Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki rögtön...

Van itt olyan aki rögtön visszament dolgozni? Baby szitterezett?

Figyelt kérdés

Saját cégben vagy vezető beosztásban dolgozóktól kérdezem főleg. Akik nem tehetik meg, hogy 2-3 évig de még 1évig sem hogy otthon üljenek.

Ki vigyázott a gyerkőcre?

Nálunk a nagyszülők is aktívak még, szintén saját cégben, vállalkozásban dolgoznak. 1 hónap mit jön a baba kb 3 hónapot tervezek itthon lenni.

Van valaki hasonló szituációban?



2018. júl. 31. 11:34
1 2 3 4
 31/32 Coffelia ***** válasza:
0%

Off: Szerintem itt baromira senki nem akarja felfogni, hogy egy céget vezetni az nem olyan, hogy bemegyek a gyárba, majd ki se jövök estig... hanem rugalmas, tervezhető, de tennivalókkal jár.

On: Ebből a szempontból hasonló körbe tartozom, én ugyanis zenész vagyok, eház nekem sem olyan a munkám, mint egy irodai dolgozóé vagy egy óvónőé, hogy most akkor vagyott vagyok reggeltől estig, vagy nem.

A fiam három hónapos korában kezdtem heti kétszer próbálni, akkor mindig az apja vitte el sétálni. Utána volt, hogy gyerekkel együtt mentem próbára, egyszer még stúdiófelvételre is :D Szoptattam, miközben énekeltem a mikrofonba :DD


Aztán a családon belül oldottuk meg a fellépéseket. 15 hónapos korában fogadtunk bébiszittert heti egy alkalomra, másfél éves korában pedig családi napközi jellegű önkormányzati bölcsibe került heti egy napra. Ezt időszakos gyermekfelügyeletnek hívják, nagyon gondos, több hetes, a szülőkkel közös játszónapokon zajlik a beszoktatás.

Most két éves és három hónapos, heti kétszer van reggeltől háromig a "babaklubban", egyszer három órán át van vele bébiszitter, és mondjuk egy hétre átlagban még összesen 5-6 órányi munkám van ezen kívül. Ez lehet külön próba, stúdiózás, fellépés, tárgyalás, vagy ha pályázazot kell írnom, mert akkor annak határideje van, tehát megkérem a férjem, hogy lássa el aznap, én meg beülök a laptopommal egy kávézóba.


És jelzem, nem maradtam le semmiről, mi neveljük a gyerekünket a férjemmel, nem a csana és nem a bébiszitter, és nem is a nagyszülők. Csak ennek a megértéséhez el kellene fogadni, hogy nem minden "munkába visszaállás" jelenti azt, hogy az anya megszűnik létezni.

2018. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a te eseted más, mint hogy heti öt napot legyen egy pici gyerek a bolcsiben. Egyébként változatlanul azt mondom, h aki egy évre képtelen lejjebb adni a karrierből, az ne szüljön gyereket. A gyerek lemondással jár, áldozatokat kell hozni. És igen, néha nagy az áldozat.
2018. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!