédené magát de halvány szikráját nem látom ennek.

Ti rászóltok idegen gyerekre? Vagy hogy reagáljátok le ha elnyomják a gyerekedet? Anyját se tudom megkeresni hogy reagálja le hisz azt se tudom melyik az anyja.

Segítsetek légyszi!


2018. ápr. 18. 11:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
63%

Ekkora korában még gyakorlatilag 1 méteren belül voltam mindig. Tehát nincs olyan, hoyg valaki kiveszi a kezéből a játékot, mert a szándékot időben felismerem, és rászólok a másik gyerekre, illetve fizikailag visszatartom a játékot. Az én kezemből nem csavarja ki.

Hidd el, nagyon-nagyon kevés az a gyerek, aki szembeszáll egy idegen felnőttel. Ha meg sírva megy az anyjához, nem valószínű, hogy igazat adnak neki.

Ha mégis, akkor el lehet magyarázni anyukának is, hogy ki kell várni a sorát, most ti játszotok az adott játékkal.

2018. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszii , irigyellek hogy ilyen karakán csaj vagy :D

Nekem is könnyebb lenne az élet ha nagyobb szám lenne az biztos.

De most megfogadtam hogy legközelebb nem fogom hagyni hogy elvegye, szólok az anyjának ilyen esetben. Csak az ilyen agresszív gyerekeknél azt veszem észre hogy szarnak rá mit mond az anyjuk, vagy az anyjuk is buta.

Hát amúgy csak azért gondoltam hogy eljárunk ilyen helyre hogy kicsit szokja, nem baj ha most találkozik ilyen buta gyerekekkel velem, mint hogy az oviba először egyedül.

Meg pont abba az oviba van ez a foglalkozás ahová járni fog, nem lesz neki ismeretlen a terep.

2018. ápr. 18. 13:46
 13/28 anonim ***** válasza:
34%
Iszonyuan gaznak tartom, hogy vannak olyan anyukak, akik raszolnak mas gyerekere, sot kicsavarjak a kezebol a jatekot! Tudjatok mi olyan jatszoterekre is jarunk, ahol sok a kisebbsegi, es ilyet meg toluk se lattam! Ugyhogy nem tudom ez hol divat, de normalis korokben biztos h nem. 1 meterre ulni a 2 eves gyerektol, ne rohogtessetek mar! Akkor mi a tokomert nem a sajat kertetekben ultok ennyi erovel? Nem azert kell jatszoterre menni, hogy 2 eves gyerekekkel kemenykedjetek. Azt a feszultseget amit a sajat gyereketekkel kapcsolatban ereztek, nem mas gyereken kell levezetni. Egyetlen valodi ok van a raszolasra, hogyha fizikailag bantjak a gyereket. A tobbi csatat igenis nekik kell megvivni. Nehez ezt latni szulokent, de nem szabad kozbeavatkozni. Hagyd hogy kialakuljon a szemelyisege.
2018. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%
Én meg azt nemmhagynám szó nélkül, ha az enyémekre rászól valaki. Igaz nem szokott velük gond lenni. Ismerik a szabályokat amit be is tartanak. 3 gyerekem van figyelek mindre, de mindenki után nem tudok menni. Egyszer egy nagymamának jeleztem aki nagy hévfel magyarázott a lányomnak, hogy ha baj van az nekem legyen szíves jelezni, ő a saját unokájával törődjön és nevelje én meg a sajátommal. Kiderült az volt a gond, hogy szerinte túl közel állt a lányom az unokához. Nem lökte nem siettette csak várt a sorára. Csak abban az esetben reális,hogy más rászóljon, ha a bántja a másikat, vagy amit csinál magára is veszélyes. Nem kel minden konfliktust megoldani a gyerek helyett. Ha játszunk egy játékkal akkor megmondom SZÉPEN! Most mi játszunk velede, ha nem játszunk vele és a lányom fiam úgy dönt oda adja akkor szívesen kölcsönbe adom, csak hozd vissza. Ha nem akarja oda adni akkor megmondom most ő nem szeretné, hogy elvidd. Szerencsére mi olyan játszótérre járunk ahol a gyerekekről nem a gonosságot feltételezzük, hanem csak azt, hogy még bizonyos helyzeteket nem tud még kezelni és ez az amit mi szülők megmutatunk mit és hogyan kellene csinálni. Az, hogy te hogy komunikálsz egy egy helyzetet hogyan reagálsz le abból a gyereked is tanul. A példamutatás többet jelent mint más gyerekével kardoskodni. Volt olyan, hogy más gyerekével beszélgettem és megértette az én kétévesem miért nem szeretné oda adni.
2018. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, a kérdező sztorijában pont az volt, h a gyerek anyukája nem akarta megoldani, csak rászólt kölykére, az magasról tett az anyja szavára, anyuka meg ennyiben hagyta. Mégis kinek szóljak, ha anyuka leszarja, gyereke leszarja? Akkor én oldom meg, nem?
2018. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Elkezdtunk egy jatszoterre jarni, ahol vegre normalis emberek vannak. Kis lakotelepi jatszoter, nemreg talaltuk. Az anyukak a padon ulnek, beszelgetnek, kajalnak, ujsagot olvasnak,a gyerekek meg elvannak. Fél szeme mindenkinek a gyereken, de tisztes tavolsagban. Senki nem szaladgal a gyerek es a jatekai utan. Na, ez a normalis.
2018. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Jó neked utolsó..:)

Bár enyém nem játszik el egyedül hiába ülnék le egy padra max 5 perc pihenőt kapok, úgyhogy nálunk ez nem játszik.

2018. ápr. 19. 09:20
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
A fiam közel 3 éves és még megyek utána, ha megy egy helyben játszik, akkor a közelében pár méterre. Ez a normális. Valszeg 5 évesen már nem szaladok utána, hanem egy padról fogom figyelni.
2018. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

13, te nem tudsz szöveget értelmezni????

Nem én csavarom ki más gyerek kezéből a játékot, hanem megfogom, amit a gyerekem fog, így már nem tudja elvenni a másik gyerek. És talán megengeded, hogy ha odajön egy nagyobb, és a gyerekem kezéből el akarja venni a játékot, akkor szólók neki, hogy ne tegye, mert azzal a gyerekem játszik.

" A tobbi csatat igenis nekik kell megvivni" persze, mert egy 2 éves csatázni fog más gyerekkel. na ne röhögtess. Egy 2 éves még az anyjától várja a "védelmet".

És azért vagyok ott vele, hogy megvédjem, ha kell, nem napozni megyek a játszótérre... Sőt, megakadályozzam, ha az én gyerekem akar mástól elvenni játékot. Mert tudod intelligens szülő gyerekére nem szólnak rá. Hogy miért? Mert maga a szülő hamarabb megteszi, mint egy idegen...


Ja, és már 5 éves a fiam. Nem szaladgálok vele, és nem vagyok az 1 méteres körzetébe, mert tudom, hogy jól nevelt, kivárja a sorát, nem vesz el játékot, nem lök el gyereket sem, és nem megy világgá.

2018. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, utolsó..
2018. ápr. 19. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!