Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ott alvás oviban vagy sem?...

Ott alvás oviban vagy sem? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 évesem. Nagyon sokáig kaki visszatartással küzdöttünk ami az ovi előtt még jobban eldurvult. Gyakorlatilag egy héten egyszer kakilt mindenféle kegyszer meg kúp segítségével, hatalmas sírassal.

A lényeg, h a pszichologus és az óvónő

tanácsára is úgy kezdtük az ovit, h csak

fel napot jár és délben elhozom. Aztán úgy alakult, h az ovi még segített is, sokkal gördülékenyebben szokott be a vártnál, ügyes. Nem sír már

(szeptemberben kezdte) és szereti az ovoneniket. Nem is sírt amúgy sokat, csak 3 napot, utána már csak pityergés volt 2-3 hétig. A kisgyerekek is aranyosak, jó

az ovi egyszóval. Azóta mindennap kakil,

igaz sokszor unszolasra (ritkán kis

fenyegetés -kúppal kell hozzá), de igen

gyakran már ő szól, h kakiljunk. A lényeg, h jön a tesó, februar elején születik. Mindenki azt mondja, h mostmár legyen ott alvós mert nekem könyebb lesz. Ez mondjuk így igaz, mivel nehéz elaltatni és fogalmam sincs, hogy egy ujszulottel hogyan fogom akár fel órán keresztül altatni, főleg ha mondjuk a baba enni akar épp akkor stb. DE! Félek, h megviseli az ott alvás, végülis épp, h csak beszokott. Plusz egybe esik nagyon az ovi kezdés, ott altatás, tesó születés....mit tennétek? Ráadásul para, hogy megint esetleg vissza tartja a kakit, ha szorongani kezd. De az igaz, hogy nekem sokkal konyebb lenne...januárban kezdenénk az ott alvást amúgy. Elég lenne egy hónap?


2018. nov. 27. 17:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nálunk is pont így lenne, szeptemberben kezdte és januárban aludna ott először. Februárban pedig jön a testvér.

Utolsó előtti: szeretem körbe járni a témát. Az óvónő csak tudja, h mennyire érzi bent magát jól a gyerek. Jobban mint én. Nyilvan én is tudom, h egyébként jól elvan, se mégiscsak ő a szakember.

A pszichológust meg azért kérdezem meg mert nem kívánom vissza azt a poklot, amit a kakilassal megjártunk. Ezt nem tudja senki csak akinek ilyen gyerek jutott és volt ebben a helyzetben. Amikor remeg a gyereked a félelemtől mert kakilni kell, ami a világ legtermészetesebb dolga és te meg 7 nal után azon őrlődsz, h vidd e az ügyeletre vagy ne.

2018. nov. 27. 23:19
 22/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem írtad milyen messze van az ovi!? De ha hazaviszed alvás előtt akkor kb az egész délelőttöd öltözés mászkálás majd vissza abból állna a kicsivel.Én januártol bent altatnám már ha at óvoda is úgy akarja mert pl nálunk nem szeretik ha bent alszik az a gyerek akinek otthon van az anyukája!!
2018. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha a sajat helyzetem lenne, nem hagynam bent delutanra.

Amit tanacsolni tudok, hogy probaljatok meg, hogy tud e bent aludni, elfogadja -e a helyzetet! Ha nagyon nem jon be, viszed haza. Eleg stressz faktor lesz neki a teso erkezese is.

En 2 kicsivel vagyok itthon, egyik 3 eves, masik 5 honapos.

A naggyal 1 evet kinlodtunk a kakival. Voltak hullamvolgyek, most talan rendezodik a helyzet! En megertelek!

Az altatas nem egy nagy bonyolult valami! 😄

Megebedelunk, pisi, ez az amaz. Lefekszik en meg a fogom addig a kicsit, ringatom, sssss, es 10 perc mulva mindketto alszik.

2018. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nincs túl messze, kocsival 4 perc. Nálunk nem bánják ha bent alszik, az ovoneni már kérdezte is, h nem próbáljuk e meg.


Utolsó, igen ez így jól hangzik de a jó isten tudja csak milyen babát kapok, ha pl hasfajos és ordít egesz nap akkor a nagy nem fog aludni en meg megoszulok.

2018. nov. 27. 23:42
 25/32 anonim ***** válasza:
36%
Nektek amugy mi a fene bajotok van az ottalvassal? Normalis esetben elfarad ebed utanra, jolesik neki az alvas, ott alszanak a baratai is, teljesen termeszetes dolog. Utana felkel, uzsizik es megy haza. Ez a teljes napirend, nem az h kiveszed alvas elott. Magaddal meg vele is kitolsz szerintem...
2018. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értem miért kell ekkora ügyet csinálni az ottalvasbol. Már eddig is bent kellett volna hagynod, meg fogja szokni, kész. Azért nem kell ekkora feneket keríteni a dolognak...
2018. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk fordított a helyzet, mert előbb jön a tesó, mint hogy az ovit kezdje. Májusban születik a kistesó, a lányom meg szeptemberben kezdi az ovit, de nem lesz ottalvós, minden délben hozom haza. Eszemben sincs otthagyni, ha itthon vagyok, de nekünk az is közrejátszik, hogy én nem altatom. Már kb. 20 hónapos korától nem alszik egyáltalán napközben, ha véletlenül egy hónapban 1szer mégis, akkor este 11 előtt nem tudom lelőni.

Ha ott akarod altatni, ha nem, lassan tanítsd meg egyedül elaludni, a kicsi mellett neked is könnyebb lesz este is. Esti mese, közben kis összebújás, puszi, simi, éjjeli fény, ha igényli és otthagyod.

2018. nov. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ha kakilni otthon szokott, akkor a szokasos kakilos idore mar hazavinnem, az ottalvast megprobalnam, ha neki is kedve van hozza. Nalunk ez ugy ment meg a beszokas reszekent, hogy eloszor csak megmutattak neki az agyat, aztan megnezte, ahogy a tobbiek aludni mennek, vegul egy ujabb napon o is ment veluk, a gondozo nenije pedig figyelte, hogy hogyan tudna neki az elalvasban segiteni (eleinte mellefekudt).
2018. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%
Nektek mi a bajotok a gyereketekkel, hogy meg akartok egész napokra szabadulni tőle? A legtöbb 3,5 éves nem is alszik már. De ti állandóan altatás, meg ovi. Ilyeneknek minek gyerek? Inkább foglalkozzatok vele, ha meg nem megy akkor nem kell még kistesót vállalni. (Nem neked szól kérdező, a sok lepaszolós gyesesnek)
2018. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#29, a gyerekem 2,5 evesen mar nem aludt a bolcsiben, az oviban pedig alvas sincs, mert olyanba jar, ahol 2-re megyek erte, de a gyerekek tobbsege 6 eves korig igenyelni szokta a napkozbeni alvast. Az enyem is csak azert birja, mert 6-7 kozott mar viszem aludni, es reggel 8-ig alszik, igy sokszor 9-re viszem. De nalunk nem jon a teso, a Kerdezonel meg mar mindegy ugymond, mert jon, es ilyenkor valoban nagy segitseg, ha alszik bent a gyerek, es nem neki kell otthon altatnia, vagy atveszelni a faradtsag miatti delutani melypontot, amivel a kicsi alvasat megzavarhatja a nagy.
2018. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!