Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normalis, hogy az anyukak...

Az normalis, hogy az anyukak a jatszoteren a gyerek sarkaban vannak egyfolytaban?

Figyelt kérdés

1,5-2 eves gyerekek, a jatszoteren kozos jatekok vannak. Minden biztonsagos, sik, zart terep, nagy homokozo. Mas se latok/hallok, csak hogy az anyukak szoszerint 10 centire toporzekolnak a gyerektol: El ne ess!!! Ne azt a lapatot hasznald az a kisfiue add neki vissza! Ne lapatolj mert szall a por!! Ovatosan! Add neki vissza! Kerd el tole! Tedd le, vedd fel, hozd ide....

Miert nem lehet normalisan hagyni a gyerekeket egymassal jatszani? En sose szolok bele abba hogy kivel es mit jatszik a gyerekem. Orulok ha homokozik, mert en vegre lazithatok a padon, sosem rohangalok utana. Szerintem ennyi pattogas, orditozas, izelgetes sincs jo hatassal a gyerekre...


2018. ápr. 26. 17:07
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Én még be is ültem a homokozóba a gyerekem mellé, míg kicsi volt. Ebben a korban még nem tudnak együtt játszani, 1,5-2 évest ír a kérdező! Homokszórás, szájba vétel, játékszeren összekapás, baleset simán előfordulhat és ezt nem tudják kezelni ezek a gyerekek. Pár hónapja voltam tanuja egy jelenetnek a játszótéren, anyuka 3 gyerekkel, a középsővel, 10-12 évessel mobilozott, tőlük kb.5-10 méterre a másik kb. 8-10 éves gyereke a kb. 1-1,5 éves gyereket hintáztatta. A gyerek a babahintában lévő testvérét fejjel lefelé fordította, ahogy lökte, a baba ki is csúszott a babahintából és a testvér éppenhogy a vállával meg tudta tartani. Az anya ebből semmit nem vett észre! Ha a baba kiesett volna, a fejére esik, egy hajszálon múlt, akkor hiába hívták volna a mentőket.
2018. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
1.5-2 éves kisgyereknél még meg tudom érteni, na meg hallottam olyan kissé antiszoc anyukáról ( na nem ítélkezésnek, ha lenne gyerekem pont ezt csinálnám) aki csak nem akar a többi emberrel beszélni így inkább a kisgyerekre koncentrál :D
2018. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Akkor te is antiszociálisnak tartod magad? Szerintem játszótéren nem kötelező másokkal beszélgetni. Bár vannak, akik még oda is azért járnak, a gyerek ürügyén.
2018. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
0%
#43 hajaj eléggé, bár igaz a mai világban sokan a telefonjukba temetkeznek úgyis.
2018. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Coffelia ***** válasza:

Ez az egész gyerek-, játszótér- és játszótéri közösség függő. A mienken főleg azonos korosztály van kinn egyszerre, 1,5-3 köztiek. Mi a fiunkkal 10 hónapos kora körül kezdtünk lejárogatni tavaly tavasszal, azóta majdnem másfél év eltelt, és mindenki ismer mindenkit a korosztályból. Mindenféle anyuka van, olyan is, aki a másfél órányi lenn töltött időben folyton csacsogott a gyerekének, nézd, repülő, bogár, gyűjtsünk falevelet, futkározzunk már, mert hideg van, csinálj valamit, mert azért vagyunk itt...

Én inkább kivártam, amíg magától kitalálja, ritkán instruálom. Legtöbben úgy vagyunk vele, hogy nem fojtjuk el csírájában a homokozói konfliktusokat, hanem mindig hagyunk egy kis teret, hogy a srácok maguk rendezzék, és csak akkor lépünk közbe, ha visítás van. De egy kis egymás kezéből cuccok ide-oda ráncigálása simán belefér, ezeket meg kell élniük, nem játszhatunk le minden meccset helyettük.

Az is teljesen változó, hogy milyen gyerekek tudnak már egymással játszani. Itt akkora haverságok vannak, hogy kétévesek együtt futkároznak, kooperálva kismotoroznak, versenyeznek, kergetik egymást, labdát is gurigatnak egymásnak. A mai gyerekek gyorsabban fejlődnek, néha egész ijesztő tempóban...

Én pl. egy csomószor eleresztem a fiam, hogy menjen csak, van kerítés, a játékok a földön mindenkinek szabad prédák, mozogni meg már piszok ügyesen megtanult, konkrétan nincs mitől féltenem.

Mindenki maga tudja a gyerekéről, mik az igényei és a szükségletei. Nálunk a játszózás a szabad felfedezés ideje.

2018. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!