Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli kisgyermeked...

2,5 év körüli kisgyermeked kb. mennyi idő alatt alszik el (ha még igényli, hogy ott legyél addig mellette)?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 10:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves 5.!



Hát igen, a fárasztás nálunk alap. Annyi nehezíti a helyzetet, hogy két gyerek fárasztását-esti rituáléját és ágyba juttatását hangoljuk össze, és majdnem lehetetlennek látszik, hogy mindkettő pont ideális mértékben legyen fáradt: vagy az egyik esik át a holtponton, vagy a másik, mire ágyba kerülnek (este 8 körül, ovis időszakban hamarabb, nyáron max. 9-kor).

2018. aug. 22. 12:00
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Kb 15-20 perc de van, mikor több, ha nem sikerült rendesen lefásztani, akár fél óra is. Ez az ebéd utáni, este magától kidől kiskora óta.
2018. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%
Fél óra kb.
2018. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit megsérteni. Szerintem az eredeti kérdésből nyilvánvaló, hogy csak azok válasza segít, akiknek a gyerek igényli, hogy még ott legyenek mellette, de nyilván másképp is lehetett érteni.


Nem, nem percekre kiszámolva élem az életemet. Nem, nem gondolom, hogy egy gyerek úgy "működik", hogy lerakom az ágyba, és elalszik, mint egy robot.


Viszont dolgoznom kell még azután, hogy a gyerekeim elalszanak. Ezért nagyon nem mindegy, hogy este 10-kor vagy fél kilenckor jövök ki tőlük. És a kicsinél azt tapasztaltam, hogy ha nem szórakozik, hanem ő is akar elaludni, akkor igenis 15-25 perc elég szokott lenni neki. És én addig szívesen ott vagyok mellette, simogatom és dúdolok is, én ezt nem tartom rossz szokásnak, hanem érthető igénynek egy ilyen kicsi gyerektől.


Rossz szokás az, ha az ágyban még ökörködik egy fél órát, mielőtt egyáltalán hajlandó lenne lefeküdni. És igen, ha a szép szó és beszélgetés ebben eddig nem segített, akkor bizony segíthet egy időkeret, hogy anya eddig ér rá és tovább nem, ő dönti el, hogy ezalatt megpróbál-e aludni, vagy ugrál az ágyban.


Nem kell egy szerencsétlenebb fogalmazás miatt úgy tenni, mintha a gyerekek életének és általában mindenki életének nem lenne fontos eleme az idő.

2018. aug. 22. 12:06
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

Tedd le őket most később. Nyár van. Óvoda alatt más lesz. Soha nem altattam ilyen korán őket ennyi idősen. Nyolc után van kellemes idő.

3 gyerekem van.

2018. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Csecsemőkorban hogy altattad?

( 7 hetes a lányom és próbálok készülni)

2018. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Érdekes módon csecsemőkorban könnyen aludt. Szopott, abba belealudt rendre, de azonnal le is tudtam tenni a kiságyba.


A leválasztás után simogatva altattam el, és az sem volt gond, a válaszadók által is írt általában max. félóra,de sokszor rövidebb idő alatt elaludt. Konkrétan az elalvás most sem több ennél, csak új szokás lett pár hónapja az elalvás előtti szórakozás az ágyban. Igazából erről akarom leszoktatni, és erre nem találtam még megoldást.

2018. aug. 22. 12:16
 18/25 anonim ***** válasza:
18%
4-es vagyok, ha már így külön megszólítottál, akkor válaszolnék, az volt a kérdésed, hogy mennyi idő alatt alszik el a gyerek, válaszoltam, hogy pár perc alatt, lehet nem hasznos válasz, de akkor a kérdésed is hülyeség. Amúgy igen, te cs.eszted el, hogy folyton vakarászod a hátát, én nem csináltam soha, nem is igényli. Szerintem érthető, hogy ezt akarja ha ehhez szoktattad. Hogy mennyi hátvakaros idő legyen? Szerintem tök mindegy, így is, úgy is bögve fog elaludni, 5 percnél többet biztos nem szorakoznék ezzel.
2018. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
30%
De azért jól nullára pontoztal mindenkit aki csak a kérdésedre felelt :(
2018. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam senkit. Bárki más "pontozhat" úgy tudom.


Nem az a baj, hogy "vakarászni" kell a hátát, hanem az előtte lévő ökörködés, ezt sokszor leírtam. Nem erre neveltem kiskorától fogva, új szokás.


A kérdés nem az volt, hogy mennyi idő alatt alszik el a gyereked, hanem, hogy mennyi idő alatt alszik el, ha még azt igényli, hogy mellette legyél? Nyilván a zárójel félreérthető volt. De másképp fogalmazva arra voltam kíváncsi, hogy azok a gyerekek, akiket még altatnak, mennyi idő alatt alszanak el.


Az nem volt kérdés, hogy elcsesztem-e valamit, nyilván sok mindent, ahogy minden szülő, de ebbe itt kár belemenni, én ezt, más meg mást, tökéletes szülő nincs.


Van egy élethelyzetünk, ami nekem nem jó, és amin szeretnék változtatni. Sok kipróbált és nem működő módszer után a következő az lesz, amit leírtam. A válaszadók többségénél max. fél óra, mire elalszik a kicsi, erre voltam kíváncsi, és köszönöm annak, aki erre válaszolt.

2018. aug. 22. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!