Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire rossz anya vagyok,...

Ennyire rossz anya vagyok, miert nem tudok örülni az anyaságnak?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy mindjárt belebolondulok... Egész nap csak főzök, mosok , takarítok és nevelném a gyerekemet, aki most 21 hónapos, de olyan eleven és anyás... Minden nap legalább 3-4 rend ruhát piszkol, vizez össze, szándékosan kiborítja az innivalóját a földre, belemászik a kádba és megengedi a tust, hogy minden csupa víz legyen, elveszi a szappant, összekeni a bútorokat, állandóan mászna rám, csimpaszkodik a lában, tépi a hajam. Szóval csak a rosszaságon töri a fejét és olyan hangosan kiabál, hogy már belefájdul a fejem. Százszor elmondom neki, hogy nem szabad, ne csináld,de ügyet sem vet rá, ha meg elviszem onnan a földhöz vágja magát és akármilyen más játékkal próbálnám lekötni a figyelmét csak hozzám vágja, elhajítja. Tanácstalan vagyok,azt érzem, hogy beleőrülök. Ritkán tudom kivinni akár a parkba is, mert állandóan csak utána takarítok, pakolok, ha meg kijutunk a játszóra ott is csak rohangál, másra akarja dobni a homokot, kiabál, elveszi mástól a játékot, fejjel lefele akar a legnagyobb csúszdán leszúszni. Esküszöm, külső szemmel az látszik, hogy mindig csak veszekszek vele, megdorgálom, nem engedem neki. Nincs olyan, hogy szépen eljátszon... Komolyan egy irtó szar anyának érzem magam, hogy folyton csak fegyelmezem a gyerekem, ő meg visszakiabál nekem és hisztizik ha nem engedek valamit, a földhöz vágja magát, az sem működik, hogy otthagyom amíg hisztis és nem figyelek rá mert akkor meg feláll és rohan tovább valami rosszat csinálni. A figyelemelterelés sem megy, arra is hiszti a válasza. Lassan elegem van! El akarok menni dolgozni, de nincs kire hagyni a kicsit. A környékünkön meg a bölcsikről rengeteg rosszat hallottam, oda biztos nem adom be,hogy valami baja essen. Szégyen, de sokszor már a kezemet is felemeltem a gyerekemre, egyszer csaptam meg de akkor is bűntudatom volt. Szerintem nem készültem még fel az anyaságra mert eddig nem is dolgoztam még, rögtön jött a gyerek, nem is tudom hová mehetnék el munkahelyre, nem értek semmihez, nincs senki ismerősöm, a gyerek meg mindenki másnál ordít, csak akkor van el,ha én is ott vagyok. Egyszerűen nem tudom kezelni az anyaságot. Tulajdonképpen azért tettem fel a kérdést, hogy adjatok valami tanácsot, hogy mit rontottam el a nevelésében és min kellene változtassak vagy valami tippek a munkahely megoldására, illetve azért is írtam, hogy kipanaszkodjam magam.
2018. szept. 18. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem rossz anyaság. Ez egy mókuskerék, amiben egyedül vagy, már 2 éve.


Bölcsöde, munkakeresés. Azonnal! Ez lesz a megoldás. Ez a gyereknek sem jó.


A környékbeli bölcsödékben pedig az oda járó összes gyereknek sem lett baja, mert országos botrány lenne, de ilyen nincsen, így a tiédnek sem lesz.


Ideje lekezdened dolgozni az életben.A magad és a gyerek érdekében is.

2018. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Még valami: azért csinálja a rosszat, mert arra reagálsz. Látja, hogy nem bírod, szabadulnál tőle, nem figyelsz oda, ezért kiprovoklaj a figyelmedet. Ennyi.


Neked el kel menned dolgozni, ez senkinek nem jó.

2018. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Egy emberes apai leszidás hiányzik a gyereknek. Nem te vagy szar, ebbe mindenki bezakkanna, ha így viselkedne a gyerek
2018. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Unatkozik, mert pontosan tudja, hogy fontosabb neked a takarítás, mint ő. Igenis ki kell menni vele játszótérre (ha nincs kertetek) minden nap. Akár egyből reggeli után, akkor még nem lehet kupi. Hazamentek ebédre, alvásidőben takarítasz, délután játssz vele! Tanítas meg játszani. Süssetek együtt sütit, segítsen bepakolni a szennyest a mosógépbe. Este fürdésnél hagyd sokáig pancsolni, élvezze ki a vizet. Este főzz.
2018. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerüen én is úgy látom, hogy te a gyerekedben csak a rosszat látod, és menekülsz töle talán pont a takarításba, vagy telefon nyomkodásba.


EGyszerüen ülj le a gyerekeddel és játsz vele minimum 30 percet vagy 1 órát. Csak rá figyelj, csak ö legyen a központba, se telefon se tv se más ne legyen. Majd a játék után állj fel, mond neki, hogy most elmosogatok... Meg fogja érteni.


Aztán foglalkozz vele. Ezer éneklös verses dolgok vannak. Rajzoljatok nagy ceruzával, homokozzatok együtt.


Menj vele olyan helyre sétálni ahol csak ti vagytok, játsz vele ne csak állj ott.


Ha észre veszi, hogy figyelsz rá, hogy foglalkozol vele, akkor kiegyensulyozottabb lesz, és neked is lesz idöd takarítani és más dolgokra.


Aztán ne mondj neki NEM-t. Pl csoooookit akar ebéd elött: kapsz csokit ebéd után. Letépi a virágot, akkor nem megszidd, hanem menj oda és mutasd meg, hogy szépen gyengéden is meglehet fogni a virágot, és megsimogatni.


ard el ami veszélyes vagy nem akarod hogy kinyissa. baba boltokba ezer féle szekrény,. ajtó zár van.

A fürdöszobaba ha bele mászik a kádba akár meg is fulladhat, így a fürdöszobát abszolút zárnod kellene.

2018. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
En ugyanigy ereztem. Mi sok helyre mentunk, megyunk, de iszonyatosan eleven gyerekem van, rengeteg hiszti es reszemrol teljes testi/lelki kimerules jellemezte az elso 2 evet. En beadtam bolcsibe, bar amugy nalunk csak jokat hallani rola. Munkahelyre eladonak, irodai asszisztensnek elmehetsz szerintem barmikor, bar nem lesz konnyu.
2018. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

1. Pihenj amennyit csak tudsz. Fáradt anya = ideges anya.

2. A gyereket nem kell annyiszor átöltöztetni, ahányszor foltos lett a ruhája, azt nem lehet bírni mosással.

3. Napjában legalább 3 óra játszótér kell a gyereknek. Ha nem veszélyeztet mást vagy magát, hagyd békén játszani.

4. Szabályok, napirend, előre tudható következmények. Ezt bővebben nem írom le, nézzeg néhány részt a Szuperdada-ból, érteni fogod, mire gondolok.

5. Munkamegosztás. Neked is jár pihenés, ad abszurdum szabadnap. Párodat vond be, hétvégén menjenek le ők ketten pl. a játszótérre.

2018. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek a 4-essel és 5-össel.

A gyereked azért csinálja a fesztivált, mert minden fontosabb nála. Figyelemfelhívás.

Dobd el a seprűt és szenteld neki a teljes időd, nyomás a szabadba.

Kus idő és sokkal nyugodtabb lesz, sokkal kezelhetőbb és menni fog vele (!) (nem mellette, mert már nem baba) is a háztartás.

2018. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jött le az írásodból, hogy egész nap menekülsz előle. Pedig lehet, ha foglalkoznál vele az ő szintjén, minőségi időt töltenél vele, amikor csak rá figyelsz (és ez lehet egy közös mosógépkirakás is, ami így tuti min. háromszor annyi idő és bosszúság, mint egyedül), máris jobban kezelhető gyerekké válna.
2018. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévők pontosan leírták, hogy ez figyelemfelkeltés a gyerek részéről. A másik dolog a munka: Milyen végzettséged van? Ha nincs végzettséged, akkor itt az idő valamit szerezni! 2 éves az én kisfiam is, kb addigra fejezem be az egyetemet, mire oviba megy.
2018. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!