Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenységet hogy...

Testvér féltékenységet hogy kezelitek? Sajnos a kicsi vadóc csúnyán bántja a testvérét.

Figyelt kérdés

9 éves fiamat "terrorban" tartja húga aki 4 éves.

Ha kettesben vannak folyton olyan harapás, csípás karmolás lesz a vége, hogy vérzik bekékül volt már, hogy kórház is lett belőle.

Egyszerűen a nagy hagyja magát, nem védekezik. A kicsi ezt kihasználja.

Mivel van köztük korkülönbség így a nagyobb tovább lehet fent de a szobájában olvashat csendben. Ezért a kicsi visít.

Családi programokon a nagyot nem engedi semmiben sem részt venni. Majáliskor nem ülhetett fel a dodzsemre pl. Persze elmondtuk 1-1 kör lehet apával mindenkinek. Lement az első kör jött volna a nagytesó erre óriási hisztit csinált, üvöltött haza kellett jönni vele. Ezt eljátszotta az álattkerttel oda sem jöhetett a tesója volna így nem mentünk.

Sajnos az apjuk engedett a kislánynak így vérszemet kapott amit már kezelni nem tudunk.

A nagytesót semmibe nézi, kulcsra kell zárni a szobája ajtaját mert rombolna pakolna bent.

Egymagam kevésnek érzem ehhez a gondhoz, az apukájuk érezhetően enged a lánynak. Hiába az én szavam ha az apjuk mást mond vagy csinál.


2018. máj. 18. 14:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ostoba dolog lenne még a szankciókat is áthárítani a nagytesóra, mikor ezt a szülők cseszték el. Majd a 9 éves rendezi?
2018. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj,de nincsenek megnevelve,az a baj.
2018. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

,, Majáliskor nem ülhetett fel a dodzsemre pl. Persze elmondtuk 1-1 kör lehet apával mindenkinek. Lement az első kör jött volna a nagytesó erre óriási hisztit csinált, üvöltött haza kellett jönni vele. "



Igen, de nem családostul kellett volna haza menni. Hanem csak te és a kislány. Bár eleve a nagyobbiknak kellett volna elsőnek mennie. Bár gondolom a kiscsaj azt sem engedte...



,,Ezt eljátszotta az álattkerttel oda sem jöhetett a tesója volna így nem mentünk."


Akkor kislány irány a nagyihoz, többiek állatkert. Vagy ha apa úgy szereti, maradjon otthon és hallgass a hisztit, addig ti mentek állatkertbe.


Férjeddel sürgősen ülj le beszélni! És ne hagyd ígérgetni, hanem cselekedjen is úgy, ahogy kell!


A kicsire tessék rászólni, elvinni a helyszínről ha hisztizik vagy rongál, verekszik. Elmondani neki 34737812389254szer is, hogy ilyent nem csinálunk, nem viselkedünk így. A nagyot pedig tessék kényeztetni egy kicsit, egy közös (hugi nélküli) jégkásázással, mozizással, vagy bármilyen más programmal.

2018. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Egy 4 éves kislány irányítja a családot? Na ebből a gyerekből mi lesz 15-16 évesen..
2018. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Allj a sarkadra a ferjeddel szemben es most mar kezd el nevelni a lanyod. Ha annyira zavarna az hogy mindez hogyan hat a fiadra, mar reg leptel volna. Nem sajnalod te azt a szegeny gyereket annyira hogy vegre csinalj is valamit? Alarendeled magad a ferjednek es a 4(!!!!) eves kislanyodnak. Mi az hogy nem mentek allatkertbe mert a kicsi nem akarja hogy a nagy menjen? Mi az hogy a nagy nem dodzsemezhet az apjaval?! Jol mondtak elottem, ha ennyire nem akar, akkor mehet nagyihoz, vagy az apjanak otthon hisztizhet. Le lehet pontozni, pont nem erdekel, mert tudod r0hadt duhito ezt olvasni es tudni hogy eppen egy kisfiu szenved a nyamnyila szulei es a neveletlen testvere miatt. Es azert gondolom a kisfiut jol megtanitottatok hogy a kicsit soha nem bantjuk. Ezzel szemben o meg barmit megtehet. Nehezen hoz itt barmi ki a sodrombol ezen az oldalon, de ez elszomroito es szornyu.
2018. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Ez beszarás, ne haragudj. Az egész család úgy ugrál, ahogy a 4 éves fütyül. Az eszem megáll.


Ahogy már írták: ha cirkuszol, ő járjon rosszul. Hisztizik, hogy a tesó ne menjen az állatkertbe? Oké, akkor meg kell próbálni megmagyarázni, hogy ő is a család része, és együtt mentek. Nem fogadja el? Közölni vele, hogy ha nem fejezi be a hisztit, akkor a nagytesó megy állatkertezni, és őnagysága marad otthon a francba. Hát nehogymár basszus szerencsétlen nagyobb gyerektől minden meg legyen vonva, nehogy a királylány kiboruljon... A dodgemes esetnél is meg kellett volna fogni a kiscsajt, hazavinni a fenébe, és a bátyja érezze jól magát, ő nem csinált semmi rosszat, mégis megszívta ő is. És igen, előbb menjen ő, a kislány meg mehet akkor, ha sikerült türelmesen kivárnia a sorát. Ez is nevelő célzatú lenne.

Nem gyengén elcsesztétek, de még most kezdjetek el ezen változtatni, mert a fiatok úgy rátok vágja 18 évesen az ajtót, hogy csak lestek, és vissza se néz.

2018. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Engem is harapdált nálam 4 évvel fiatalabb húgom...ott lett vége, hogy anya kijelentette h ha még 1x megteszi ő is meg lesz harapva. Aztán tesó meglepetésére megtartotta az igéretét. (Nem kell nagy harapásra gondolni de tesóm döbbenten pislogott utána, hogy de "hisz ez fáj" Mire anyum fapofával közölte vele, hogy a nővérednek is fájt) Több ilyen nem volt.


Hisztinél meg volt beszélve, hogy hagyjam magára olyankor egyedül és szó nélkül menjek anyuékhoz. Volt h onnan tudták h hiszti van (mert én sem árulkodtam csak eljöttem mellőle) mert tesóm üvöltve rohant utánam..."tudom, hogy beárulsz!" felkiálltással.:D Néha kellett a hideg víz.


De így sok év távlatából jókat nevetünk ezen.

2018. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
Már ne is haragudj de szánalmasak vagytok. Szegény kisfiú. Ha jót akarsz magadnak akkor most kezd el nevelni a kisasszonyt. Az én 4 évesen is folyton piszkálta a nagytestvérét addig amíg az meg nem unta és egy olyan pofont kevert le neki hogy ott maradt az öt újja nyoma az arcán. Azóta jócskán vissza vett. Lehet a kisasszonynak is az kellene.
2018. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Aztaaaa.... Én a 2,5 évesemet nem engedtem felülni a futóbicójára, egy éktelen jelenete után. Hazavittem. Egyik kezemben bicaj, másikban a gyerek. Végigüvöltötte az utat. És? Legközelebb elég volt figyelmeztetni, hogy haza is mehetünk sétálva. Érdekes, azóta tud viselkedni, mert van KÖVETKEZMÉNYE!
2018. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak már előttem, csak szavakba kell öntenem a döbbenetet, miszerint: Nemá', ilyen tényleg van? :o


Rátok férne egy látogatás a nevtanba, ha nem bírtok a sarkatokra állni egy pokol lesz az életetek, föleg a fiadé :(

2018. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!