Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék segíteni másodikos...

Hogy tudnék segíteni másodikos lányomnak, hogy ne piszkálják az osztályában?

Figyelt kérdés

Tavaly évvége felé kezdődtek a bajok. Pár lány osztálytársa elkezdte piszkálni, hogy csórón öltözik, miért nincs valamilyen játéka ruhája cipője. Csóró ruhaságra kiderült azért mert nem nagy mintás márka jel volt a ruháin. Idáig próbáltuk ezeket kerülni a habos babos pink dolgokat is. Ezt az elvet feladtam miatta, próbálom a többi lányhoz hasonlóan öltöztetni.

Ha nincs meg valami új játék azért is piszkálják. Rángatták a haját szünetben és iskola táskát rugdosták eltört a kulacs átáztak a füzetek. A lányom elmondta a tanító néninek kik csinálták, de mivel letetagadták ezért nem lett semmi belőle. A szüleik még minket hibáztattak, hogy selejtes a kulacs. Mit tegyünk??


2018. szept. 29. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy gáz vagyok, de én a szülei jelenlétében beszélnék a lányokkal közösen, hogy mi a probléma. Én kislányként bántottam másokat, általában, mert nem akartak barátkozni velem, de egy ilyen beszélgetés után már felé sem néztem az "áldozatnak".
2018. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
16%
Semmit sajnos, meg kell tanuljon kiállni magáért.
2018. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, hogy egy 7-8 éves gyereknek ki kell állnia magáért, felesleges, mert akkor is bántani fogják. A szülő nyugodtan álljon ki a gyerekéért és ne hagyja magára, hogy oldja meg, mert az a legrosszabb a kislánynak.
2018. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%
Pont, hogy nem fogják bántani, régen engem is sokat piszkáltak, nekem verekednem kellett, hogy tiszteljenek. Persze én fiú vagyok.
2018. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Elsősorban semmiképpen nem kezdeném el úgy öltöztetni, ahogy a kis ribipalánták elvárják, ezzel sikerül a lányodba egy hatalmas adag megfelelési kényszert ültetni. Meg kell - és meg is lehet - vele értetni, hogy nem a külsőségeken múlik, hogy valaki értékes ember vagy sem. Ne csinálj bohócot a gyerekedből néhány elkényeztetett kis liba miatt. Jó ötlet, hogy a kölkök szüleivel beszélj, a gyerekek jelenlétében. Legyél határozott, ez fontos. Főként, hogy a lányod is lássa, hogy határozottan kiállsz az elveid mellett. Azzal, hogy kvázi behódoltál az öltözködéssel kapcsolatban, innentől úgy gondolhatják, hogy bármit megtehetnek a gyerekeddel. Értesd meg velük, hogy ez márpedig nem így van. Lányodnak próbáld megtanítani, hogyan vághat vissza az ilyeneknek, de nem erőszakkal, hanem szóban, frappánsan. Nem könnyű, én tudom, de amit most csinálsz, az a lehető legrosszabb megoldás hosszú távon.
2018. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Most nem leszek kedvenc, de mi lenne ha hagynád, hogy olyan legyen amilyen ő szeretne lenni?


"Idáig próbáltuk ezeket kerülni a habos babos pink dolgokat is. Ezt az elvet feladtam miatta, próbálom a többi lányhoz hasonlóan öltöztetni."


Ezen akadt meg a szemem. Én is úgy voltam vele, hogy nem akarok rózsaszín Barbie babát csinálni belőle. 2,5 évesen felülírta az "akaratom". Neki kell tetszeni és nem nekem. Ha ő jól érzi magát a fidresfodros rózsaszín ruhában ám legyen. Nyilván van egy határ, de azon belül hagyd hogy úgy öltözzön ahogy neki tetszik. Ha utánozni akarja a többieket akkor csinálja. Úgyis megunja. Aztán jönnek a sztárok stílusa stb. Nehéz ezt kikerülni.

2018. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Vidd át másik suliba. Milyen iskola az, ahol már a 7 évesek ezt csinálják?! Ez csak felsősöknél szokott kezdődni.
2018. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sem kell egy másodikos kislánynak magát megvédenie, még bőven abban a korban van mikor a szülőnek kell ezt megtenni.

Anno a 18 évvel fiatalabb öcsémet piszkálták, mivel én jártam érte így én kaptam el a 2 srácot és megígértem nekik, hogy kitaposom a b...ket ha az öcsémhez mernek nyúlni.Érdekes mód nem jöttek anyuékhoz a szülők panaszra, de öcsémet se bántották soha többet.

A te helyedbe úgy körbe köpködném a lányokat, hogy égjenek mint Reichstag, had érezzék milyen az, mikor lenézik őket aztán had sírjanak anyukának, apukának aztán ha kérdőre vonnak akkor megmondod selejtes a gyerekük, hogy 7-8 évesen már az a legnagyobb örömük az életbe, hogy náluk gyengébbeket piszkálnak.

2018. szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Első körben beszélnék az osztályfőnökkel, kérnék fogadóórát, és simán megkérném, hogy egy erkölcstan óra keretében erre a témára térjenek már ki!

Aztán legközelebb elkapnám valamelyik ilyen kislányt lehetőleg szülővel együtt, és bizony szembesíteném a dolgokkal.


Nekem fiam van, egyáltalán nem hallottam még, hogy gond lenne abból, hogy nagyrészt örökölt ruhákban jár Nincs márkajelzés, decathlonos (esetleg tescos) szinte minden gönce.

De ha ez lenne az elvárás, akkor elgondolkodnék azon, higy talán rossz közegbe került a gyerekem és keresnék másik iskolát.

2018. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!