Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ott alvás oviban vagy sem?...

Ott alvás oviban vagy sem? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 évesem. Nagyon sokáig kaki visszatartással küzdöttünk ami az ovi előtt még jobban eldurvult. Gyakorlatilag egy héten egyszer kakilt mindenféle kegyszer meg kúp segítségével, hatalmas sírassal.

A lényeg, h a pszichologus és az óvónő

tanácsára is úgy kezdtük az ovit, h csak

fel napot jár és délben elhozom. Aztán úgy alakult, h az ovi még segített is, sokkal gördülékenyebben szokott be a vártnál, ügyes. Nem sír már

(szeptemberben kezdte) és szereti az ovoneniket. Nem is sírt amúgy sokat, csak 3 napot, utána már csak pityergés volt 2-3 hétig. A kisgyerekek is aranyosak, jó

az ovi egyszóval. Azóta mindennap kakil,

igaz sokszor unszolasra (ritkán kis

fenyegetés -kúppal kell hozzá), de igen

gyakran már ő szól, h kakiljunk. A lényeg, h jön a tesó, februar elején születik. Mindenki azt mondja, h mostmár legyen ott alvós mert nekem könyebb lesz. Ez mondjuk így igaz, mivel nehéz elaltatni és fogalmam sincs, hogy egy ujszulottel hogyan fogom akár fel órán keresztül altatni, főleg ha mondjuk a baba enni akar épp akkor stb. DE! Félek, h megviseli az ott alvás, végülis épp, h csak beszokott. Plusz egybe esik nagyon az ovi kezdés, ott altatás, tesó születés....mit tennétek? Ráadásul para, hogy megint esetleg vissza tartja a kakit, ha szorongani kezd. De az igaz, hogy nekem sokkal konyebb lenne...januárban kezdenénk az ott alvást amúgy. Elég lenne egy hónap?


2018. nov. 27. 17:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém szeptemberben kezdte az ovit, 3 év 8 hónaposan. Az első naptól fogva hagytam alvásidőre. Első nap csendben végigfeküdte, második naptól alszik, fél 3kor megyek érte, utána itthon kipihenten játszik. Ha néha érte kellett menni délben elhozni, akkor:

A fél 12től alvó kistestvért fel kell keltenem, ordítva jön az oviba.

Vagy nem hagyom elaludni, mire egykor hazaérünk, a fáradtságtól sír a kicsi.

A nagy felpörög, hazaérve elkezd játszani, esze ágában sincs aludni, pedig hullafáradt.

Szóval olyankor itt állok két kezelhetlen hisztigéppel, és azt kívánom, bárcsak ne se vittem volna a nagyot oviba, egyszerűbb lett volna velük itthon.


Én a helyedben minél előbb ott altatnám, úgy tálalva pl, hogy milyen jó, hogy már ő is ottaludhat úgy mint a nagyobb gyerekek. Nem hiszem, hogy összekötné, ha a kicsi később érkezik. Nem érzem lepasszolásnak, hogy alvás közben hol van, az szerintem mindegy neki, és lehet menni rögtön alvás után. Sokkal jobb mint ha alvás nélkül otthon cirkuszol A fáradtan, és a kicsit sem hagyja. kérdés még az, hogy mikor szokott kakilni? Mert ha jellemzően este, akkor nem hiszem, hogy ebben gondot okozna az oviban alvás, max ha abban az időben szokott. Fontos, hogy te ne úgy állj hozzá, hogy az oviban alvás valami olyan, amitől tartani kell, ne érezze rajtad a bizonytalanságot.

2018. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Otthon kakil, vagy az oviban? Rendszeresen ugyanakkor? Mikor?
2018. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Nekem is szorongásra hajlamos a fiam, ismerem a helyzetet, szerintem otthon aludjon. A tesó miatt meg aztàn főleg, rátenne egy lapáttal. Egy kisgyereknek fél év vagy egy év is rengeteg idő, ha majd látod rajta hogy kiegyensúlyozott, a tesóval is összeszokott, meg lehet próbàlni. Ha kettőkor alszik el akkor sincsen semmi. Ezt próbàld meg lazábbra fogni (tudom hogy nehéz, nàlam 2 év sincs köztük és nem volt bölcsiben a nagy).
2018. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó vagyok, még annyi, hogy később tényleg gond lehet ha a kicsit délben kelteni kell, ahogy más is írta, de egy újszülött vagy pár hónapos még bárhol bármikor elalszik, nem olyan kényes dolog mint kèsőbb a déli alvásidő. Szerintem ráérsz majd akkor ott altatni az oviban.
2018. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
64%
Én sem értek egyet az előttem szólokkal, nem altatnám ott. Minden menne a régi kerékvágásban, nem passzolnám azért le, hogy könnyebb legyen nekem. Főleg nem egy szorongásos gyereknél. Egy újszülöttel simán meg lehet oldani a maszkálást is és mégsincs a nagy leadva egész napra, hogy nekem könnyebb legyen. Szerintem ez borzasztó rossz hozzáállás egy ilyen nehéz helyzetben, amikor kistestvér születik.
2018. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%

Otthon hagynám aludni, már eddig is ott hagytam volna, szokja meg. És azt is, hogy nem lesz mindig minden úgy, ahogy a gyereknek megfelel, igen is tudnia kell alkalmazkodni új helyzetekhez és dolgokhoz. Kistesó se szülessen, mert hogy fog vajon ehhez az új helyzethez alkalmazkodni vagy mi...? Szép is lenne.

Meg fogja szokni kérdező, ne aggódj.

2018. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Huhh, hat nem lettem okosabb :D

A kettőkor elalvassal csak az a gond, h este nem tudom lerakni! Így is este 10kor alszik el, ha fejen állok akkor is! Hat ha még tolódik a nap, akkor meg szerintem lenne 11 is. Az meg nem jó, mert reggel ugye kelni kell. Lehet, h megkérdezem azért a pszichológust is. Igazából mindkét “pártnak” van igazsága, ezért nem ks tudok dönteni :-/

Amúgy úgy adtuk volna el a dolgot, h január és új év és ott alvás mert már nagy...szóval pozitívan, h ne kösse össze semmi negatívval. Majd az ovonenit is megkérdezem legközelebb, h ő mit gondol erről. Egyébként a gyerek eddig nem akarta, ma megkérdeztem és bólogatott amin meg is lepődtem.

2018. nov. 27. 22:09
 18/32 A kérdező kommentje:
Kakilni inkább délután vagy este szokott.
2018. nov. 27. 22:11
 19/32 anonim ***** válasza:
43%

Figyelj kérdező, szerintem nem kell még 25 ember véleményét kikérni ahhoz, hogy kitaláld.. így ovi néni, úgy pszichológus. Nem kell, döntsd el te és kész. Amúgy azért maradjunk annyiban, hogy ebben nem a gyerek dönt! Az hogy ő mit akar csak egy dolog, épp

Ideje megtanulnia, hogy bizony nem mindig az van, amit ő akar. Majd ha sulinál azt mondja nem akar menni, akkor nem megy vagy mi?

Szerintem nyugodtan hagyd ott, nem fog belehalni.

2018. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom a hozzászólók között van-e kisgyerekes. Ha van, akkor sajnálom a gyerekeiket őszintén.

Ha a tesó érkezése előtt legalább 1 hónappal ott altatod, semmi baja nem lesz. Ha ezt úgymond jutalomnak adod elő, még jobb. Lányom3,5 évesen kezdte az ovit, 2,5 év van a tesója és közte. Szeptemberbe ment oviba, januártól aludt ott. Ez így neki jó volt, hirtelen lett volna szeptemberben az ottalvás. Nyílván a tesó miatt megtehettem, hogy megyek érte. Nem volt egyszerű, de az ő érdekeit néztem nem az enyémet. Egy újszülött meg tényleg elalszik bárhol.

Egyébként meg csináld ahogy jónak látod, meg fogja szokni a helyzetet.

2018. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!