Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit játszotok a másfél éves...

Mit játszotok a másfél éves körüli gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Tudnátok tippeket írni?


Van egy csomó játékunk, mindent un már, formabedobó, bébitaxi, kockák, plüssök, autók, labdák, zenélő vackok. Bújócskázni szoktunk, könyveket nézegetni, a kertben a kutyával játszani (ő csak nézi). + naponta babakocsis séta.


Semmi ötletem mit csinálhatnék vele, már én magam is unom az összeset. :-D Sajnos nem vagyok túl kreatív!


2018. júl. 23. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hinta, kismotor, homokozás.

Jó időben medencézés.

Séta közben kavicsgyűjtés, botokat gyűjt.

Heti egyszer baba-mama torna.

Ő szétpakol, én össze :D

2018. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis locsolókannával körbelocsoljuk a kertet, kis medencében pancsol, vagy kisebb tálakba/vödrökbe vizet rakni és azzal hagyni pancsolni, öntögetni a vizet, homokozóban vödröt telelapátolni homokkal, csúszdázunk, bent bunkert építünk, gyurmával/ujjfestékkel ismerkedünk. Labdázunk sokat.

Amúgy ha időnként elpakolsz egy-egy hétre bizonyos játékokat akkor mikor újra előszeded akkor újra leköti őt.

Ja és mi vettünk kisméretű söprűt, lapátot stb és 'segít' takarítani.

2018. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ekkora korukban leginkább csak követtem őket, vagy ők engem, és pakoltak (ruhákat, lábosokat, cipőket, könyveket) vagy instruáltak, hogy századszor is gurítsam én a labdát vagy mondjam végig az utcában az autókat, amit persze untam, de ők élvezték. Néha megpróbálkoztunk zsírkrétával és sólisztgyurmával, de fél óra előkészület, 5 perc "ne-vedd-a-szádba" és fél óra pucolás... Szerintem nem kell ehhez túl kreatívnak lenni és nem kell folyton szórakoztatni se, hagyd, hogy felfedezze a világot. Netán menjetek közösségbe és/vagy nagy térbe (park, mező, játszótér, játszóház). Ja és a szülőkaros bébitaxi helyett a kismotor tuti befutó és lefárasztóbb.
2018. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Játszótér, homokozás, kis medence nyáron, a játszótér nagyon jó, több órát is elvan, ha van kert akkor rakj fel neki egy hintát.
2018. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat otthon nem tudom lekötni. Néha foglalkozik a játékokkal, de már egy ideje az a játék ha elmegyünk otthonról.


Befújom kullancs riasztóval, irány a Normafa, erdők vagy nagyobb parkok, aztán had menjen.

Játszótér vagy olyan helyek ahol más gyerekekkel tud játszani.

Ha nem vagy home-office-os, akkor pedig irány a legközelebbi tó vagy strand! Mi Velencére járunk le. Fürdünk, homokozunk.

Ha nem enne meg mindent, akkor talán a gyurma lekötné még.. :)


Csak a kültér foglalja le..

2018. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat nem igazán lehet lekötni úgyhogy cipő rá, és sétálunk. Ettől hál istennek úgy elfárad mindig, hogy alszik sokat. Ma is 3 órát aludt 11től 2ig.. és korán lefekszik. Szinte egész nap kint vagyunk. Simogatjuk a cicánkat, beszélgetünk a szomszédokkal, néha szedem a szilvát, almát, körtét (a telkünkön) ill a gyógynövényeket. Szeret meg-megállni ma pl egy almával játszott sokáig :)

Ha esik, akkor formabedobó, mulatós zenére tánci, Bogyó és Babóca és kupakozás.. van, hogy nézi velünk a filmet. Szombatob megyünk a közeli tóra. Szoktunk még hintázni, csúszdázni és medencézni. Van kis kapája, ha kapálgatok, kapálgat velem.. :)

2018. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Meg minimum fel evig semmi felnott fejjel "ertelmeset" nem fogsz tudni vele jatszani. Nekem 2 eves lesz es ugyanigy szetunom a fejemet a szokasos jatekoktol. A seta, vizezes, sarazas lekoti. Ha rossz ido van az pokol, nem lehet vele mit kezdeni es estere sem farad el. Szerencsere nemsokara bolcsis lesz.
2018. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, te hallod magad?

En ovis koraig vele leszek es siratok minden napot ami mulik el..csak en elvezem anyakent ezt?

Tegnap egy aggal kardoztunk kezdetlegesen..tok jo volt seta kozben. Imadom, ahogy totyog, imadok itthon lenni vele. Most talaltam ra a szenvedelyemre, a hobbimra is es imadom, hogy itthon vagyok. A kis szoszke fejet, kek szemet. A puha baba boret. Es konkretan a szivem fajdul meg, hogy orulsz amiert bolcsis lesz... miert ilyen rossz neked otthon?

2018. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!