Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsok, oldalak, hogyan ne...

Tanácsok, oldalak, hogyan ne készüljön ki egy anya egy ovistol?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy már ez nekem. Direkt bepisil, szándékosan köpköd, utcán elakar szökni, lépcsőházban ablakba felmászni, stb


Irto aranyos pedig es tele van szeretettel is!


De minden áldott nap probáltam már naplot vezetni hogy megoldast találjak hogy ne az legyen a vége hogy mindenert orditanom kelljen, huszadik könyörgésre öltözik, vetkőzik, készül ebédhez teriteni, stb


Szoval elkezdtem a napokat felvezetni hogy rájöjjek mit hol rontok el. De csak egy jo nagy görbe jött ki hogy ilyen szinten redukálodik az életkedvem a gyerektol, hogy:

-indul a nap, szeretettel teli reggeli ölelés, puszik, tejcsi, fogmosi, öltözes

- oviba utközben minden bokornáll megállna, kissé leizzadva de végre beértünk

-oviban amig nem mozdul megegy ovonő sem addig nem tudok elindulni mert kapaszkodik belém, pedig imádja az ovit is

- kezdek feszult lenni mire végre hajlando segiteni egy ovonő es kb ugy indulok dolgozni hogy most inkabb leülnék egy padra kifujni a gőzt vagy inkabb kiszaladnék a világbol

-melohelyen visszatér az életkedvem, örömmel indulok érte, kitalálom hogy meglepiből palacsinta is lesz vagy viszek neki egy kisautot

- meglátom az oviban hogy megint 40 fokban égették kint a gyerekem, csatakos izzadt haj, égővörös arc, kar, nem akar elindulni velem haza mert még csuszda stbmosdoban harc hogy legalabb az arcát öblitse le mert tiszta homok, ragacs

- elindulunk, rohanok vele mert hiperaktivan elszökik, kilendul az autoutra, vagy ellenkezoleg lecövekel

-ugy érunk haza hogy palacsinta sutes helyett ugy érzem inkabb elvonulok a szobámba egy kicsit erőt gyujteni, megbeszélem vele hogy inkabb jatszok es nem sütök csak egy kis időt haggyon

-nem hagy időt

-lezuhanyoztatom inkabb, vacsiztatom (este 18-19)

-kezdi az olyanjait hogy kinyomja a mososzert, wc be dobja az összes wc papirt, olloval ki akar mindent vágni pl függöny, egyfolytában szolok de rohadtul nincs erőm magyarázni kiabálni

-amikor már felrobbannék, gyorsan meseolvasás es altatom

-hajnalokig kattogok azon hogy pokol az életünk es masnap fel sem akarok már kelni.


Hétvége hasonlo, azzal a kulonbseggel hogy jatszoter, kirándulas is van Érte, de ott is nyavajgok csak hogy ne menj bele a szökőkutba, ne hirtelenkedj egy németjuhász felé, a fagyitol persze mindig ragacs lesz es amig megveszem is az már üditő élmény ha addig nem csinált bajt, a többi rész ugyanaz


Nem megy ez nekem már lelkileg. Egy idegroncs vagyok, ami a gyereknek sem egészséges hogy idegroncs anyja legyen. Szép gyerekkort szeretnék neki. Apja nincs.


2018. júl. 6. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

JO FROST Szuperdada!!!!


Vannak könyvei és van ilyen címmel készül sorozat is. Neked találták ki.

2018. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
1-es vagyok: és menj le a patikába azonnal, és kezdj magnézium citrátot szedni az kimerült idegeidre.
2018. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Pszichologus kellene mindkettotoknek...


Evek ota csak a panasz...


Mellesleg eleg neveletlen gyereked van:(

2018. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Én bizonyos dolog miatt sokat vagyok rosszul. Feküdnöm kell, hogy jobban legyek, ilyenkor nem nagyon tudok velük foglalkozni. Na az én gyerekem akkor ilyen, 2,5 éves kora óta szobatiszta, de ilyenkor összepisili magát, szétdobál mindent, köpköd, kiszökik a lakásból, mászik mindenre stb. Amikor jól vagyok ő is egy tündér. Egyértelmű, hogy az a gondja, hogy nem tudok vele foglalkozni olyankor. Nem lehet, hogy nálatok is ilyesmi baj lehet, több törődésre vágyik?
2018. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Talán meg kellene nevelni a gyerekedet! Akkor nem készülnél ki tőle.
2018. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

Két nagy pofon, és minden megoldódik.



Szívesen.

2018. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Csak ti ketten vagytok? Apa sehol? :(


A Szuperdada sorozatot nézd meg, youtube-on is fent van egy csomó része. És próbálj meg pihenni kicsit.

2018. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Hát én maximálisan megértelek és már előre aggódok az ovis kor miatt, mert az ovik is olyan terrorhelyek manapság és nagyon tönkre tudják tenni a picik kis lelkét, valamint sok kisgyermekben fellelhető mai agresszivitásnak forrását jelentik!


Szerintem az a baj, hogy nincs apja és egyedül foglalkozol vele, ami így nagyon kevés időt jelent a számára, mert sokkal többet igényelne!


Tényleg kellene mellé valaki más is, hogy néha pihenni és töltődni tudjál, mert így nem lesz jó vége a dolognak!


Nagyszülők, testvéreid nincsenek?


Sajnos sokan nem értik, lenézik az anyaságot, pedig az egy kőkemény idegi-fizikai 24 órás meló és ha sokan tudnák előre, hogy mi vár rájuk, talán nem is vállalnának gyereket....


Kitartást, minden rossz elmúlik egyszer!

2018. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is az jutott eszembe, hogy hiányol téged. Meg az, hogy levezeti a stresszt melletted, amikor kiszabadul az oviból. Kéne neked egy hét szabadság. Ebből kettőt-hármat pihensz, a többi napon pedig a gyerek is otthon marad veled, hogy feltudjon melletted töltődni.


De vigyél egy kicsit több határozottságot. Ha vágni akarja a függönyt megfogod és elrántod onnan. Ha sír, had sírja ki magát. Ha megnyugodott, magyarázd el neki, hogy miért nem szabad. Ha leakar állni minden mellett, akkor felkapod és viszed kézben. Ha rosszat csinál amíg kikéred a fagyit, akkor nincs fagyi. És tényleg ne legyen. Hamar összefogja kapni magát, ha határozott vagy és egy kicsit több időt töltesz vele. De előtte szánj magadra időt, mert nagyon rád fér.


Kitartást!

2018. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Nevelés? Basszus, ha kinyomja a mosószert vedd el tőle és pakold oda ahol nem éri el. Ha a wcbe dobja a papírt gyorsan fürdesd le, meseolvasás nélkül küldd a szobájába. Ha elszalad az autók elől, menjetek biciklivel oviba, a gyerekülésből nem tud kiszabadulni. Minden nap míg jó az idő menjetek játszóra hogy levezesse a fölös energiáig.
2018. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!