Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szólnátok ezért az úszóedző...

Ti szólnátok ezért az úszóedzőnek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Január óta jár a fiam egyéni úszásoktatásra. Direkt egyénit kerestünk, férjem is így tanult meg úszni, szerinte ez a leghatékonyabb. Heti 2 alkalom, 3000 Ft/ óra (szóval nem annyira olcsó).

Az oktató diplomás úszóedző, jó oktató. Fiam nem annyira együttműködő, elég makacs gyerek. Szóval "megküzd vele" az oktató, de pont ezért jó az egyéni, mert a saját tempójában haladnak, és csak rá figyel.

Viszont múlt hét óta, minden alkalommal van vele még egy gyerek. Aki még nem tud semennyire úszni. Gondolom már nem volt szabad időpont, és betette a fiam mellé.

De én ezért kerestem egyénit, hogy csak vele foglalkozzanak, így beszéltük meg az elején.

Rákérdezzek, hogy ki az a gyerek, és miért foglalkozik 2-vel egyszerre, amikor egyéni oktatásra jár a fiam? Viszont lehet, hogy motiváció is a fiamnak, hogy valakinél jobb, és ügyesebb. Viszont otthon meg azt mondja, milyen jó, hogy most így nem figyel rá annyira az oktató... Ja. Csak nem ezért fizetünk.

Összeveszni nem akarok vele, meg eljönni, mert közel is van, meg tényleg jó oktató, látom, hogy halad a gyerek. Háton már úszik egyedül (bár nem tudom, hogy ez jó haladás-e, vagy már többet kellene tudnia). De mégis vannak kételyeim.

Férjem szerint várjunk még, ne "pattogjak". De én meg úgy vagyok vele, hogy nem ezért fizetek. Ja, és nem is szólt. Mert ha be is tesz egy gyereket az egyéni oktatásra, akkor nem kellene nekem szólnia, hogy innentől már nem egyéni? És nem gond-e nekem, ha nem egyedül van a fiam?

Vagy csak én fújom fel tényleg?



2018. jún. 6. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Keress mast. Uszni gyorsan megtanul, olyan mint a bicikli. Egyszer megtanulja a mozdulatot egesz eleteben tudni fogja. Ezert ha mar maganorara viszed (ami tok felesleges mert suliban kotelezo) akkor legalabb foglalkozzabak vele rendesen.
2018. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem jogos a részedről, h ez nem tetszik. Ez kb olyan mint az egyéni angol oktatás. Ha egyedül megyek akkor 4 ezer per óra, ha ketten megyünk akkor eloszlik a költség. Ha én beiratkozom egyéni angolra akkor ne tegyenek mellém be senkit, hisz a saját tempómban szeretnék haladni.

Szólj a pasinak, kérdezd meg, h a másik gyerek eztán rendszeresen ott lesz vagy ideiglenes a dolog? Ha azt mondja rendszeresen akkor mondd meg, hogy ebben az esetben szeretnéd ha mérsékelné az óradíjat mert nem így szólt a megállapodás, és a gyerekedre kevesebb figyelem jut, amit a gyerek negatív módon kihasznál, tehát kevésbé fejlődik.

Ez nem fair az oktató részéről amúgy, nagyon nem. Illett volna szólni.

2018. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Én megkérdezném, hogy akkor ezentúl csak a fele összeget kell fizetnünk?
2018. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Szolja neki, hogy akkor ugye mostantol 1500 ft/ora?
2018. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést.

Igazából nem is annyira pénz a fontos, hanem hogy egyedül oktassák.

SZóval azzal sem vagyunk előrébb, ha alkalmanként 2000-et fizetek, de nem figyelnek rá úgy. Mondtuk neki az elején, hogy egyénit keresünk, mert ezt gondoljuk a leghatékonyabbnak.Ebben egyeztünk meg.


1-es: én nem tudok úszni, a férjem igen (versenyzett is gyerekként). Nem az a cél, hogy "mamaúszásban" fennmaradjon a vízen nyaraláskor a medencében, hanem az hogy "profin ússzon". 300 méterre lakunk a Dunától, tehát ha pl beleesik, mindenképpen ki is tudjon jönni. A sulis csoportos oktatás nem túl hatékony. Ezért visszük egyénire.

2018. jún. 6. 11:17
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Akkor viszont úgy add elő a dolgot a pasinak, hogy nem a pénz a gondod hanem a megosztott figyelem, és ezt a gyerek negatívan használja ki (ahogy írtam fentebb), és ezért szeretnél érdeklődni, h a másik gyerek ideiglenesen van csak ott vagy rendszeresen? Ezt így szépen meg tudod fogalmazni, nem támadó jellegű de mégis benne van az aggályod.
2018. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha a dunába beleesik akkor sem lehet "profin úszó" kijön. Élő víz teljesen más, simán görcsöt is kaphat. De ilyen ne történjen!!!

Beszéld meg az edzővel mit keress ott a másik gyerek.

2018. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Persze, kerdezz ra, mar eddig is megtehetted volna.

Te egy szolgaltatasert fizetsz es nem azt kapod, amit vartal.

Gyakorlatilag ez ugyanaz, mintha vennel egy 100 km-es vonatjegyet, de az 50 km-nel rendszeresen le kellene szallnod es mashogy menni tovabb, mindezt a teljes jegyarert.

Vagy mintha valaki mas is ulne meg a te szekeden a moziban, enne a te popcornodat teljes arert.


Egyaltalan nem ciki az, ha ezert szolsz, sot, az a kelletlen, hogy nem az oktato szolt neked ELORE, hogy lesz egy masik gyerek.

Meg kellett volna kerdeznie toled, hogy igy jo-e neked, ha nem, akkor keres mas lehetoseget. Vagy ha csak azmeneti, mondjuk 2-3 het, amig nem szabadul fel az idopontja, akkor az jo-e neked, termeszetesen csoportos arat fizetve az egyeni helyett arra az idore...

Ne viccelj, itt az oktato nem volt korrekt. Elvallalt egy munkat, de maskepp csinalja ugyanannyiert. Ha mar nincs ideje tobb gyerekre, akkor ne vallaljon tobbet, ennyi.

2018. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Én is simán rákérdeznék, hogy a kispajtás kicsoda és mennyi időre került oda. Elmondanám azt is, hogy a gyerek így lazábbnak érzi az oktatást, és ez nem jó, mert nem az a cél.

Egyébiránt január óta csak a hátúszásig eljutni, elég gáz, meglehetősen lassú.


Mi is Dunához közel élünk, én áprilisban kezdtem oktatót keresni a gyereknek. Akkor úgy véltem, nyárig elég lesz. Elég is lett volna, csak sajnos az egyetlen, akivel ki tudtam volna egyezni, nem tudta elvállalni a gyereket. Mindegy, majd jövőre. Addig marad a karúszó, az a Dunában is fenntartja :D

2018. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez is megfordult a fejemben, hogy valamiért túl lassú a haladás. A gyerekre fogja, hogy nem olyan együttműködő, makacs.

De hát ő az oktató, nem? Neki kellene megoldania, hogy hatékonyan tudjon oktatni.

Az 1 óra nem egész óra, hanem 45 perc, mert "hamar elfárad". Most rákérdeztem, hogy még mindig maradjunk a 3/4 óránál? Erre ő szerinte ez életkori sajátosság, hogy nem tudnak 20 percnél tovább figyelni...

(5 éves a fiam)


Szóval már azt sem tudom, hogy tényleg olyan jó oktató, vagy inkább csak pénz lehúzó? (vagy mindkettő: jó oktató, és talált egy balekot, akit lehúzhat)

2018. jún. 6. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!