Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kezelés miatt vállalnád...

Milyen kezelés miatt vállalnád be a kisgyermeked kínzását? Nem birom már idegileg a szomszédot

Figyelt kérdés

Nos szerelmes pár, gyereket vállaltak, elvileg nyugodt lehetnék.


A kezdeti mindennapi elkeseredett esti babasirast még betudtam annak, biztos fél a fürdetéstol es hasonlok.


Csakhogy 2 éves már es még mindig sir minden este, NEM hisztizik, hanem segitségkérö hangon!


Minden mosogatásom gyomorideggel megy, tavaly irtam már erröl kérdést, megnyugtato válaszokat kaptam.


De mostanában nem tudom miket alkalmazhatnak rajta el nem tudom kepzelni, de egy fogmosás, végbélkup, szemcsepp, oltás sem jár ennyire szenvedö sirással, ordit a kicsi, fél, retteg! Komolyan ma már vele bögök!!


Kimentem, villanyt felakapcsoltam a lepcsohazban, nem halkan osontam, hanem "jeleztem"hogy odaálltam az ajtajuk elé, es mégegy orditas es bekopogok.

Erre apukát hallom, anyának mondja, most már elég, dobd ki a kukába, gondolom észbe kaphatott.


A szülök az a tipus, hogy vagy mindent megmagyaráznának ha kerdezném, de szerintem nincs az a kezelés ami helyett ne lehetne humánusabbat kérni, ugy sem hallgatnának rám, ki vagyok én nekik alapon.


Tegyek bejelentést? Hova kell?

Vagy én parázok valamit tul esetleg?


Nekem is van gyermekem, oké, hogy néha háboru akár egy szunyogcsipést is bekenni, de x év alatt olyan soha nem volt hogy akár 20 perceken át kinozzam, soha nem indokolt ilyet egy betegség sem!


Jelzem nem hasfájás, a szülök maguk okoznak fájdalmat.


Es korábban is hallottam olyat tölük amikor sirt, akkor anyuka mondta apának, lehet fáj neki, nem?


Hogyan segithetnék egy kisgyereken ha én nem vagyok sem a tanácsadojuk, sem semmijük?


2018. jún. 22. 23:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%
Könyörgök, hát csöngess be és kérdezd meg tőlük! 2 éve ott laktok együtt, és nem álltál szóba velük?! Ne kombinálj! És majd az alapján döntesz, amit ott megtapasztalsz. Ha meggyőznek, akkor békén hagyod őket, ha pedig nem, akkor jelented az önkormányzat gyámügyi osztályán.
2018. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Ezért is a kerdes!

Még babakorában azzal háritottak hogy hasfájos. Csak érdekes hogy mindig este 10 körül és még egy év mulva is. Most járjak a nyakukra mindig faggatozni?


Es ha most megmagyarázzák kedvesen hogy végbélkup(amit nem is hinnék el), azzal mit ertem el??ugyanugy kinozzák holnap, ahogy ma es tegnap is!

2018. jún. 23. 00:11
 3/46 anonim ***** válasza:
83%
Akkor jelented a gyamugynek! Tessek bekopogni es megkerdezni, hogy ket eve mi ez a tarthatatlan visitas, mert az idegeidre megy.
2018. jún. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%
Azért mondom, hogy kérdezd meg és annak függvényében ítéld meg a helyzetet. Nyugodtan becsöngethetsz hozzájuk már holnap, és itt meg is oszthatod az eredményt. Biztos, hogy nem fogják végbélkúpra fogni napi szinten. Ha annyira aggódsz a gyerekért, akkor cselekedj! De nem az a megoldás, hogy minden ismeret nélkül feljelented, hanem az, hogy tájékozódsz.
2018. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Milyen ötlet lenne kiirni a folyosora valami idézetet nekik?

Pl bánj szeretettel a gyermekekkel, hiszen ő is ember, vagy hasonlo?

2018. jún. 23. 00:17
 6/46 anonim ***** válasza:
94%
Ne kerülgesd a forró kását, nem az a feladod, hogy megneveld őket. Hanem az, hogy megtudd, hogy mi történik, és annak megfelelően eldöntsd, hogy veszélyben van a gyerek vagy nincs. Mi tart vissza ettől, ha ennyire aggódsz? Becsöngetsz, "jó estét kívánok, azért jöttem, mert minden este hallom, hogy keservesen sír a gyerek, és szeretném megkérdezni, hogy mi a baj vele." Ennyi. És eldöntöd, hogy hihető-e a történet vagy nem.
2018. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 3 éves a gyerekem, de néha ő is úgy sír, mint ha nyúznám.

Pl. múltkor ebédre többet evett, mint én. Utána gumicukort akart és én nemet mondtam. Úgy kezdett el sírni, hogy ő éhes és adjak neki enni, miért nem adok neki enni.. Ha kintről hallotta volna valaki, azt gondolhatta volna, hogy éheztetem. Pedig csak kitartó volt és én is, mert hiszti ide vagy oda nem kapott gumicukrot. És egy időszakban a nemleges válaszra hasonló hisztiket vágott le.

Szóval mielőtt bármi rosszra gondosz, inkább kérdezd meg a szomszédot.

Ezt leszámítva milyen róluk a benyomásod? A gyerek csak este ilyen vagy máskor is?

2018. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Most olvasom a választ.

Holnap megkérdezem, meghallgatom, es jelzem nekik, ha élet halál miatt vagy bármi, de muszáj kinozni a kicsit, legalább az időt csökkentsék le 20 percről félre.

2018. jún. 23. 00:31
 9/46 anonim ***** válasza:
98%
Ne oktasd ki őket, ne előfeltételezésekkel menj, hanem nyitott lélekkel hallgasd meg.
2018. jún. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%
Azért sajnos van pár olyan “kezelés”, ami fájdalommal jár a babának, de szükséges. Pl. ha tornáztatni kell naponta (mondjuk este 10 az erre kicsit késő, de ki tudja).Ha fiú gyerekről van szó esetleg húzogatják este fürdés után az előbőrt a kukiján, vagy bármi ilyen jellegű problémája van a gyereknek, amit rendszeresen este fürdés után kell elvégezni. Nem biztos, hogy fáj neki, lehet egyszerűen kellemetlen, erre utal anyuka megjegyzése is, h “lehet, h fáj neki?”.Tehát biztos nem olyan dolgot csinálnak vele, ami egyértelműen fájdalmas. Elképzelhető, h ilyen jellegű problémája van a gyereknek, és ha igen, akkor ezt meg is értem, hogy nem szívesen beszélnek erről mindenkivel.
2018. jún. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!