Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista borzalmas hisztis...

Autista borzalmas hisztis gyerekkel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Barhol vagyunk mindig kitalal valamit amiert visit.Ha lat egy masik gyereket az adja oda azt a jatekot.Aztan ha indulni kell o direkt elfut.Felveszem.berakom a kocsiba ezert utana fel orat visit.Nincs senkim nem birom mar tovabb.
2018. ápr. 22. 17:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érted, hogy egy autista "hisztije", nem ugyanaz, mint egy neurotipikus gyereké, ezért a gyakori közössége nem tud tippeket adni rá.


Szaksegítségre van szükségetek, hogy megfelelően kezelhesd a gyerekedet.


Igen, a mai Magyarországon ez áldozatokat kíván. Nincs minden bokorban elérhető ellátás, fejlesztés még az én nem autista, csak megkésett mozgásfejlődésű gyerekemnek se.

2018. ápr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
36%

Ezek szerint neked a jobb kereset többet ér, mint a gyereked fejlesztése! Ez NEM a gyerek érdeke, hanem a tiéd!


Mellesleg ha adott pályán (diploma nélkül) van több éves tapasztalatod - márpedig ez kellene ahhoz, hogy tényleg jól fizessenek -, akkor ez a több éves gyakorlat más munkahelyen elég egy hasonló munkakör betöltésére.


A gyereked érdekében - már amennyiben tényleg azt néznéd és nem a saját elönyödet - el kellene költöznöd olyan helyre, ahol VAN megfelelö fejlesztö központ, és akkor tényleg a gyerekedet tudnád segíteni azzal, hogy megadod neki a lehetöséget egy normális, társadalomba beilleszkedni képes életre.

Egy közeli családtag esetében személyesen tapasztaltam, hogy az általad "hisztisnek" nevezett gyerek (aki nem hiszis, hanem autista és ez ezzel jár fejlesztés nélkül) egy év alatt gyakorlatilag problémamentes óvodássá, késöbb iskolássá vált a megfelelö fejlessztö programok mellett, illetve a szülei is megfelöen tudják kezelni a problémás helyzeteket, mert nekik is van tanfolyam, ahol éppen ezt tanulják meg.


SZóval ha nem a saját "jó munkahelyed" meg "jó fizetésed" lenne a fontos, hanem a gyereked, akkor minél elöbb költöznél és biztosítanád neki a lehetöséget egy normális életre!

2018. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
31%

Kérdező!


Sürgősen vegyél vissza, hogy beszélsz te itt idegen emberekkel?!

Elhiszem, hogy nehéz, de akkor sem az a megoldás, hogy így viselkedsz másokkal... Tanácsot kértél. Itt valószínűleg kevés olyan anyuka van, akinek autista gyerekkel lenne tapasztalata. Viszont az biztos, hogy SZAKSZERŰ segítségre van szükséged. Nem otthoni tornára... Azzal nem fogsz sok javulást elérni.


Azt meg nem tudom elhinni, hogy sehol máshol, csak Pesten lenne fejlesztés neki.

2018. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tisztelt 22 es valaszolo!Akkor probalom megegyszer elmagyarazni.En egyedul tartom el.a fiamat amit ebbol a fizetesbol meg tudok tenni.Ha felmondok mar nem kapok soha tobbet ilyen allast mert bankban vagyok diploma nelkul!Magyarul ha felmondok mas bankba nem vesznek fel a fiam mehet az utcara..koszonom szepen a jo tanacsot ezzel most elerted hogy utoljara irtam ki ide kerdest.n.kepes vagy arra rabeszelni hogy menjunk a gyerekkel az utcara..mondjak fel...dobbenet...es nem erti hogy penz kell a gyerekhez egyedul..a 22 es hajtja a butasagot..itt csak ideges tud lenni az ember....sziasztok
2018. ápr. 23. 21:19
 25/27 anonim ***** válasza:
68%
Ne idegeskedj,kérdező! Feltettél egy kérdést, és hát nyilván nem tetszenek a válaszok. Te valami olyasmit vártál, hogy valaki megoldja helyetted a problémáid, de úgy, hogy neked ne kelljen a kisujjadat se mozdítani. Az autizmus egy olyan komplex, bonyolult állapot, hogy arra így látatlanban nem fogsz válaszokat kapni a gyakorikerdesek.hu-n. Ne menekülj a munkába,szedd össze magad és mozgass meg minden követ, hogy a gyereked esélyt kapjon az életben! Az anyagi javakra max.te vágysz, a fiadnak az anyjára van szüksége! Sok erőt kívánok Neked!
2018. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ezt találtam laikusként, lehet, hogy már kipipálva, de hátha nem:

[link]

J. Felvidéki Szilvia, gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szak-terapeuta, pszichopedagógia, autizmus spektrum pedagógiája; speciális pedagógus

Ha esetleg nincs épp számára foglalkozás, ötletként azért magánba megkörnyékeznék egy szakembert (kérdezősködj, valaki ott csak ismer valakit, aki konyítana az esetetekhez), hogy különórát vállal-e.


És ha jól álltok anyagilag, de nem bírod egyedül, fogadnék fel fizetett segítséget egy-egy szusszanásra. (Még mindig egészségesebb, ha kevesebb, de minőségi időt tudtok együtt tölteni, minthogy minden közös idő csak arról szóljon, mikor lesz már vége a napnak.)

2018. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
44%
lehet hogy mindenki ki lesz akadva sot az is lehet hogy te is megis megirom EN mit tennek. mivel teljesen magadra vagy utalva es ez a gyerek mindegy hogyan fogalmazunk nem normalis az egesz eleted egy remalom lesz arrol nem beszelve hogy minden ferfi futva menekul ha meglat egy ilyen gyereket. az allasod fontos es semmikeppen nem eri meg hogy emiatt a gyerek miatt aki lenyegesen sose lesz jobb allapotu, max erosebb lesz es teged is megver, lattam mar ilyet sajnos. szoval en vagy keresnek egy olyan bentlakasos intezetet ahol hetvegen , unnepeken ki tudod hozni es akkor normalisabban birsz idot tolteni majd vele ha egyaltalan fejlesztheto. a masik megoldas meg razosabb de en nem vagyok gyerekszereto raadasul a nem ep gyerekeket meg vegkeppen nem viselem el sehogy se. en azt tudom mondani a legjobb indulatu es akaratu szulo is ekkora teher alatt megroppan es egy ilyen gyerek aki egesz eletere rad van utalva egy ido utan eleri hogy a szulo meggyuloli akar akarja akar nem es ebben en semmi elitelendot meg jajgatnivalot nem latok. ha ez a bentlakasos dolog se megy es TE UGY ERZED nem birod a terhelest tovabb akkor mondj le rola hivatalosan es add allami gondozasba vagy ha valaki akarja (nem hinnem) akkor orokbefogadasra . a te eleted az egyeduli ezt neked kell vegig elned. a tarsad ( ha volt , erthetoen elment mar) mielott addig fajult volna a dolog hogy kart tegyen a gyerekben egy rossz napjan. miert kellene az eletedet felaldozni egy olyan gyerekert akinel soha nem jon el az ido hogy felnottkent teljes erteku eletet eljen. sajnallak iszonyu lehet az eleted . ne torodj az eloiteletekkel azt tedd ami a te erdekedet szolgalja. ebben az esetben sokkal fontosabb vagy mint ez a szerencsetlen nem normalis gyerek.
2018. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!