Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normalis, hogy az anyukak...

Az normalis, hogy az anyukak a jatszoteren a gyerek sarkaban vannak egyfolytaban?

Figyelt kérdés

1,5-2 eves gyerekek, a jatszoteren kozos jatekok vannak. Minden biztonsagos, sik, zart terep, nagy homokozo. Mas se latok/hallok, csak hogy az anyukak szoszerint 10 centire toporzekolnak a gyerektol: El ne ess!!! Ne azt a lapatot hasznald az a kisfiue add neki vissza! Ne lapatolj mert szall a por!! Ovatosan! Add neki vissza! Kerd el tole! Tedd le, vedd fel, hozd ide....

Miert nem lehet normalisan hagyni a gyerekeket egymassal jatszani? En sose szolok bele abba hogy kivel es mit jatszik a gyerekem. Orulok ha homokozik, mert en vegre lazithatok a padon, sosem rohangalok utana. Szerintem ennyi pattogas, orditozas, izelgetes sincs jo hatassal a gyerekre...


2018. ápr. 26. 17:07
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit elképzeltem, hogy találkozol kérdező egy hozzád hasonló mentalitású anyukával, aki melléd ül a padra, a 3 évesét pedig lerakja a tiéd mellé a homokozóba, és szépen végignézi, amíg a gyereke dirigál a tiédnek, nem hagy neki teret, rátelepszik, esetleg elveszi a játékát vagy leszórja homokkal, lerombolja a várát, az anyuka meg csak legyint, hogy ugyan, hiszen gyerekek, nem történt semmi komoly az csak homok..


A tiéd meg ott marad segítség nélkül egy nagyobb gyerek elnyomása alatt.


Mert bizony ez történik, ha nem figyelnek az emberek a gyerekeikre. Hagyni is kell a gyereket felfedezni, ebben igazad van, de nem pont játszótéren, ahol lekaszálják és elnyomják a nagyok, vagy ő bánthat kisebbet, vagy csak szimplán fogalma sincs a társas kapcsolatokról, mert senki sem mondta neki.


Lehet, hogy neked megfelel, hogy a gyereked a saját kárán tanulja meg a társas viselkedést és játékokat, de mi nevelünk és magyarázunk, hogy minél kevesebbszer sérüljön a gyerek fizikailag és lelkileg.


Az én gyerekem első tapasztalata közösségben a harapás volt, legelső napon a legelső 10 percben, amíg az egyik nevelőnővel beszéltem.. egyből eltanulta és elkezdett tartani a gyerekektől, pedig korábban barátkozós és ölelgetős volt semmi erőszakos cselekvése nem volt soha. Hónapokba telt helyrehozni..


Pár perc alatt olyan történhet egy kétévessel, ami hosszú hónapokra kihathat. Csak rád számíthat, ne hagyd, hogy a kelleténél jobban sérüljön. Amíg kicsi, karnyújtásnyi távolságra kell lenni.

2018. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
80%
Nekem még pici a fiam 7és fél hós. De el sem tudom képzelni,hogy magára hagyjam és kivonjam magam az egészből. Azért vinném játszóra,hogy játszunk közös program..stb. Én részt akarok venni a gyerekem életében,amég lehet. Persze,ha nagyobb már és más gyerekekkel akar játszani észre venném a jeleket és háttérbe vonulnék,de a szemen mindig ott lesz rajta. Mondjuk én is találkoztam a minden hülyeségért rászol a gyerekre csak,hogy ő megmutassa más anyukáknak,hogy ő odafigyel. Elnyomja a gyereket úgy,hogy annak kedve nem lesz játszani.. Na azok a korlátozó típusok. Azok megfojtják a gyerekeiket.De szerintem ez kevés százalék inkább azért vannak ott, mert féltik,tanítgatják,közös program... De amúgy ez az egész gyerekfüggő is. Vannak nyugis gyerekek vannak pörgősebbek. Viszont a nyugodtabb gyerekkel is történhet baleset.
2018. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
86%

Én a sarkában vagyok, ha többen is vagyunk. Ha csak ismerősökkel akkor nincs gond, de ha ott egy idegen gyerek, akkor szólok, hogy nem az lapátja, adja vissza, kérje el stb., mert nem tudhatom, hogy a másik anyuka ill gyerek hogy reagál arra, ha az enyém elvesz valamit. Ismerős gyerekeknél nem gond mert a szülőt is ismerem. Másrészt gyakran az a játék még, hogy szórják a homokot, a saját és egymás szemébe, te lennél legjobban megsértődve ha a gyereked jó erővel képen küldené egy adag homokkal egy hasonló szabadonengedős anyuka gyereke...

nem beszélve a homokevésről, és hiába van körülkerítve, a macska is simán átmegy, befújja a szél a cigicsikket (vagy az éjjel ott dorbézoló kamasz hagyja ott, tökmindegy).

2018. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
82%

Kötőhártyagyulladásra majd kap szemcseppet?


Hadd világosítsalak fel, hogy ha homok megy a szembe az iszonyatosan fáj. Még az előtt, hogy kötőhártyagyulladást okozna (nem is biztos, hogy okoz). A bekerült homokszemek minden pislogásnál végigkarcolják a szem felületét, és megakadnak a szemhéj alatt, nagyon nehéz teljesen kimosni is. Se a saját gyerekemnek, se a mellette ülőnek nem kívánom, hogy átélje ezt. Úgyhogy igenis rászólok a kétévesemre, ha úgy szórja a homokot, hogy az száll mindenhova. Ha tíz centiről szórja a vödörbe és a szél se fúj, akkor nyilván nem szólok rá.

2018. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk a nagymama ilyen, utálim is ha jön velünk a játszótérre, mert állandóan "jajj el ne ess!" amúgy ettől még elesik, ha megbotlik :D sokszor úgy mondja, hogy a gyerek nem is hallja, csak megszokásból ismételgeti.

Amikor homokozik természetesen rajta a szemem, vagy ülök mellette, de nem szólok bele, játszon nyugodtan. Az más ha veszekednek egy játékon, akkor rendet teszek, vagy ha szórja a homokot, azért is rá kell szólni, tanulja meg, hogy nem szabad.

2018. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
75%

a gyerekek 5-6 éves kora között szorultunk valahogy a padra a többi anyukával. Egészen addig bizony a nyomukban voltunk, mert ez kell, az kell, mutatni akar valamit, hogy pl milyen ügyesen fogja a kötelet, nemásszbottalamászókáramertkiszúrodaszemed! vagy ajancsiétiskiszúroda csúszdánbüdöskölke! stb, stb.


Szóval igen, ilyen kicsi gyerek mellett ez a normális.

2018. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
48%
Mondom, hogy kisebbségi komplexus... :D Aztán majd csodálkoznak hogy nagyobb korában miért nem fogad szót a gyerek. Könyörgöm, ha két éves korában percenként az anyja sápítozását meg irányítgatását hallgatja, szép lassan rá fog jönni, hogy mindegy mit csinál, minden rossz, és a legegyszerűbb nem foglalkozni azzal, amit anyu mond. Igenis, indokolt esetben rá kell szólni. De egy kétéves gyerek a homokozóban nincs folyamatosan veszélyben. Persze kellenek keretek de ennyi idősen már nem hülye... Nem kell minden mozdulatát beszabályozni.
2018. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
79%

Mikor a lányom kisebb volt mindig a nyomában voltam, nem azért, mert korlátozni akartam, hanem mert mágnesként vonzotta a bajt.


A homokozó szélén ültem, míg ő játszott, de szerette ha ott vagyok mellette, sokszor belevont a játékba, kérte, hogy építsek vele homokvárat, lapátoljam vele a homokot stb. Szóval ő játéknak fogta fel, nem korlátozásnak, persze ha mellécsapódott egy másik gyerek, akkor nem szóltam bele az elfoglaltságukba, csendben figyeltem. Egyszer, csak addig fordultam el míg felvettem a leesett zsepimet, az egyik gyerek homokot szórt a lányom szemébe. Mondjuk megúsztuk a kötőhártya-gyulladást, de senkinek nem kívánom azt, hogy hallgassa a gyereke szívszorító sírását míg valahogy ki nem mossa a homokot a szeméből. Ugyanaz a gyerek sok más picitől elvette a játékot, szóltam a messzebb ülő anyjának, aki vállat vont és annyit mondott, hogy ugyan, csak játszik, most minek fújom fel a dolgokat.


Persze más játékokhoz is elkísértem, de mostmár nagyobb, meg tudja védeni magát, elvan nagyon jól a többi gyerekkel, én pedig már könyvet is merek olvasni a padon, de minden öt percben lesem, hogy jól van-e :))

2018. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
17%

Elhatároztam, hogy az ilyen kérdéseket, miszerint

"NORMÁLIS"? - valami, bármi lószar-

NEM FOGOM megnyitni.

Mindig baromság - a kérdező is pontosan tudja, mi a normális, ezért álkérdés.

2018. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
29%
Júliusban lesz három éves a kislányom. Én is megyek vele, nem hagyom teljesen magára, mert nyilván egyrészt féltem is, másrészt most kell megtanítanom neki, hogyan viselkedjen, hogy pl ha játszani akar a másik játékával, akkor szépen kérdezze meg, hogy szabad-e stb. Viszont ami engem is kissé zavar és szerintem ez már a nem oké kategória, hogy rengeteg anyuka rátelepszik a gyerekére, és nem hagyja ismerkedni. Én, ha a lányom leül egy másik gyerekhez homokozni, nem mászom be közéjük, hanem két lépés távolságból figyelem, hogy mi a helyzet. Más anyukák meg rendre odapattannak, és a gyerekek nem egymással vanak elfoglalva, hanem adott anyuka irányítja az eseményeket, ami szerintem a gyerekeknek nem jó. Nem kéne percenként birizgálni őket azzal, hogy építsenek várat, lapátoljanak a vödörbe, csináljunk formát, stb. Túl nyüzsgősnek érzem. Az én lányom pl ilyenkor egyből a felnőttel kezd beszélgetni meg játszani, és én pont nem azért viszem le :D plusz ilyenkor olyan érzésem van, mintha a másik anyuka ezzel azt üzenné felém, hogy majd ő törődik az enyémmel helyettem is. Holott én nem azért hagyok neki teret, mert lesz@rom, nem a telefonom nyomkodom, csak szeretném, hogy tanuljon meg a gyerekekkel játszani. Igényli is, mert nincs tesója se rokongyerek a közelben. Mindegy, én ezt már elengedtem, majd az oviban akkor barátkozik.
2018. ápr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!