Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert vannak sokan rossz...

Miert vannak sokan rossz velemennyel a bolcsirol, amikor egyertelmuen jo ott a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
En is izgultam, mikor 2 evesemet beadtam. De 1 het alatt beszokott, ott alszik, 2 het alatt megtanult evoeszkozzel enni, ejszaka nyugodtan alszik mert elfarad nap kozben. Amikor elhozom, van, hogy ki se akar jonni a kapun, maradna meg jatszani. Neha sir amikor reggel leviszem, de amikor itthon voltunk egesz nap akkor is sirt neha ha koran keltettem vagy mert unta a boltba menest. Maga a bolcsi teljesen modern, ha nem tudnam h allami, azt hinnem magan bolcsode. A gondozonok is nagyon kedvesek. Szoval ezek utan en nem latom hatranyat.
2018. okt. 31. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

"annal biztos jobb, mint h az anyja egesz nap feszeng a szorakoztatasa miatt"


Tehát akinek nem való a gyerek, annak megváltás a bölcsi. Értem én. :)

A legtöbben ettől függetlenül max. szükséges rossznak látják, mert nem azért adják be a gyereket, mert nem boldogulnak vele otthon, hanem mert muszáj dolgozniuk.

Másnak meg nem kell, mert előrelátóan vállalt gyereket és élvezik is egymás társaságát.

Elég kicsi kisebbség az, aki azért adja be, mert tényleg a gyerek igénye és nem azért, mert már nincs energiája rá, hanem mert szociálisabb a pici.

2018. nov. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk vissza kellett mennem dolgozni, de amugy kellett a bolcsi. A reggeli lendulet delutanra mindig hisztibe, nyuglodesbe torkollott. Most a fel napot jatszohaz minosegu helyen tolti, gyerekekkel. Ezt a szintu szorakoztazast egy darab felnott nem tudja hozni nap mint nap.
2018. nov. 1. 09:00
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

"Most a fel napot jatszohaz minosegu helyen tolti, gyerekekkel. Ezt a szintu szorakoztazast egy darab felnott nem tudja hozni nap mint nap."


Mivel nincs is igénye minden gyereknek erre, nem is kell.

Az én gyerekem sose volt az a nyüzsi típus. Ha 20 gyerek üvöltött körülötte, azt kicsit sem élvezte.

Ellenben imádta, ha órákat gyalogoltunk, gyűjtöttük a leveleket, terméseket. Otthon képet ragasztottunk belőle, festettünk, gyurmáztunk. Játszótereztünk. Közösen főzőcskéztünk, mostunk, takarítottunk. Rengeteg mesét olvastam neki, diavetítőztünk. Sose volt unalmas a nap.

Hetente többször jártunk "közösségbe" is, konkrétan gyógytornára, ahol 4-5 kisgyerekkel tornázott nélkülem. Neki ez bőven elég volt 2 és 3 éves kora között a szociális életből.

Egyébként oviból is hazahozom ebéd után, mert bőven elég neki annyi, ebéd után már csendre vágyik, pihenni (kistesóval vagyok itthon, megtehetem).

2018. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az enyemmel hiaba mentem fel napos kirandulasra heti tobbszor, egyszeruen nem faradt el. Hazaertunk es folytatta a latvanyos unatkozast mintha mi sem tortent volna aznap. Hazimunkaba sehogy nem tudtam bevonni, hiaba probaltam jatekosan, minden erejevel dacolt. Az etetes remalom volt, mar amikor meghallotta h keszitem, hiszteriazott. De miota bolcsis, a kedvenc jateka, hogy "ebedet keszit", eteti a plusseit, o maga pedig asztalnal, evoeszkozzel eszik. Nyilvan latta a tobbi gyerektol, hogy ez tulajdonkeppen jo dolog. El is farad nap vegere, latszik rajta, hogy szellemileg is lemeriti a bolcsi pozitiv ertelemben. A beszede is beindult. A kirandulasok igy hetvegere maradnak, ezerszer jobban elvezi, mint amikor mindennapos attrakcio volt. Szoval nalunk ezt hozta a bolcsis let.
2018. nov. 1. 14:13
 15/15 anonim ***** válasza:
63%

"De miota bolcsis, a kedvenc jateka, hogy "ebedet keszit","


A szerepjáték a korral jön, nem a közösségtől.

3 évesem még nem ovis, mégis nagyon régóta főz, takarít, kertészkedik...


Egyébként látod már, hogy nem minden gyereknek KELL bölcsi?

2018. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!