Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem szeretnék minden...

Akik nem szeretnék minden napra vagy egész napokra közösségbe adni a gyereket, titeket nem néznek hülyének?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor jön fel témaként a munkahelyen/baráti körben a bölcsi, ovi. Mi olyan munkakörben dolgozunk mindketten, hogy meg tudjuk oldani, hogy ne 5 teljes napra adjuk be a gyereket közösségbe (egyelőre ez heti 2-3 nap). És meg is szeretnénk oldani. Egyelőre úgy látjuk, a gyerekünknek is megfelel ez így. Mondjuk mind a bölcsiben, mind a kinézett oviban ez a szokás.


És szeretnénk azt is, ha kis méretű (max. 10 fős) csoportok lennének ezeken a helyeken.


Amikor ezt elmondjuk valakinek (munkahely, család, barátok), sokan mondják, hogy jó a gyereknek a heti 5 nap, és hogy nem baj az, ha megszokja, és igazából hülyének néznek minket emiatt. Mindig saját magukat érzik megtámadva, hogy ők ezt nem tehetnék meg, de igazából nem is akarnák, hiszen hülyeség, mert a gyereknek ez így nem jó.


Ti ezt hogy kezelitek? Mit mondtok ilyenkor?


2018. jún. 12. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Mi is hasonlóan gondolkodunk.Én is érzem az értetlenkedést,de nem érdekel.

Úgy gondolom,elég sokan vannak,akik azt élvezik,ha nincs otthon a gyerek.

2018. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy még egy 2-3-4 éves gyereket csak heti 2-3 alkalommal visztek közösségbe, az teljesen normális szerintem. Mielőtt bárki betámadna, tudom, h 3 éves kortól kötelező az ovi, de ilyen-olyan indokkal lehet felmentést kérni. Már egy középső vagy nagycsoportos esetében tényleg nem lenne ésszerű, nekik el kell kezdeniük már szocializálódni, barátkozni, beilleszkedni a társaságba, a csoportba, és igen elszakadni egy kicsit a szülőtől. Ha ilyen kötetlen a munkától járjon inkább mindennap csak ebédig, így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.
2018. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 4 évesen mentek oviba, 7 évesen suliba.

Ne tudd meg a sok okoskodást.

Aki nem teheti meg, vagy nyűg neki a gyerek csak az dumál.

A legjobb amit tehetsz a gyerkeddel, hogy minél több időt töltesz vele.

Ne foglalkozz a károgókkal. Adják be a gyereket minél előbb közösségbe, minél hosszabb időre. Lúzerek.

2018. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

"Úgy gondolom,elég sokan vannak,akik azt élvezik,ha nincs otthon a gyerek."


Csak akkor nincs otthon a gyerek, ha mi se.


Egyébként bölcsiben teljesen oké. Sőt, nekem az az oké, hogy egyáltalán nem jár bölcsibe a gyerekem, máshogy találkozik gyerekekkel.


Óvodában azért ez már kicsit visszás. Ott már nem egymás mellett, hanem egymással játszanak, s kell a rendszer az összeszokáshoz. Ott már nem hiszem, hogy a gyerek érdeke, ha nem jár. Kivételként csak a kiscsoportot mondanám.

2018. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Valaki meg tudja mondani, hogy megis milyen munkakor az, ahol 2-3 napot kell csak dolgozni mindket embernek es ebbol fenn tudjak tartani a csaladot, lakast es autot? Tenyleg erdekelne mert surgosen palyat valtok.
2018. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Autónk mondjuk pont nincsen, mert nem használnánk. Mindkettőnk munkája online. És nem mondtam egy szóval sem, hogy nem 5 napot kell dolgoznunk, hanem csak azt, hogy nem kell minden napot egy irodában töltenünk szerencsére.:)


Érdekes, amit az óvodáról mondtok, a törvény szerint legalább napi 4 órát kell benn lennie, viszont ezt az ovik csoportosíthatják is heti 3 napra. Amit mi kinéztünk, ott erre van lehetőség és a szülők élnek is vele. Nem tudom, mi hogyan csináljuk majd, de szeretnénk eleinte kevesebb nappal indulni,mert az elsődleges közege mégiscsak a családja.:)

2018. jún. 12. 14:59
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem, a minden nap délig ott lét nem megoldható, mert vannak napok, amikor be kell menni.
2018. jún. 12. 15:00
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

En mondjuk szerettem oviba jarni. Egyaltalan mit csinalna a gyerek amig ti dolgoztok es amugy a baratai az oviban vannak?

Az irasbol itelve meg csak nem is bolcsis az egy darab gyereketek. Szoval fogalmatok sincs a gyerekekrol, lassuk be. De az eszt mar osztanatok. Erre mit lehet mondani? Csinaljatok amit jonak lattok. Elsore sokaknak fura, de amugy marhara nem fog erdekel senkit hany napot jar hova a gyereketek.

2018. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Nem bölcsődés, hanem napközibe jár. Mi be tudjuk osztani úgy az időnket az otthoni napokat, hogy akkor dolgozunk, amikor ő játszik/alszik vagy este. Te biztos, hogy nem vagy bölcsődés?
2018. jún. 12. 15:24
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Mi is így indultunk neki, hogy csak heti pár napot, 4 órában mivel otthon voltam a kicsivel. Aztán pár hét után sírt ha mentem érte délben, hogy ő maradni akar. Néha még délután 4kor sem akart hazajönni és hétvége is ment volna, nagyon imádta az ovit, de tesóméknál is mind a 3 gyereket ki kell imádkozni az ovibol. Szomszéd kislány meg utálja az ovit. Ez annyira gyerek és ovifuggo. Majd meglátod, hogy mennyire szereti. Ne döntsd el már előre, hogy alig lesz majd bent.
2018. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!