Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő miért eteti...

Néhány szülő miért eteti halálra a gyerekét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy azok a szülők, akiknek szemmel láthatóan túlsúlyos, elhízott a gyereke, 6 évesen már 10 évesekre való ruhát hord, hogy miért teszi tönkre a gyerekét?

Tönkreteszi lelkileg is és az egészségét is hosszú távon.

Miért kell az ilyen gyerekeket tömni ócska nasikkal?

Én azért döbbentem meg ezen ennyire, mert a 80-as években osztályonként volt kb. 1 kövér gyerek, de ma már egy 25 fős osztályból legalább 6-7 gyerek túlsúlyos. Van, aki reggelire tuc kekszet eszik az iskolai reggeli előtt, sőt, mindenből dupláz, mert a kedves anyuka emeletes szendvicseket és csokit csomagol.

Aki igazán szereti a gyerekét, az ilyet nem tesz és tud nem-et mondani akkor is, ha a gyereke üvöltve követeli az édességet, vagy a csipszeket.



2018. szept. 20. 12:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk van olyan, hogy tényleg nem tehet róla. Jómódú családban élünk, egészségesen étkezünk, napi szinten főzök és sütök a családra. Mindkét gyerekem normál gyerek adagot eszik, sokat mozog. Mégis mindkettő 22 kg. Nagy 7 éves, kicsi 4. Voltunk mindkettővel kivizsgálásokon, egészségesek. Nagy mindig jóval vékonyabb volt az átlagnál, a kicsi meg jóval erősebb. Ez van. Ilyenkor melyik gyerek és mivel van elrontva?
2018. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
34%

Mert maga is kövér, igénytelen.

Semmilyen összefüggés nincs a pénztelenséggel.

Amúgy meg lehet nézni a kövérek az utcán is két pofára tömik magukba a junk food-ot.

Meg ott a fogadd el.magad zsírsertésként, hiszen úgy is szép vagy.

Pedig nem.

2018. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%
" jóval erősebb" --- hájas vagy izmos? Nem mindegy. Láttam már olyat, hogy az egyik elsős fiúnak a háta sokkal szélesebb volt, mint a társáé. De látszott, hogy nem kövér csak a testalkata olyan.
2018. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Szerintem olyan nincs, hogy valaki egészségesen étkezik, nincs hormonproblémája, mozog is és ennek ellenére kövér. Minden ilyen kövér gyerek, felnött eszik plussz kalóriát, nem keveset, csak arról valahogy nem akar a környezete tudomást venni, "ennyi kell" címszó alatt. Rengeteg gyerek ül a tévé, számítógép előtt is, nálunk pl. az osztály negyede már szemüveges, ami régen ugyancsak ritka volt.

Én is hajlamos vagyok a hízásra, mégsem vagyok túlsúlyos, mert odafigyelek.

2018. szept. 20. 16:57
 25/31 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon vékony kislány voltam, mesélni kellett ahhoz, hogy egyáltalán leüljek enni. Aztán elkezdődött az iskola és nagyon nehezen illeszkedtem be. Ekkor kezdtem hízni.

Korán szemüveges lettem, csúfoltak. Volt egy lány, aki folyamatosan terrorizált, nekem meg eleve nem volt önbizalmam. Alvászavarom is volt, nagyon rosszul alszom a mai napig. Szüleim nem igénytelen, kövér emberek, viszont jobban odafigyelhettek volna gyerekkoromban a dolgokra. Apám szeretett nagy feneket keríteni az evésnek, de ő le is mozogta. Rendszeresen jártam úszni, de az édeskevés volt.


Nagyszüleim voltak a ludasok, náluk szoktam rá az evés közbeni olvasásra is-ami veszélyes, mert többet eszel. Az esti evés, rántotta evés sok kenyérrel brrrr. Nem voltam édesszájú. Tudod mi a vicces? Hogy utána tiniként ugyanez a nagymamám oltogatott a súlyom miatt. :D Aztán figyelni kezdtem a dolgokra, volt jojo effektus is, le kellett szokni jó pár dologról mire rendbe jött minden.


És most ugyanezt látom anyósnál is. Sógor gyerekét tömi. Pár éves gyereknek csak édes lötty, csoki, gumicukor. Közben folyamatosan arról beszél ki milyen kövér a munkahelyén és a fogyókúrákról. Ezt nem értem az ilyen embereknél. Gyereknek adja folyamatosan az édességet, és közben másokat sasol mennyit híztak!

Sima vizet szinte nem isznak.


Előre félek, nem akarom, hogy a gyerekem ugyanazt átélje majd, mint én. Azt sem tudom, hogyan kerülhetném ki, hogy ne legyen sértődés. Gyakran láttam, hogy amikor rászólnak, dacból tovább adja titokban a nasit s gyereknek.

2018. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%
Ja mielőtt: amikor én szemüveges lettem még nem volt számítógép. Tévét sem szerettem.
2018. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó, annyit tudsz tenni, hogy ha nem érti meg az anyósod nem hagyod őket egyedül.

De leírtad a lényeget.


"Az én gyerekem nem hízik, bármit megehet." Sok szülő így gondolkodik. Ilyen nincs. Van akinek jobban van akinek kevésbbé kell figyelnie az érkezésére, de mindenkinek figyelnie kell. Sokaknál fel sem tűnik, hogy hízásnak indult a gyerek, mert minden nap látják. Amikor észreveszik akkor nehéz változtatni.

2018. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
76%
A fiam három éves, mi jól eszünk, külföldön élünk itt az óvodában is alap három féle párolt zöldség ebédre, évente talán háromszor veszek kenyeret stb. mindegy most nem ez a lényeg, hanem, hogy van egy barátnőm, kicsivel fiatalabb a lánya mint az enyém, és egyre csak hízik. De, már amint elkezdett enni, a játszótéren mindig a kezében volt a keksz, a babakocsiban mindig a kezében volt a keksz, folyamatosan keksz, csoki, puding, napi legalább tízszer. Egyértelmű hogy a szülő a hibás.
2018. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%
Ha az én gyerekemet látnád azt kérdeznéd néhány szülő miért éhezteti a gyerekét. Tény nem eszik csokikat meg egyéb édességeket de azért nem mert tejre, tojásra allergiás és nem igazán kapni olyat amiből mindkettő hiányozna. Nade emellett egész nap eszik a gyerek és mégsem hízik pedig elvileg az emésztése már okés de a kilók nem akarnak felszaladni rá. Rémálom. Én nem gondolom, hogy csak az lehet túlsúlyos aki sokat zabál, egyszerűen csak mind mások vagyunk, máshogy működik a szervezetünk. Akinek a gyereke túlsúlyos és azért mert halálra tömik édességgel, meg egyéb egészségtelen cuccokkal azok simán hülyék, nincs rajta mit magyarázni.
2018. szept. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én is olyan gyerek voltam, aki átélte ezt. Néhány hónapig az egyik nagyanyám vigyázott rám anyám helyett (kórházban volt) és szinte első dolga volt az orvossal étvágyjavítót feliratni és hát alaposan felhizlalt, amit tartottam is, amíg 12-15 éves koromban el nem kezdtem rohamosan nőni.


Maradjunk annyiban, hogy az óvoda és az aló tagozat nem volt gyerekkorom legboldogabb időszaka. Az indok? Szerinte nem ettem eleget. De hát ez van. Mindig voltak olyan retardált fäsztarisznyák, akikre kutyát nem lehet bízni, nem hogy gyereket, de gyereket csinálni ettől még könnyű.

2018. szept. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!