Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állat bántalmazás?

Állat bántalmazás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen tanácstalan vagyok. Kicsit erős a főkérdés, de a lényegen nem változtat. Kislányom 3 éves, és szuper jó gyerek, erős akarattal. Nagyjából én úgy érzem szépen, jól neveljük. Van 2 csodaszép cicája, egy hatalmas kutya, és sok-sok pipi veszi körül a tanyánkon. Mostanában észrevettem hogy ha nem figyelünk akkor a cicákat bántja. Na nem úgy hogy kicsit, ma konkrétan az egyiket fejbe rúgta. Nálunk az állatok hatalmas becsben vannak tartva, és egyszerűen nem tudom mit tegyek. Kb mindent elszedek tőle ilyenkor amit szeret, és áll a sarokba, sír, könyörög, hogy de soha többet, de nem direkt volt, de anyaaa, és aztán mégis megteszi. Ez kb 2 hónapja tart, és csak a cicákat bántja. Ma mikor megláttam a fejbe rúgást oda szaladtam, és kapott gy irgalmatlan nagy fülest. Ez már a plafon volt. Soha nem ütöttem még meg eddig, és nem is szeretném, de már kifogytam az ötletekből. Tőlünk ilyet soha nem lát, szeretetben élünk, és imádjuk, tiszteljük az állatokat. A környezetünkben sincs senki aki bántaná. Nem tudom miért lehet, és mivel büntessem. Már csak az maradt hogy elviszem egy pár napra vhova a cicákat, és mondom neki hogy olyan szomorúak hogy elmentek vhova ahol nem bántják őket. Ez jó lehet? Mivel tudnám megtanítani neki hogy ez nagyon, nagyon rossz?
2018. júl. 12. 19:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam még senkit, szóval nem én értékeltem le semmit. Szóval valahol elcsúszott a dolog. Imádom az állatokat, de azért a Lánykámat sokkal, sokkal jobban. Mint írtam, nagyon jó a kapcsolatunk, és nagyszerű gyereknek tartom. Mivel ő ebben növekszik ezért nem értem honnan láthatja vagy jöhet az agresszió ezen formája, és én még soha nem bántottam eddig. Soha egyik állatot sem szoktam tutujgatni. Van hogy játszunk velük, a kutyát minden nap hordjuk, visszük, akkor inkább rá kéne féltékeny legyen. Ha vannak kiscsibék, van hogy mi nevelgetjük fel, és akkor is segít, körülöttünk van, és őket sem bántja soha. Nem vagyunk fanatikusak az állatok terén, egyszerűen csak amiért vállaltuk a felelősséget azért mindent megteszünk. Különben mi értelme lenne tartani őket? Gonoszságot máshol is kaphatnak. Írhatnék még erről oldalakat, hogy miért gondolom hogy minden élőlény bántalmazása, és ellátása egy síkon van, de ez felesleges vita kezdemény lenne. Szeretjük a házunk összes lakóját, nyilván a gyerekünket a legjobban, de ezt kár is kiemelni. Viszont nem szeretném hogy élvezetét lelje abba ha bánt egy másik, neki kiszolgáltatott, nála gyengébb élőlényt, és ennyi. Ezt én tűrni soha nem fogom, és meg fogom találni a módját hogy meg tanítsam rá. Aki írta hogy ugyanez a probléma, ott meg azért nem értek egyet mert a Te kislányod játszik vele, úgy hogy az fáj neki..Az sem jó, de nem agresszív megmozdulás. Az enyém szándékosan okoz fájdalmat. Engem ez bánt a legjobban.
2018. júl. 12. 21:09
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem szereti a macskákat a kislány. Ha megütöd csak az agressziót erősíted benne. Inkább beszélgess vele az állatok tiszteletéről és arról hogy másoknak fájdalmat okozni rossz. Mondd el ha kell 10000000 hogy nem szabad mert fáj a cicának, de ne üsd meg azt a gyereket.
2018. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet, hogy bántják így az oviban?


Ugyan én csak hangyákat dobáltam a pókhálóba, de nálam sem volt akkoriban minden rendben, nagy trauma ért akkoriban kicsiként, öngyilkos akartam lenni, és végig akartam nézni, hogy is történik ez. Mondjuk nekünk nem volt állatunk, ráadásul a pókokat utáltam is, a hangyákat meg szerettem.


Na mindegy. Nem lehet, hogy valakit utál az oviban, vagy a közösségetekben, és helyette bántja a macskát, ha már őt nem szabad? Vagy valaki őt bántotta, és tudni akarja, mit érzett az, aki őt bántotta?


Tesó, szomszéd, rokon?


Szerintem nem direkt a macskát akarja bántani, hanem valakit beleképzel a helyébe, akin nem meri/nem töltheti ki a dühét.


Vagy láthatott valami felnőtt tartalmat, erőszakot, amit nem tudott feldolgozni és utánozza/kipróbálja stb.


Miket nézhet a tévében/neten?


Lehet hallotta valakitől, hogy xy megverte/rugta xyt, és most azon gondolkozik, milyen is ez/kipróbálja.


Szerintem is túl van tolva az állatvédelem, az bezzeg senkit sem hat meg, hogy a tesók ölik egymást, pedig az két ártatlan kisgyerek, egy macskának több esze van egy 2-3 évesnél.


Egyébként egy 3 éves gyerek labdába sem rughat egy felnőtt házimacskával szemben, de még egy 3 hónapos cica is nyerne a bunyóban, hacsak nem fekszik rá a 12 kilójával a gyerek.

2018. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%
Szóval pofozod a gyereket és nem érted, hol tanulja az agressziót.. mesélj még kérlek..
2018. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk az volt, hogy a nagyszülők paskolgatták a kutyát.

Így ő is elkezte a miénket ütögetni.

A konyhában amikor főzök van, hogy a lábammal tolom odébb a kutyánkat.

Ekkor volt, hogy lendült a lába a kutya felé.

Tehát félreértette a mi mozdulatainkat. Nem lehet, hogy esetleg ti csináltok valami olyat, amit rosszul értelmez?

Én most már elkezdtem figyelni, hogy ne a lábammal toljam el és folyamatosan magyaráztuk, hogy hogy kell bánni a kutyával. Meg őt neveztük ki gazdájának, ígyeste ő viszi a kaját és a vizet. Ő választott játékotis neki. Egy kis idő eltelt és nagyon cukin játszanak és a kutya is keresi a társaságát.

Erre tudok gondolni vagy még arra, hogy esetleg megharapta vagy karmolta a cica és mérges rá.

2018. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Nem tűröd hogy a gyerek bantja a macskat, azt ki nem tűri hogy ütöd a gyereket?? Megranitod neki hogy a gyengebbet nem szabad bántani, ok, ez nagyon szép, de ezt te is tudod?????
2018. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

Nyugodtan pontozzatok le kedves allatvedők


Udv.

egy Gyerekvédő

2018. júl. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%

Én is ledöbbentem: az állataidat nagy becsben tartod...a gyereked pedig nem tartod annyira nagy becsben, ugyanis lekeversz neki egy irgalmatlan nagy pofont egy tök egyértelmű helyzetben: a gyerek érzi, hogy az állatok nagyon fontosak a számodra. Nyilván ő is szereti őket, mégis féltékeny rájuk. Van gyerek, aki a tesóját püföli, így mutatja ki a féltékenységét, van gyerek, aki az egyik szülőjével ellenséges, mert úgy érzi, az a szülője elveszi tőle az imádott szülőt. A te gyereked az imádott állataidra féltékeny.

Én sanszosnak tartom, hogy nem kap annyi figyelmet tőled a lányod, mint az állataid. Nyilván, ez nincs mindig így, de ha csak alkalmanként is így érez a gyerek, okozhat benne frusztrációt, amit aztán az állatokon vezet le.

Imádd a gyereked, láss tovább az állataidnál!

Én is imádom az állatokat, voltak is különböző állataim. Mint ahogy állatot sem ütöttem meg soha, a gyerekeimnek sem kevertem le irgalmatlan nagy pofont.

Szerintem nézz magadba, és gondolkodj!

2018. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%

Én elvinném orvoshoz, hogy vizsgálja ki, mert nem normális.


Voltam picilány, cicáink voltak, meg csirke, de eszem ágában nem volt megrúgni őket, vagy farkánál lógatni, egyéb módon bántani...


Igazad volt, hogy adtál neki, bár nem füles, az gáz, a lábára kellett volna ütnöd - alapból nem rugdosódunk, de pláne a macskát felrúgni.


De bármit is teszel, gyorsan, mert ha egy kutyába rúg bele valamiért, az majd jól meg is harapja.

2018. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
6%
Ti visszaolvassátok amit irtok??? Eszed ágában nem volt bántani a cicákat de jól tette a kérdező hogy adott a gyereknek??? Lábon kellett volna rúgni...jezusom. Komolyan sokkoló miket írtok, az állatot nem de a gyereket igen...hihetetlen..
2018. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!