Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire rossz anya vagyok,...

Ennyire rossz anya vagyok, miert nem tudok örülni az anyaságnak?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy mindjárt belebolondulok... Egész nap csak főzök, mosok , takarítok és nevelném a gyerekemet, aki most 21 hónapos, de olyan eleven és anyás... Minden nap legalább 3-4 rend ruhát piszkol, vizez össze, szándékosan kiborítja az innivalóját a földre, belemászik a kádba és megengedi a tust, hogy minden csupa víz legyen, elveszi a szappant, összekeni a bútorokat, állandóan mászna rám, csimpaszkodik a lában, tépi a hajam. Szóval csak a rosszaságon töri a fejét és olyan hangosan kiabál, hogy már belefájdul a fejem. Százszor elmondom neki, hogy nem szabad, ne csináld,de ügyet sem vet rá, ha meg elviszem onnan a földhöz vágja magát és akármilyen más játékkal próbálnám lekötni a figyelmét csak hozzám vágja, elhajítja. Tanácstalan vagyok,azt érzem, hogy beleőrülök. Ritkán tudom kivinni akár a parkba is, mert állandóan csak utána takarítok, pakolok, ha meg kijutunk a játszóra ott is csak rohangál, másra akarja dobni a homokot, kiabál, elveszi mástól a játékot, fejjel lefele akar a legnagyobb csúszdán leszúszni. Esküszöm, külső szemmel az látszik, hogy mindig csak veszekszek vele, megdorgálom, nem engedem neki. Nincs olyan, hogy szépen eljátszon... Komolyan egy irtó szar anyának érzem magam, hogy folyton csak fegyelmezem a gyerekem, ő meg visszakiabál nekem és hisztizik ha nem engedek valamit, a földhöz vágja magát, az sem működik, hogy otthagyom amíg hisztis és nem figyelek rá mert akkor meg feláll és rohan tovább valami rosszat csinálni. A figyelemelterelés sem megy, arra is hiszti a válasza. Lassan elegem van! El akarok menni dolgozni, de nincs kire hagyni a kicsit. A környékünkön meg a bölcsikről rengeteg rosszat hallottam, oda biztos nem adom be,hogy valami baja essen. Szégyen, de sokszor már a kezemet is felemeltem a gyerekemre, egyszer csaptam meg de akkor is bűntudatom volt. Szerintem nem készültem még fel az anyaságra mert eddig nem is dolgoztam még, rögtön jött a gyerek, nem is tudom hová mehetnék el munkahelyre, nem értek semmihez, nincs senki ismerősöm, a gyerek meg mindenki másnál ordít, csak akkor van el,ha én is ott vagyok. Egyszerűen nem tudom kezelni az anyaságot. Tulajdonképpen azért tettem fel a kérdést, hogy adjatok valami tanácsot, hogy mit rontottam el a nevelésében és min kellene változtassak vagy valami tippek a munkahely megoldására, illetve azért is írtam, hogy kipanaszkodjam magam.
2018. szept. 18. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
En ketlem hogy figyelemfelkeltes! Igenis vannak ilyen tornádó gyerekek! Az enyem pont ilyen volt, egy idoben meg arra is raszokott h EGYALTALAN nem aludt nap kozben. Pedig vittem mindenhova,en mar hulla voltam de egy aktiv nap utan is ugyanazt csinalta otthon mint amit a kerdezo leirt! Mar kezdzem felni h hiperaktiv...de aztan 2 eves kora korul teljesen lenyugodott. Manapsag is eleven de mar lehet mellette hazomunkat is csinalni es hajlando a komprumisszumokra. Szoval turelem.
2018. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ohh..22 hónapos fiammal 30 hetes terhesen. Nyugi én is a falnak tudnék menni néha, de ők csak így tudják kifejezni magukat, most kezdik el tanulni a dolgokat, feszegetni a határokat, stb. Türelem és egy kis határozottság. Pl. ne engedd, hogy bemásszon a kádba és tusolózzon. Ha valamit túl soknak találsz azt már ne engedd! Nem vagy rossz anya, nyugi!!!
2018. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!