Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem szeretnék minden...

Akik nem szeretnék minden napra vagy egész napokra közösségbe adni a gyereket, titeket nem néznek hülyének?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor jön fel témaként a munkahelyen/baráti körben a bölcsi, ovi. Mi olyan munkakörben dolgozunk mindketten, hogy meg tudjuk oldani, hogy ne 5 teljes napra adjuk be a gyereket közösségbe (egyelőre ez heti 2-3 nap). És meg is szeretnénk oldani. Egyelőre úgy látjuk, a gyerekünknek is megfelel ez így. Mondjuk mind a bölcsiben, mind a kinézett oviban ez a szokás.


És szeretnénk azt is, ha kis méretű (max. 10 fős) csoportok lennének ezeken a helyeken.


Amikor ezt elmondjuk valakinek (munkahely, család, barátok), sokan mondják, hogy jó a gyereknek a heti 5 nap, és hogy nem baj az, ha megszokja, és igazából hülyének néznek minket emiatt. Mindig saját magukat érzik megtámadva, hogy ők ezt nem tehetnék meg, de igazából nem is akarnák, hiszen hülyeség, mert a gyereknek ez így nem jó.


Ti ezt hogy kezelitek? Mit mondtok ilyenkor?


2018. jún. 12. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

5: nálunk is lehetne így csinálni, leírom neked, hogy lehet. A férjem 24/48-ban dolgozik, de van sokszor, hogy nem 48, hanem 72 órát van itthon két szolgálat között. Így is összeadva 48 órája van egy héten, ugye heti 40 óra a klasszik 9-17-ig munkaidő. Nekem olyan a munkám, hogy gyakorlatilag teljesen home office-os lehetek, itthonról dolgozom, max ha úgy van, bemegyek néha egy napra, egyáltalán nem vagyok helyhez kötve. És ez mindkettőnknek rendes főállás, teljesen normális, sőt, átlagnál picit jobb fizuval.

Most lesz 3 éves a lányunk, bölcsibe nem járt, szeptembertől ovis. Mi úgy gondoltuk, hogy megy minden nap, de lehet, hogy csak délelőttre, ha ottaludni nem szeretne. Alkalmazkodunk hozzá, ha azt mondja, szívesen maradna délutánra is, maradhat, ha nem, akkor ebéd után elhozzuk. A délelőtt mondjuk nekem azért jó, mert akkor könnyebben megoldom én is a munkát, nem kell kétfele figyelni, gyorsabban végzek. De ahhoz én se ragaszkodom, hogy egész nap ott legyen, ha nem akar. Úton van a kistesó is, vele is ez lesz majd.

2018. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem mondok semmit. Mert nem is kérem ki a véleményüket. Maximum annyit, hogy mi így látjuk jónak.
2018. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

10: Nyilván eldöntjük előre, hogy először hogy szeretnénk megpróbálni, de nyilván ha majd minden nap menni akar, mehet. De szerencsés, mert ha nem akar, akkor viszont nem kell.:)


11: Köszönöm a hosszú válaszod!

2018. jún. 12. 18:53
 14/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok, lehet, h már késő van, de a 7-es hozzászólást nem tudom értelmezni, valaki elmagyarázná?Köszi

Szerintem amúgy teljesen jó hozzáállás, h az elején kevesebbet viszed, aztán meg úgyis meglátod, én is úgy gondolom, h az a legjobb, ha a lehetőség adott, h többet járjon, de nem kötelező. Azért ha már nagycsopis lesz rágjátok át mégegyszer ha netán nagyon nem akar bent maradni.

2018. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az én 7-esemre gondolsz? Vannak napok, amikor be kell mennünk dolgozni, így nem tudjuk azt megoldani, hogy minden nap csak délig legyen ott, muszáj csoportosítani az órákat, minimum 2 napra (de a törvény miatt csak 3 nappal jön ki az ovis kötelező óraszám).:)
2018. jún. 13. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!