Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli kisgyermeked...

2,5 év körüli kisgyermeked kb. mennyi idő alatt alszik el (ha még igényli, hogy ott legyél addig mellette)?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 10:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Egy mese, kis beszélgetés és kijövünk.


Ha rajta múlna, még egy óra múlva is benn kéne lennünk vele, na azt nem.

2018. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

De kiskorától kezdve erre szoktattuk.



Egyszerűbb volt, plusz előttem volt a rossz minta kisöcsém által, aki elvárta, hogy a szüleim még 2 óra múltán is legyenek benn, vagy felébredt és hiszti.

2018. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Fél óra kb, nem kell simogatni, szoktam de nem igényli ,csak hogy legyen ott mellette apa/anya míg elalszik, nekem ez nem megterhelő.

De voltak ilyen időszakok főleg most nyáron hogy szórakozott, már 1 órája kuksoltunk nála és még mindig nem akart aludni, ez általában azért volt mert melege volt és nem tudott tőle elaludni, de ez nálunk felnőtteknél is így van.

Legrosszabb ha parancsszóra kell aludni, én is hajlamos vagyok rá ha tudom hogy korán kell kelni másnap richtig nem tudok elaludni időben.

Amúgy társas alvást egy babapszichológus mondta hogy akár 3-4 éves korig is igénylik, engem nem zavar hogy ott kell feküdni mellette.

Jön majd a hűvösebb idő könnyebben elalszanak.

2018. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kb fel ora alatt. Otthagyom, magaban el gagyog, enekelget a pluss allatainak, aztan elalszik. Regen amikor elalvasig mellette voltam, 2 ora alatt aludt el. Miota lekapcsolom a villanyt es siman otthagyom, sokkal elobb elalszik. Kesobb en is bemegyek a szobajaba mert meg ott alszok vele. De addigra mar alszik.
2018. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Coffelia ***** válasza:
45%

Az enyém ma lett 26 hónapos, tehát kicsivel már elmúlt két éves. Elalváshoz velem mindig cicizik. Ebéd után gyakorlatilag beájul közben 15 perc alatt, este viszont ez már nem jön be, néha ki is jelenti, hogy nem akar aludni, és az esti tejem mennyisége és összetétele is olyan, hogy nem fog ráaludni.

Eleinte alkudozás volt, aztán szigor, tessék aludni, tedd le a fejed, satöbbi... Nálunk a tuti az volt, hogy megbeszéltem vele, hogy másnap miket csinálunk, amikhez ki kell magát pihennie, illetve lett egy rituálé, amire korábban semmi szükség nem volt. A cicihez kötődik, egyik, masik, utána tessék befordulni és alvás van. 3-4 állomásos rituáléhoz barmi jó, esri tápszer, tejital, kedvenc állatka lefektetése... csak mindig ugyanaz legyen, és 1-2 hét alatt már ő fogja ugyanazt a sorrendet kérni ;)

Amúgy most már max félóra. Régen egy óra volt vagy másfél. Velem cici nélkül elalvásról szó sem lehetett, kapitális ordítást meg nem akarok egész este. A kiságyban hagyás sem működött soha, elfpgadtam, hogy megvannak a fix dolgok, amikre szüksége van

2018. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!