Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ettől én rossz ember vagyok?

Ettől én rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Egy óvodás lányom van és lassan lesz kistesó. Vágytam gyerekre, imádom a lányom, de alapvetően nem vagyok gyerekkedvelő. A sajátomat igen, szeretem, a rokon gyerekeket is, de másét nehezen viselem. És az, hogy mi lesz az óvodai csoport többi tagjával, nagyrészt hidegen hagy. A többi szülővel sem ápolok túl mély barátságokat.


Az történt, hogy a kislányom barátkozni kezdett egy pár hónappal idősebb gyerekkel, akinek van valamiféle zavara, és a lányom utánozni kezdte a hülyeségeit. (Meg a beszédhibáit) Állandóan követi, mint egy kiskutya és örül ha valami rosszat csinálnak. Itthon mindig elmagyarázom neki, hogy ezeket a dolgokat nem szabad, és kérdezgetem a többi gyerekről, hogy tudna e mással is barátkozni. Egy másik kislány nyitott felé, és én annyit kértem a lányomtól, hogy csupán egyetlen napig játszon azzal a kislánnyal, vagy másokkal, ismerje meg a többieket is. Boldog voltam, amikor a kincsem megízlelte, milyen az, ha önmagával azonos értelmi szinten barátkozik és nem egy hülyével, már bocsánat, hogy ilyet mondok arra a kisgyerekre. Azóta boldogabb a lányom is. A lányom igen, de az óvónők nem, mert amíg volt társasága a zavart gyereknek, addig könnyebben kezelték, és most próbálnák visszaeröltetni mellé a lányomat! Ezen én nagyon kiakadtam. Egy ideig játszottuk ezt a macskaegér játékot. Ők unszolták a lányomat hogy játszon a zavart gyerekkel, én meg bíztattam itthon hogy mondjon rá nemet! Aztán az óvónő keresett meg engem azzal, hogy miért tiltom a lányom attól a kisfiútól? És nem akarják megérteni. A közösségről papolnak nekem, meg arról hogy azt a gyereket is segíteni kell, de ez nem az én dolgom. Én a lányom érdekeit nézem. Még ha a lányomnak mindegy volna, akkor talán belemennék, de látom hogy sokkal jobban élvezi az óvodát, amióta egészséges gyerekekkel barátkozik.


2018. jún. 8. 17:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Nagyobbik gyerekem beszédhibás, soha nem okozott kárt senkunek, senki nem lett tőle az oviban beszédhibás, sőt, 2 kisebb testvérei sem beszédhibások, pedig ők minden nap együtt vannak vele!
2018. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

8.

Aki nem integrálható, azt nem teszik integrált iskolába, vagy eltanácsolják rövid időn belül. Mi az a zavar, figyelemzavar, mert akkor felvilágosítalak, hogy a többségük átlag feletti IQ-val rendelkezik, szóval még véletlenül se hülyék. Nem értem, miért ne a barátkozhatna többek között a kisfiúval is, ha egyébként kedveli. Nehogy véletlenül is elfogadó legyen a lányod, neveld gyorsan belé a kirekesztést. Egyébként igen, szerintem rossz ember vagy, majd ha a te lányodtól terelgeti el egy anyuka a gyerekét, akkor majd rájössz.

2018. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező úgy ítéli meg,hogy rossz hatàssal van a lànyàra.Ennyi.Nincs miről beszélni tovàbb.
2018. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom a konkrét betegségét, de nem is érdekel. Az, hogy bele viszi a rosszba a lányomat igenis azt jelenti hogy bele viszi a rosszba. Nem a huncutságba, nem a játékba. Ki akartak szökni, majdnem sikerült is nekik. (És ha elüti őket valami?) Beleugráltak a sárba, sárral dobáltak másokat (kisebbeket leginkább), csúnyán beszéltek. A fiú hangoskodik a foglalkozásokon, a lányom követte a példáját. Amikor vele barátkozott, sosem lehetett altatni délután, mert tudta hogy a fiú sem alszik. Itthon mindig nyűgös volt. Felborult a napja. A fiú tönkre tett közös eszközöket, a lányom meg asszisztált hozzá. Amióta nem játszik ezzel a gyerekkel, jol viselkedik.
2018. jún. 8. 23:09
 15/26 A kérdező kommentje:
Ha az én lányomtól tiltaná bárki a gyerekét, akkor először magamba néznék, megvizsgálnám a nevelésemet és utána gondolkoznék el azon hogy rossz ember e a másik anya. Ha pedig sérült gyerekem lenne, nem adnám egészségesek közé, olyan óvónők kezébe, akik a normális gyerekekkel is túl vannak terhelve.
2018. jún. 8. 23:13
 16/26 A kérdező kommentje:
Amennyire a lányom meséléseiből kiderült, azzal a fiúval sosem játszottak úgy igazán játékokat. Csak ordítottak, rongáltak vagy bántottak kisebbeket. Amióta vannak egészséges barátai, rájött hogy csomó érdekes játék van, amit szeret. Ezekben a fiú nem tud/akar részt venni, így a lányomat nem nehéz "tiltani". Viszont tény, hogy valamilyen szinten a lányom mérsékelte azt a fiút, ezért unszolták, meg hogy az a gyerek se legyen egyedül. De ez így tényleg igazságtalan! Egy 4 éves kislány nem gyógypedagógus!
2018. jún. 8. 23:51
 17/26 anonim ***** válasza:
25%

Bocsanat..de kur**ra bunk* a viselkedesed

A beteg gyerek lehet hogy mas de o is tagja a kozossegnek,erezni is szeretne de te meg tiltod a lanyod tole holott nem tehet rola egyszeruen undorito.

Olvastam es felidegesitett.

"Mondjon ra nemet"

Tenyleg nem erdekel mas gyerek gratulalok:)

Csak igy tovabb a lanyod is ra fog jonni aztan lehetsz majd a mintaanya

2018. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg igenis MINDIG a sajat erdekeidert allj ki. Es azt csinald ami szerinted jo a gyerekednek. Ugyanezt tennem en is.
2018. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Itt nem az a baj és nem is azzal kellett volna kezdened, hogy sérült a kisfiú, hanem azzal, hogy rosszul viselkedik, ezt egyébként normális (csak rossz) gyerek is megcsinálja. Inkább azon gondolkodnék el a helyedben, hogy miért ennyire befolyásolható a lányom és ezen hogyan tudnék változtatni. Azt egyébként se hiszem, hogy bárki meg tudná szabni egy ovisnak kivel játsszon, csak frusztrálod ha tiltod valakitől.
2018. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

20.

Nem, nem kicsit volt problémás, legalább valótlant ne állíts.

2018. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!