Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves gyerekem üt-ver...

A 4 éves gyerekem üt-ver engem, valami nagyon nincs rendben, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem mondom hogy nincsenek hibáim, de nem tartom magam rossz szülőnek sem. Sok időt töltünk együtt, sokat játszom vele, minden este mesélek, sokst beszélgetünk. Igyekszem türelmes lenni, nem mindig sikerül, de egészen a legutóbbi időkig még a fenekére sem adtam soha, maximum a hangom emelem fel, nem "bántom" szóban sem,nem mondom el rossz gyereknek például, inkább azt mondom nem megyünk ezért a játszóra (be is tartom) vagy hogy a Mikulás segédei nézik hogy viselkedik, ilyesmiket, szóval nem gondolom hogy durva lennék vele.

Egy ideje ha valami nem tetszik neki, akkor ver engem. Volt már hogy ököllel az arcomba ütött. Lassan ez mindennapos. Próbáltam több módon kezelni, először türelemmel, öleléssel, kézlefogással, elmondtam hogy nem szabad, de hiszen tudja, már nem 2 éves, régebben elvétve csinált ilyesmit. Próbáltam büntetéssel, be kellett menni a szobájába, nem kapott édességet, stb.

Látta már rajtam hogy tényleg megbántott, dühös vagyok érte, és igen, azt is kipróbáltam, hogy a fenekére ütöttem érte, mindenki azt mondta hogy azért ilyen mert hagyom, és ha egyszer elverem érte többször nem meri majd megtenni, megpróbáltam, mert már tényleg annyira sok volt. Nem hatott ez sem, sőt szerintem rosszabb lett. Többször nem bánom, az biztos, megbántam ezt is magamban, de már tényleg el vagyok nagyon keseredve.

Mai eset, beszélgettem egy ismerőssel kb 5 percet, elkezdett közben izomból rugdosni, nem kicsit, hanem erősen, rászóltam, akkor abbahagyta, de elszaladgált. Amikor elköszöntem az ismerőstől elkezdtem mondani neki hogy így nem viselkedhet, erre elekzdett ütni. Mondtam hogy ezért most hazamegyünk (még sétálni akartunk volna menni), lefogtam a kezét, erre meghaparapott. Már rohadt dühös voltam, nem szóltam hozzá az úton (5 perc volt), ő sírt, hogy, eljőtt az a pont, hogy tényleg kiborultam. Valamit biztosan nagyon elrontok, őszintén momdom hogy szeretném jól csinálni,de úgy látszik baromira nem megy valamiért. Komolyan megijedtem, hogy mi lesz belőle?.A feleségét is verni fogja??? Szégyen nem szégyen, addig tartottan magam amíg hazaértünk, utána nem bírtam tovább,már sírtam is. Erre jött oda simogatni, de annyit mondtam neki hogy most nagyon szomorú vagyok amiatt ahogy viselkedett. És tanácstalan vagyok hogy mit csináljak vele, de ez így nem maradhat az biztos.

Amúgy olyan jó és okos kisfiú, az oviban dícsérik, a gyerekekkel nem agresszív. Az öccsével sem, meghatóan szereti, segíti, vigyáz rá. Most másfél éves.

Tudom hogy fogok kapni itt most hideget meleget, de nem baj, legyen mindenki csak kemény és őszinte, mert hátha mások jobban látják a hibámat hogy mi az amit olyan rohadtul elrontok, hogy ilyen velem a gyerekem.

Még egy dolog: a férjemmel igyekszünk jól nevelni a fiúkat, tényleg úgy gondolom hogy ő is megtesz mindent ami tőle telik, jó apa. De köztünk vannak mostanában feszültségek sajnos. Nem akarunk válni, meg akarjuk oldani. De sajnos volt olyan hogy a gyerekek előtt is összevitáztunk, bár ezt nyilván próbáljuk elkerülni. Ez okozhat ilyen feszültséget a fiunkban hogy így vezeti le rajtam??


2018. nov. 9. 19:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb összegben kéne fogadnom a megoldásra, akkor nagy részét arra tennén, hogy sokkal nagyobb a mozgásigénye, mint amennyit sikerül mozogjon, a másik, hogy nincs a "házi tananyagban" a türelemről és együtt unatkozásról szóló rész. Jó dolog a necces helyzetekben hivatkozni ilyenekre, hogy "emlékszel, mennyit álltunk egy helyben azért az egy gömb fagyiért?"


Egyébként nem hiszem, hogy valaha is láttam gyereket, aki bírt öt perc pletyót idiótán végigácsorogni meg semmikkel bíbelődni meg helyben járni. Én magam is üvöltöttem rengetegszer, hogy "Anya, menjünk!". Anyám sose tágított, mindig leállított ugyanúgy, soha nem indultunk hamarabb emiatt, és ezt el is mondta nekem. Verekedésért csúnyán végig lett kiabálva az igazság az agressszióról, annyi csúsztatással kiegészítve, hogy csak a hülyegyerekeknek van szükségük verekedésre, mert nem tudnak többet. Előttem volt bátyám példája, akiről sztorik keringtek, hogy milyen korrektül lebeszélte mindenféle támadóit többször is arról, hogy bunyóig jusson a dolog. Többnyire akkor is sikerrel, amikor már igazán kemény izomzattal bírt. Otthon sose volt agresszió, könnyen ráéreztem, hogy jól kell nyavalyogni, és minimum egy szép ígéret kicsiholható, amit persze be is tartanak utána. Könnyű dolgom volt.

2018. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kicsit félresiklott a dolog. Ez egy példa volt az aznapi. Amikor épp egy beszélgetés miatt kezdett rugdosni. Nem azt szerettem volna hogy ezt az esetet oldjátok meg, ez egy példa volt, írtam is hogy mindennapos hogy üt. Hétvégén mondjuk azért kezdett ütni mert ő 3 virslit szeretett volna enni, de már csak kettő volt itthon és ő csalódott volt. Emiatt arcon ütötte ököllel. Ez teljesen más példa. Nem unatkozott, nem beszélgettem mással, nem akart sehová menni. Mostanában ha általánosítani akarom összefoglalni és nem példán keresztül, akkor azt mondhatom így vezeti le a csalódottságát, dühét, stb hogy egyből üt. Csak velem ilyen. Apával, tesóval, mamával, pápával, oviban nem. Régebben nem volt ilyen velem sem, csak pár hete, hónapja kb. Talán nyár végén kezdődött.

Milyen eréLYes megoldásokra helyeseltem kedves 20-as? Azt is leírtam hogy egyszer adtam a fenekére emiatt és nagyon bánt azóta is.

2018. nov. 12. 15:24
 23/26 A kérdező kommentje:

Vagy még esetleg az jutott eszembe, hogy nyáron otthon volt velünk (én ugye gyeden vagyok a kicsivel) és vissza kellett mennie az oviba az frusztrálhatja? Ez még ami eszembe jutott, mondom kb nyár vége óta van ez, a párommal való válság is akkor kezdődött, meg a másik ami változás volt a kis életében akkor, az ez volt, vége lett a nyári szünetnek, amit hármasban töltöttünk itthon.

Még annyi hogy ha nem figyelnék rá, akkor gondolom az első négy évben is ilyen lett volna, nem? 🤔 Mert ebben nem változtattam, nem figyelek kevesebbet vagy többet rá mint mondjuk júniusban. Akkor mégsem vert, most meg igen ....

2018. nov. 12. 16:19
 24/26 anonim válasza:
Mintha magunkat olvastuk volna. Itt is minden naposak ezek a verekedések hogy az anyját veri a ket fiu 3 es 5 evesek. Pl ha 2 virsli van 3 helyett stb Amit leírt a kérdező nálunk azzal tetéződik hogy szétverik az egész lakást is üvegeket betörik hát most már csak bereped mert folia van rajta, Szét borogatják a bútorokat amit lehet tönkre zúznak eltörnek. Veréssel nem akarjuk büntetni őket. A roham általában 1.00-ig tart. ElTanultak egymástól ezt a viselkedést. A lakás néha úgy néz ki mintha robbantottak volna. Hogy mit tegyünk? Ezeket a megoldásokat most kísérletezzünk. Nyilván a pozitív nevelés példáját próbáljuk követni de ilyen drasztikus helyzetre még nem olvastam megoldást.
2021. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Annta ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a megoldás? Érintettnek érzem magam a problémakörben.
2023. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Kereteket kell adni, anélkül nem érzik biztonságban magukat, és a saját erejük transzába menekülnek. Arcodba röhög persze, akkor meg ártalmatlan, de kellemetlen büntetéseket kell kilátásba helyezni. Például: kint alszol akkor. Egy felet tud röhögni, már kapod is fel, viszed kifele, teszed az ajtó elé, lendülsz, hogy csukod, és ha még mindig röhög, csukod is, kattan a zár. A sírásra kinyitod, és újra felteszed a kérdést.
2023. ápr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!