Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli kisgyermeked...

2,5 év körüli kisgyermeked kb. mennyi idő alatt alszik el (ha még igényli, hogy ott legyél addig mellette)?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 10:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Én leszoktattam erről az ott lenni mellette dologról. Úgy csináltam, hogy elmondtam neki, hogy mindjárt jövök csak kiszaladok iszok kávét, és napról napra egyre hosszabb időkre mentem ki 5-10-15 perc, míg végül amikor beraktam az ágyba pár perc alatt el is aludt.
2018. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én is ezt próbáltam, de az én gyermekem kitartóan megvár, bármilyen álmos is:)
2018. aug. 22. 11:14
 3/25 anonim ***** válasza:
3%
Nekünk se egyik napról a másikra ment hanem több hétbe tellett.
2018. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
Soha nem kellett mellette lennem alváskor, pár perc alatt elalszik.
2018. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%
Ez attól függ egyedül, hogy mennyire álmos/fáradt. Néha egy órán keresztül altatom és nem alszik, máskor pedig 5 perc és már durmol. Ha előtte kint voltunk, lefárad, akkor hamar elalszik.
2018. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hónapok óta nem jutunk egyről a kettőre:( Nyilvánvalóan nem az a gond, ha 15-20 percig simogatni kell a hátát, hogy ellazuljon és elaludjon. A gond az, hogy annak ellenére, hogy megvannak az esti rituálék, az ágyba kerülve még akár fél óráig is, vagy tovább "játszik".


Sok mindenen túl vagyunk már, most végül arra jutottam, hogy időkeretet szabnék: 15-25 percet szívesen áldozok az estéimből arra, hogy álomba simogassam, de arra nincsenek óráim, hogy előtte végig aszisztáljam a szórakozását. Mondjuk 20 perc után kimegyek. Pár nap alatt szerintem rájönne, hogy ebben a 20 percben érdemesebb csendben feküdni és simogatás közben elaludni, mint ezt az időt végigszórakozni, és utána anyáért sírni hiába.


A válaszaitok abban lennének segítségemre, hogy mi az a reális idő, amit határként érdemes szabni.

2018. aug. 22. 11:52
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Gratulálok mind a szerencsés természetű gyermekedhez, mind a sikeres nevelésedhez, és ezt komolyan írom. De azon kívül, hogy ezzel a sikerrel eldicsekedtél most, szerinted miben voltál segítségemre, miért érezzem hasznosnak a válaszodat?


Ez kb. olyan, mintha azt kérdeztem volna, hogy hogyan fogyjak 40 kg-t, és erre azt írná valaki válaszként, hogy életében nem volt egy gramm súlyfeleslege sem, sosem kellett fogynia.

2018. aug. 22. 11:54
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

Húú, percek, meg keretek... Te ilyen nagyon számolgatósan éled az életed?

Egy gyerek nem így működik, hogy parancsszóra alszik.

A ,,kimegyek és majd álomba sírja magát" verziót nem javaslom, amellett, hogy elég nagy kegyetlenség, ezzel csak azt éred el, hogy az agresszióért felelős hormon termelődik benne. Meg azért egy 2,5 éves gyerek nem olyan, hogy berakod az ágyba és ottmarad. :D Simán utánad megy! ;)

2018. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
3%
Semeddig nem igényli. Pár hónapos kora óta egyedül alszik el, én eleve nem akartam olyan szokást beépíteni az életünkbe (lásd ringatva altatás stb.) amit később iszonyú nehéz leküzdeni. 2,5 éves már nagyon okos, eszes nem fogja balhé és hiszti nélkül feladni, hogy ott ültök mellette :(
2018. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%
9 vagyok, bocsi de nem láttam a válaszaidat, az eredeti kérdésre mertem válaszolni (mielőtt én is megkapom hogy ez mégis miben segít neked). A 4 es is arra válaszolt szerintem, ami a fő kérdésben maga a kérdés.
2018. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!