Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kutya megkarcolta, betadine-on...

Kutya megkarcolta, betadine-on kívül kell valami más?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam játszott a kutyával, a kutya megharapta a felkarját. Nem mély seb, inkább egy felületi hosszúkás karcolás, amitől a bőr kicsit megdagadt, illetve nagyon enyhén vérzett. Kimostam szappanos vízzel, bekentem betadine-al. Tetanusz még véd ha jól tudom, kötelező oltásban benne van.

Kutya fél éves, volt oltva 2x. Hogy veszettség ellen is, nem tudom, külföldön élünk, nem tudom mi van benne a kötelező oltásokban, mert nem magyarul van írva.

De engem is harapott már meg így, nem lett bajom.

Vigyem orvoshoz?



2018. okt. 15. 12:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
8%
Imadom az ilyen "nem a kutya tehet rola" tipusu kommenteket. Ugyanezeket olvasni akkor is, amikor egy kutya szettep egy gyereket. Egyreszt marhara a kutya tehet rola, masreszt kit erdekel h ki tehet rola? Szulokent az elsodleges dolog szamomra az h ne seruljon meg a gyerekem. Ezert vagy ott vagyok mellette mikor az allattal jatszik, vagy nem tartok allatot, vagy ha ugy erzem, hogy a tartott allat a legkisebb veszelyt jelenti a gyerekemre, akkor megszabadulok az allattol.
2018. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod.


Tökéletesen elég, amit tettél. Nem kell ezért orvoshoz vinni. És a kutyát sem kell eltávolítani. ;-)

2018. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem a kutya tehet róla és ilyen aprócska sérülés egy másik gyerekkel való játék során is előfordul. Oltsuk el akkor a másik gyereket is, Utolsó? Nem szabad így túlfélteni a gyereket, jatszott egy kölyökkutyával és az véletlenül megkarcolta (a harapás nem itt kezdődik, az ugyanis szándékos) a karját. Te ezért kidobnád? Gratulálok, remélem sosem lesz állatod.
2018. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a 11-es válaszolónak írtam.
2018. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi az offért: Akik szerint el kellene távolítani a kutyát, mert veszélyes, azok a testvért is eltávolítják azonnali hatállyal, ha megveri, bántja, megsebesíti a testvérét??? Vagy a testvérnek szabad, ha nincs megnevelve, vagy épp nem figyelnek rá???
2018. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi idős kutyánál ez normálus. Semmi baja nem lesz. Az viszont nagyon gáz, hogy nem tudod milyen oltása van a kutyának.
2018. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

52%-os én meg az ilyen "gyerekem körül forog a világ" típusú embereket imádom.

Talán állat "eltávolítás" előtt meg kellene tanítani a gyereknek hogyan szabad játszani egy kutyával. Nem az hogy ha a pl. a szájába nyúlkál és a kutya odakap akkor is a kutya a hülye, akit el kell paterolni. Nem tudom az ilyennek minek egyáltalán bármilyen háziállat.

Mint mikor a vadasparkban azt látom hogy a hülyegyerek (már bocs, az) kergeti a simogatóban az állatot mert poén, anyuka meg le se tojja mi van. Aztán lehet nyafogni hogy a gyerek rossz kezelhetetlen, stb. Persze hogy az, mert bármi van egyből a kutya tehet róla, a szomszéd kisgyerek tehet róla, az óvónő tehet róla, mindenkit el kell küldeni a fenébe mert a gyereknek ez az a baja.

Tudom hogy elkanyarodtam és bocs az offért de kikívánkozott.

Egész gyerekkorunkban voltak kutyáink nem kistestűek csak, és soha nem bántott egyik sem minket mert megtanították nekünk hogy szabad egy kutyához-macskához nyúlni, és mikor. Ez a helyes hozzáállás.

2018. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

16 még nem beszélem rendesen a nyelvet. Minden kotelezot megkapott, de úgy látom a veszettség elleni nincs benne, ezért beszélek az allatorvossal,h adja be azt is. Ezért írtam,hogy nem tudom mit kapott. De mindjárt belinkelem angolul.

Köszi a válaszokat megnyugodtam, csak nagyon parazos vagyok

2018. okt. 15. 15:06
 19/38 A kérdező kommentje:
2018. okt. 15. 15:11
 20/38 anonim ***** válasza:
81%
Undorító az 52 százalékos hozzáállása. Igazi buta kommentek.
2018. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!