Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenységet hogy...

Testvér féltékenységet hogy kezelitek? Sajnos a kicsi vadóc csúnyán bántja a testvérét.

Figyelt kérdés

9 éves fiamat "terrorban" tartja húga aki 4 éves.

Ha kettesben vannak folyton olyan harapás, csípás karmolás lesz a vége, hogy vérzik bekékül volt már, hogy kórház is lett belőle.

Egyszerűen a nagy hagyja magát, nem védekezik. A kicsi ezt kihasználja.

Mivel van köztük korkülönbség így a nagyobb tovább lehet fent de a szobájában olvashat csendben. Ezért a kicsi visít.

Családi programokon a nagyot nem engedi semmiben sem részt venni. Majáliskor nem ülhetett fel a dodzsemre pl. Persze elmondtuk 1-1 kör lehet apával mindenkinek. Lement az első kör jött volna a nagytesó erre óriási hisztit csinált, üvöltött haza kellett jönni vele. Ezt eljátszotta az álattkerttel oda sem jöhetett a tesója volna így nem mentünk.

Sajnos az apjuk engedett a kislánynak így vérszemet kapott amit már kezelni nem tudunk.

A nagytesót semmibe nézi, kulcsra kell zárni a szobája ajtaját mert rombolna pakolna bent.

Egymagam kevésnek érzem ehhez a gondhoz, az apukájuk érezhetően enged a lánynak. Hiába az én szavam ha az apjuk mást mond vagy csinál.


2018. máj. 18. 14:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Hu...ez durva.

Nalam 11 es 9 evesek a nagyok,2 a kicsi.fiuk

Nemreg kezdett a kicsi verekedni,allandoan pufolte volna a nagyokat,foleg a kozepsot.o sem ut vissza,de nem is kell neki mert en kozbeavatkozom.ha kell bizony racsapok a kicsi kezere,vagy buntetest kap.

Nalunk is zarjak a nagyok az ajtot,mert folyton ott lenne a kicsi es nem tudnak tanulni.ez nem olyan nagy gaz sztem.igaz mondjuk,hogy azert 2 ev mulva mar valoszinuleg erteni fogja a kicsi,hogy a nagyoknal nem randalirozunk mert tanulnak.menjen a sajat szobajaba olyankor.

Elkepzelni nem tudom,hogy barmikor is olyat tegyek,hogy a kicsi csinalhat valamit,a nagyok meg nem.....mert a kicsi azt mondja😒 ez nonszensz!!ilyen nincs!!

9 evesen amugy mar dodzsemezhetne egyedul is,nem?

Volt koztuk barmikor is valamilyen normalis kapcsoat?

Vagy amikor a kicsi kicsi volt akkor a nagy ra sem nezhetett,mert jajj a hugira vigyazni kell?

Szegeny fiad....ha igy folytatjatok nagyon rossz vege lesz.

2018. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Add kölcsön a gyerekeidet 2 hétre, és megnevelem a kislányt. A 3 éves fiammal meg a nagytesójával kellene osztozkodnia, hamar megtanulná, hogy mi merre hány méter.


Amúgy vélemény az eddig olvasottakról? Beszélték a férjeddel? Az azóta történő hisztiket hogyan reagáltad le?

2018. máj. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a kicsi irányítja a családot? Jól értem? Tehát ha neki nem jó valami, inkább el sem mentek sehova? Én bizony azt csinálnám, hogy ha a kicsinek nem tetszik, hogy a nagy is részt venne valamiben, a kicsitől vonnám meg a nagyot pedig elvinném.

Így bántja a nagyot? Akkorát ráhúztam volna már a fenekére, hogy csak na... és ment volna a szobájába...te meg ezt ölbetett kézzel nézed? Hát normális vagy te? Mire vársz? Hogy a nagynak még inkább elmenjen a kedve az élettől is és később egy depressziós öngyilkosjelölt fiatal legyen belőle mert otthon mindig elnyomta a KIStestvére? Felháborodtam, félelmetes, hogy idáig eljutottatok, ezt már az elején kellett volna kezelni. Kezd el nevelni azt a 4 évest! Minden rossz tette után elbeszélgetés, büntetés. Ne a nagyot büntesd azzal, hogy a kicsi miatt nem mentek el sehova, a kicsit büntesd, maradjon otthon drága apukával te pedig foglalkozz a naggyal és vidd el oda ahova terveztétek.

Az eszem megáll....

2018. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!