Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kutya megkarcolta, betadine-on...

Kutya megkarcolta, betadine-on kívül kell valami más?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam játszott a kutyával, a kutya megharapta a felkarját. Nem mély seb, inkább egy felületi hosszúkás karcolás, amitől a bőr kicsit megdagadt, illetve nagyon enyhén vérzett. Kimostam szappanos vízzel, bekentem betadine-al. Tetanusz még véd ha jól tudom, kötelező oltásban benne van.

Kutya fél éves, volt oltva 2x. Hogy veszettség ellen is, nem tudom, külföldön élünk, nem tudom mi van benne a kötelező oltásokban, mert nem magyarul van írva.

De engem is harapott már meg így, nem lett bajom.

Vigyem orvoshoz?



2018. okt. 15. 12:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
3%
Nevetseges, hogy aki nem isteniti ezeket a nyomorult dögöket, rogton hulye. A kerdezo meg dontse el h az is belefer-e, ha maskor veletlen kikarmolja a szemet vagy leharapja az orrat jatekbol. Mert ezek mind megtortenhetnek. Aztan mar olyan mindegy h jatekbol volt e vagy hogy ki a hibas.
2018. okt. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%
Te agresszívebb vagy egy pitbullnal, ami megveszett, drága utolsó 😂😂😂
2018. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
6%

Te meg hulyebb mint egy kutya.

De hogy miert irom ezeket: a csaladunkban tortent ilyen eset. A kutya mar tobb mint 5 eves volt, soha semmi gond nem volt vele, en is szerettem simogatni pedig nem szeretem a kutyakat. A gazdaja gyereke (nagyobb iskolas) minden nap ugy koszont neki h mikor hazajott leguggolt melle es megsimogatta. A kutya sok ev utan egyik nap belekapott az arcaba es eletre szolo maradando sebet okozott neki. Ki a hibas? Nem mindegy? Hogy lehetett volna ezt kivedeni amikor semmi gond nem volt es 1 masodperc alatt tortent az egesz? Mondanom sem kell a kutya a menhelyen kotott ki meg aznap. Nekem pedig jo tanulsag volt. Nem teszem ki a gyerekemet ennek. A kutyak kontrollalhatatlan ostoba lenyek.

2018. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Az ostoba te vagy. Egy tyuknak több esze van. Korlátolt, buta valaki vagy. Annál a harapasnal is tuti nem a kutya volt a hibás. Ez van. Fogadd el.
2018. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
91%

52%-os belőled annyi ostobaság, meg agresszió áramlik, hogy a helyedben én nem szidnám a kutyákat.

Egy kutya sem harap ok nélkül, te meg egy primtív senki vagy, aki hülye dögnek nevez egy élőlényt. Szerintem inkább hallgass!

2018. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem volt elötte (szerinted) gond a kutyával, attól még lehetett neveletlen, lehettek és valószínüleg voltak is jelek, csak épp az ilyen rendkívül hozzáértők, mint te képtelenek értelmezni.

Csak, hogy gyakori példát említsek, ha Fifike meghág egy plüsst az bizony komoly előjele annak, hogy hierarchia gondok vannak, csak épp sokak szerint vicces és nem tiltják.

Hülye kutya nincs, csak felelőtlen gazda, akinek fogalma sincs az állat igényeiről, csak tartja.

Ha valamihez nem értesz, márpedig a kutyákhoz nem értesz az fix, akkor javaslom, hogy ne okoskodj bele, mert szánalmassá válsz.

2018. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
12%
Errol beszelek. Leteznek ilyen fogyatekosok, akik meg mindig a kutyat vedik a megtepett szerencsetlen gyerekkel szemben. Szegyen. Mindegy, remelem a kerdezo megszivleli a tanacsomat es megszabadul az allattol. Persze mindenki sajat sorsanak a kovacsa, en csak velemenyt irtam.
2018. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%
Húha, kezeltesd magad...
2018. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
89%

52%-os vedd már magad észre: Fogyatékos? Mocskos dög??

Egyéb?

Olyan egy primitív mocskosszájú élőlény vagy.

A fajtádnál egy kutya többet ér.

2018. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ritka sok ilyen primitív ember van, mint az 52%os. Aki nem tud különbséget tenni baleset és szándékos bántalmazás között az egész egyszerűen buta, ezen nincs mit tovább ragozni. Én inkább szánom, akinek ilyen a lelke. Sokkal szegényesebb, mint másoké.


Egyébként remek mérce ez. Rögtön látszik ki milyen ember abból, hogy hogyan bánik azokkal, akikkel nem kell jól bánnia.

2018. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!