Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő miért eteti...

Néhány szülő miért eteti halálra a gyerekét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy azok a szülők, akiknek szemmel láthatóan túlsúlyos, elhízott a gyereke, 6 évesen már 10 évesekre való ruhát hord, hogy miért teszi tönkre a gyerekét?

Tönkreteszi lelkileg is és az egészségét is hosszú távon.

Miért kell az ilyen gyerekeket tömni ócska nasikkal?

Én azért döbbentem meg ezen ennyire, mert a 80-as években osztályonként volt kb. 1 kövér gyerek, de ma már egy 25 fős osztályból legalább 6-7 gyerek túlsúlyos. Van, aki reggelire tuc kekszet eszik az iskolai reggeli előtt, sőt, mindenből dupláz, mert a kedves anyuka emeletes szendvicseket és csokit csomagol.

Aki igazán szereti a gyerekét, az ilyet nem tesz és tud nem-et mondani akkor is, ha a gyereke üvöltve követeli az édességet, vagy a csipszeket.



2018. szept. 20. 12:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
34%

#2 es valaszolo, a " hormonbajos " a tipikusan kover nok szlogenje.

Rohognom kell mikor 10 kover nobol 10 allitja, hogy hormon baja van, aztan a McDonaldsban ket BigMac az adagja, merthogy az evek soran olyan kicsi lett...

2018. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Ezen én is sokat gondolkodtam már.


A 4-es válaszoló írta jól.

A szülök azt hiszik, hogy a gyerek boldogságához kell a tejszelet...

Amit én látok elhízott gyerekeknél:

a gyerek isi picinek válogatós nem akar megenni semmit, így a szülö örül, hogy a tejszelet, a kekszet, a sültkrumplit eszi meg a gyerek. Rátalál a gyerek kedvenc ételeire és abból képes nagyobb mennyiséget felhalmozni otthon amit a gyerek akár egyszerre is betömhet...

Ès ez így megy már nagyobb gyerek korban is, a zöldség és a gyümölcs háttérbe szorul...


Aztán nem ülnek le a gyerekkel enni.


A gyereknek oriási étvágya van és a szülö minden nyikkanásra ad is neki enni.


Aztán még ami nagyon sokszor elöfordul, hogy a szülök rossz körülmények közül jöttek, vagy csak egyáltalán az ö gyerekkorukban nem volt annyi lehetöség. ìgy a gyereken akarják az ö nélkülözésüket kompenzálni. Mindig van otthon tejszelet, és mindig van otthon legdrágább puding, és mindig van otthon csoki mert az ö gyerekkorukban az luxuscikk volt.

2018. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

12-es vagyok


még valami


Az aposom gyerekorvos, és ö is úgy látja, hogy az utobbi 10-15 évben már igazán nagy probléma a túlsúlyosság a gyerekeknél. Míg 50 éve az allultápláltságtól kellett óvni a gyereket, addig most a túlsúlytól, de olyan szinten, hogy már 2-3 éves gyerekeken látszik, hogy rosszul tápláltak.

2018. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismerek és hormonális problémája van, azokon látszik. Másképpen híznak. Egyiknek pl. akkora a feneke és a combja, mint az enyém 2x, de a derekunk majdnem egyforma. A másik gyógyszereket szed és annak a fején látszik, hogy nem szimplán elhízott (holdfej vagy mi a neve).

Szerintem sokszor az a baj, hogy nem változatosan érkeznek. Kevés a zöldség és gyümölcs. Sok a fehérliszt és a cukros nasi és szörp.

Tipikus, amikor a kövér bemegy a mekibe és a menühöz diétás Colát kér. 😄

Én igyekszek monden nap zöldséget, gyümölcsöt, magvakat (mandula, dió stb.) kevés fehérlisztet adni a gyerekeknek. Valamint kerülöm a tartósítószeres ételeket (porból készült szósz stb.). Kicsi koruk óta esznek bulgurt, kuszkuszt, hajdinát stb. Már ezeket is jó áron be lehet szerezni. Szóval szerintem nem lehet kifogás a pénz. Egy heti tejszelet árából kijön más egészséges étel is.

2018. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
Ezen már én is elgondolkodtam. Szerintem egyesek nem is látják, hogy bajt csinálnak. Pl.: ott az ovistársa a lányomnak, mindketten 3 évesek és 8 (!) kg a diffi a két kicsi között, a lányom ráadásul fél fejjel magasabb. De jön anyuka reggel és mosolyogva meséli, hogy Petrácska már kétszer reggelizett és ennek ellenére nagyon várja az ovis reggelit (tízórait).
2018. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
69%

Szeretetből eteti, ez okoz neki örömöt, kompenzál, valamint nem akar hisztit hallgatni. De nagy felelőtlenség ez a hozzáállás, meg általában az ilyen szülő magára is igénytelen, ugyanazt eszi az egész család és csak híznak.

Amúgy nemcsak az a gond, hogy szemét kajákat esznek, de keveset is mozognak. Amikor gyerek voltam, oviba-iskolába gyalog vagy biciklivel mentünk mindenhova, de az egész város is. Ma azt látom, hogy mindenki kocsival hozza-viszi a gyerekét, és az iskola bejárata elé kell állni, nehogy pár métert még gyalogolnia kelljen annak a gyereknek. A kerékpártárolók a mi időnkben dugig voltak mindig, alig találtunk helyet, ha később értünk be, most meg elvétve látok néhány biciklit. Legalábbis felénk ez van, kisvárosban. Mi is ettünk gyerekkorunkban túrórudit, kinder csokit, stb. ugyanakkor kiegyensúlyozottan táplálkoztunk és rengeteget mozogtunk. És nem drágább az egészséges életmód, szerintem ez is csak egy kifogás, össze kellene számolni, hogy a sok cukros lötty, csokik, chipsek, kekszek, fagyasztott pizzák, stb. mennyibe is kerülnek a normális ételekkel szemben.

2018. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
26%

Sportolokent irom, hogy nem az a baj, hogy mit esznek, hanem a mennyisegekkel es a testmozgas hianyaval van a gond (nem, az "egesz nap rohangal az udvaron" nem szamit testmozgasnak!)

Az emeletes szendviccsel es nehany kekszel, csokival sincs problema, ezeket en is fogyasztom valtozatos etrend reszekent. Az egyik fo problema, hogy az ovodas, iskolas gyerekeknel-akik valogatnak, alig reggeliznek, nem mindig szeretik a menzas ebedet - a főetkezes attolodik delutanra vagy estere, amikor otthon vannak. Azaz az egesz napos csipegetest egy (vagy tobb) hatalmas otthoni zabalas kovet. Esznek amikor hazaernek, megeszik a nassot ami anyu hozott, aztan este amikor apa is hazaer, ujra asztalhoz ulnek. Aztan jon a kedelyes este tarsassal, filmekkel, egyutt a csalad, johet az ujabb nass keso estig.

A masik problema a szulok tajekozatlansaga: fogalmuk sincs az alapveto fogalmakrol, mint testzsir, core izomzat, kardio mozgas, sajat testsulyos edzes, es ezeknek az egymashoz valo viszonyarol. Nincsenek tisztaban a helyes testtartassal, a futás elméletével, egy sulyzos gyakorlatot nem tudnak helyesen elvegezni. Ezekhez a fogalmakhoz az a hozzaallas hogy "DEHÁT SEM ÉN SEM A GYEREKEM NEM AKAR TESTÉPÍTŐ LENNI". Nem fogjak fel a paranyi agyukkal, hogy hogyha ismernek az elmeleti alapokat, akkor sajat maguk es a gyerekuk eletet is konnyebbe es egeszsegesebbe tennek. Remelem eljutunk oda, hogy tananyag lesz a helyes etkezes es sportolas. De ez meg nagyon messze van, mert egy atlagember nagyjabol annyit tud errol, hogy : " a krumplistesztatol kover leszel, a futastol meg lefogysz". Egy tudatosan elo ember ehelyett azt mondana, hogy "a krumplisteszta mertekkel fogyasztva egy teljesen megfelelo szenhidratforras ebedre, ami akar egy fogyokuras etrendbe is beillesztheto, ha a napi kalória deficit megvalósul. Celtalan futkarozas helyett pedig eloszor megerositem a core izmaimat, es heti 2-3 sajat testsulyos, majd sulyzos edzessel, amit kiegeszitek heti 1 kardio edzessel, formaba hozom magamat." Na, ez utobbi a tul ritka ebben az orszagban.

2018. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sokszor a szülő a saját életmódja alapján neveli a gyereket. Egyszer láttam egy tv műsort amiben a feleségek családot cseréltek 2 hétre. Az egyik anyuka egy olyan családhoz került ahol a 2 éves (!) kislánynak reggelire az anyja chipset adott meg dobozos kólát. Szegény kisgyerek már annyi idősen folyt ki az etetőszékből. Az anyja pontosan ugyanazt reggelizte mint a gyerek és amúgy fetrengett egész nap.

Én őszintén szólva borzasztóan elkeserítőnek találtam ezt.

A másik az a fajta szülő aki beülteti a gyereket a tv elé egy kis nasi egy kis üdcsi és a gyerek ott ül órákig a szülőknek meg nincsen rá gondjuk így.

Egészségesen etetni sokszor körülményesebb, reggel almát mosni, csutkázni, vágni mint leemelni a polcról a tuc kekszet és beverni a táskába.

Nyilván van alkatilag kövér gyerek ilyet is ismerek, 10-ből 1. Ami még lehet: a legjobb barátnőmnek gyógyszert kellett szednie kiskorában és ő pl amiatt hízott sokat de szerencsére kinőtte a betegségét és azóta minden oké.

Nem szabad előre ítélkezni de bevallom amikor kövér kisgyereket látok én is egyből a szüleit ítélem el...

2018. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%

11#es hmmm ebben van valami. Sose raktam még így össze.

Na de ha nincs hormon baj, hogy lehet egy 1.5 éves 25 kg?

2es voltam

2018. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
Az oviban van egy gyerek, aki 2x olyan kövér, mint a lányom. Tudom, hogy ott a szülők elváltak. Szerintem mind a kettő édessel tömi, mikor nála van a gyerek. És anyuka is inkább a tv elé ülteti, nem pedig az udvarra küldi. És szegény gyerek évről évre egyre kövérebb.
2018. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!