Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normalis, hogy az anyukak...

Az normalis, hogy az anyukak a jatszoteren a gyerek sarkaban vannak egyfolytaban?

Figyelt kérdés

1,5-2 eves gyerekek, a jatszoteren kozos jatekok vannak. Minden biztonsagos, sik, zart terep, nagy homokozo. Mas se latok/hallok, csak hogy az anyukak szoszerint 10 centire toporzekolnak a gyerektol: El ne ess!!! Ne azt a lapatot hasznald az a kisfiue add neki vissza! Ne lapatolj mert szall a por!! Ovatosan! Add neki vissza! Kerd el tole! Tedd le, vedd fel, hozd ide....

Miert nem lehet normalisan hagyni a gyerekeket egymassal jatszani? En sose szolok bele abba hogy kivel es mit jatszik a gyerekem. Orulok ha homokozik, mert en vegre lazithatok a padon, sosem rohangalok utana. Szerintem ennyi pattogas, orditozas, izelgetes sincs jo hatassal a gyerekre...


2018. ápr. 26. 17:07
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

11-es, na vegre valaki:)

Azert irtam ki, hogy lassam, kinek mi a velemenye. (Ha nem tetszik a kerdes, lehet lapozni. Van itt nehany).

2018. ápr. 26. 18:01
 12/45 A kérdező kommentje:
Biztos rossz dolog h hagyom normalisan jatszani, es nem orditozom a fulebe hogy ovatosan, lassan, mindenzt egy biztonsagos homokozo kozepen :)
2018. ápr. 26. 18:13
 13/45 anonim ***** válasza:
91%
Homokozóbsn tényleg nem történhet semmi... 🤔 Mindenkinek hagyni kéne, hogy a gyereke a másik fejére szórja a homokot, meg összeverekedjen a piros lapátért meg a domperért, egyen egy kis homokot, a többit meg dörzsölje a szemébe... Ez lenne normális, tényleg.... Mert a 2 évesek ezt csinálják a homokozó van, azért nem tudod mert látnid kéne közelről, nem csak a padról...
2018. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam már 3 múlt, de kicsit nem néztem oda, az ovistársával találtak egy kutyakakit, és fogdosták, hogy mi lehet az... 😱 Ha 10 méterről nézem (vagy nem is nézem) sose tudom meg..
2018. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Sosem verekednek ossze 1-2 evesek, maximum kicsit meglokik egymast. Na bumm. Es ha homok megy a fejere egy homokozoban, az tragedia? Akkor ne vidd homokozoba, ott a beton. Mivel a pad durvan 1.5 meterre van a homokozozol, meg az ilyen eget rengeto borzalmakba is bele tudok avatkozni amugy...de tovabbra sem pattogok feleslegesen.
2018. ápr. 26. 18:19
 16/45 anonim ***** válasza:
90%
Másfél 2 éves gyerekek még nem játszanak együtt, fura, hogy anyuka létedre ezt még nem vetted észre. Ekkora gyerekek maximum megeszik a homokot, elveszik más lapátját, amiért másik anyuka szólhat, fejbe vágják egymást, vagy a szemükbe szórják a homokot. Gondolom ezért vannak ott az anyukák, mert ők ezzel tisztában vannak.
2018. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%
Uristen meg ehettek volna a kutyakakit meg jo hogy eszrevetted
2018. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Az enyem 20 hos, nyilvan nem egyutt, hanem inkabb egymas mellett jatszanak, de azt viszont szereti. Csomoszor van hogy ha van egy normalisabb gyerek akinek nincs a seggeben az anyja, akkor 1 vodorbe ketten lapatolnak, vagy elgagyognak egymasnak. 5 hos kora ota hordom jatszora, szerintem nehany kilo homokot beleszort a sajat arcaba is es persze mastol is kapott, de meg sosem volt semmi baja, meg csak a szeme sem vorosodott be (ha meg ez megtortenne,kapna szemcseppet, huha, tragedia). Azert meg nem fogok szolni, hogy hogyan osztjak el az amugy kozos, jatszoteri jatekokat, azert ennyi teret kell hagyni nekik. Persze bele kell avatkozni jelentos durvasag eseten, de szerintem a kerdesbol latszik, hogy en a felesleges pattogasrol beszelek.
2018. ápr. 26. 18:37
 19/45 anonim ***** válasza:
71%

Na ha nem láttam volna tavaly nyáron.. anyuka nagyban pletykált a padon, a fia meg odaszaladt a hinta elé. Jó nagyot esett. A hintában ülő kislány is nagyon sírt, úgy megijedt.

Másik... pár hetes történet, apuka a telefonját nyomkodja, a gyereke meg kirepült a körhintából. Inkább az is a gyerekre figyelt volna. Felhasadt a szája.

Persze a játszótér biztonságos hely... csak egy 1,5-2 éves kisgyereket nem igazán lehet egyedül hagyni így.

2018. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
86%

Akkor te ülj a padon és nyomkodd az ájfónodat. De ne szidd azokat az anyukákat akik foglalkoznak a gyerekükkel és nem belebaccák a homokba hogy addig is megszabaduljanak tőle.


Amúgy így lehet szocializálni legjobban a gyereket ahogy az anyukák csinálják: elmondani mit szabad, mi veszélyes, raszólni ha elveszi a másét szó nélkül vagy homokot szór másra. Ekkor tanulják a határaikat. Ha ezt nem magyarázod el, a tiés lesz pár év múlva az aki szétrugdalja a másik homokvárát, mert az anyja nem tanította meg a társas viselkedésre. Vagy te nem fogod észrevenni amikor a gyereked fogja magát és kiszalad a homokból egy cukinak tűnő kutyához vagy berohan a hinta alá....

2018. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!