Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő miért eteti...

Néhány szülő miért eteti halálra a gyerekét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy azok a szülők, akiknek szemmel láthatóan túlsúlyos, elhízott a gyereke, 6 évesen már 10 évesekre való ruhát hord, hogy miért teszi tönkre a gyerekét?

Tönkreteszi lelkileg is és az egészségét is hosszú távon.

Miért kell az ilyen gyerekeket tömni ócska nasikkal?

Én azért döbbentem meg ezen ennyire, mert a 80-as években osztályonként volt kb. 1 kövér gyerek, de ma már egy 25 fős osztályból legalább 6-7 gyerek túlsúlyos. Van, aki reggelire tuc kekszet eszik az iskolai reggeli előtt, sőt, mindenből dupláz, mert a kedves anyuka emeletes szendvicseket és csokit csomagol.

Aki igazán szereti a gyerekét, az ilyet nem tesz és tud nem-et mondani akkor is, ha a gyereke üvöltve követeli az édességet, vagy a csipszeket.



2018. szept. 20. 12:14
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Az én öcsém hatalmas étvággyal bír, 5 évesen annyit eszik a főétkezesekre, mint a felnőttek.

Ezen kívül napi szinten vannak bónusz nasik, itt gondolok chipsre, tejszeletre, gumicukorra.

Napi 1800-2000 kalóriát bevag az 5! Evés kissrác.

Aber egyáltalán nem elhízott, izmos kölyök, sokszor megyünk biciklizve 10-15 km távolságban lévő játszótérre, szóval mozog is rendesen.


Én megpróbálok a fiúnak tokmagot adni, chips helyett, gyümölcsöt, zöldséget mindenfele kreatív formában, de hát könnyebb a szülőknek a gumicukrot megvenni, mint raszokatni a gyereket az egészségesebb étkezésre.


A szüleim mindig mondják, hogy álszent vagyok, én is ettem a sok zsíros, cukros nasit gyerekkoromban.

Igen, amíg nem tudatosult bennem a táplálkozás, mozgás fontossága. Egy 5-10 éves gyerek nem tudja ezeket felfogni.


És a másik nagy probléma; a fogak. A családban rossz minőségű fogak vannak. És igen, 4 éves gyereknek már van lyukas foga...:/

2018. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!