Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves felfogja, hogy...

Egy 8 éves felfogja, hogy azért nem kap karácsonyi ajándékot, mert rossz volt?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekem, rokon kislány (közeli). Tegnap náluk voltam, és a kislány nagyon rossz volt. Odajött, tépte a hajamat, ruhámat, hozzám vágta a táskámat, a cipőket. Csúnyán is beszélt ("megöllek te g..ci", "a jó k...a anyádat hogy itt vagy", stb), és mikor kértem szépen, hogy ne csépeljen, ne káromkodjon, akkor csak folytatta. Erre mondtam, hogy jó, akkor szólok az én Jézuskámnak és tőle nem kapsz ajándékot. Erre csak vállat vont, hogy nem baj, majd az anyjáéktól kap, és nem is kell neki az, amit tőlem kapna, ha idehozom, bedobja a tűzbe. Ezen felhúztam magam nagyon, mert az anyja minden évben alaphangon 10-15 ezres ajándékokat akar velem vetetni. Ovis ballagásra pl. hogy én vegyem meg az iskolatáskát, tolltartót, idén szülinapra táblagépet kértek tőlem, most karácsonyra biciklit. Erre mondtam már, hogy nem dolgozom, egyetemre járok, a pénzem, amim van, az az anyám adja, akiknek hozzájuk nem sok közük van (apa részéről rokonok). És hogy ennyi erővel minden gyereknek 50-60 ezerért vásárolhatnék a családban az igazságosság nevében, ráadásul tőlük szülinap-névnapra sosem kapok semmit, karácsonykor is tipikus használhatatlan dolgokat vesznek, max 3 ezer forintos értékben.


A tegnapi cirkusz után ott tartok, hogy akkor nem viszek a kislánynak semmit, mert nem az első, és nem is a második alkalom volt, hogy így viselkedett. Szerintetek felfogná, hogy azért ugrott az ajándéka, ahogy beszélt, viselkedett?


2018. dec. 20. 11:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod mennyibe kerül egy bicikli?? 😲
2018. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%
Úr Isten, én feljéjük sem néznék. Így beszél egy 8 éves és neked az a legnagyobb bajod mit vegyél?? Semmit, és ne menj hozzájuk.
2018. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Te jó ég ..milyen világban élünk?! Na csak kapnám a kezem köze annyi haja szála lenne mint ahány füle van ,h9gy lehetnek ilyen szülők hogy hagyhatnak így rá egy gyerekre ? Ha így folytatják nemsokára őket is elküldi a r@kba...a helyedben semmit nem vennék neki!!! Lássa csak mit érdemel ha így viselkedik !!!De a szülők is járna egy kis leckéztetés,ha meg lesznek lepődve hogy nem viszel semmit a gyereküknek, mondd meg nyugodtan hogy ezzel a viselkedéssel tőled bem érdemel semmit és kész! Én biztos nem adnék neki semmit.Es mi az hogy tabletet még táskát vegyél?egy ilyen gyereknek amúgy sem való tabletet,nem elég az ahogy viselkedik még jobban el akarják cseszni?..az én lányomnak is van Keresztanya és 3 nagynénje is és ők is mindig még kérdezik hogy mit hozzanak a lányomnak. Mindig azt mondom hogy amit szeretnének!A pofám leszakadna ha en mondanám meg másnak hogy mit vegyen a gyereknek! Szörnyű...sajnállak,de próbálj meg kicsit határozottabb lenni!
2018. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
Soha a büdös életbe nem vennék semmit neki,de az anyja helyébe se hagynám ennyiben a dolgot. De mi baja a gyereknek? Téged gyűlöl ha igen miért? Ha nem csak téged akkor mi baja?
2018. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

A kislányt nem fogja érdekelni, a szüleivel beszélnék a helyedben h nem tűröd h így beszéljen veled a kislány - de nyilván ezeket a szüleitől hallja, nem mástól.

Ilyen drága ajándékokat meg tuti nem vennék, vagy te vagy a gazdag nagynéni akinek nem gond? És ha legközelebb egy 100 ezer forintos tévét kérnek akkor azt is megveszed majd?

2018. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én is mindig megbeszélem pl. a nagyszülőkkel h mit vegyenek karácsonyra, sőt, általában én veszem meg, ők meg kifizetik, vagy hozzájuk kérem hogy vigye a futár.

De előtte mindig megbeszéljük hogy milyen értékben, tehát nem fogok odarendelni hozzájuk egy 20 ezer forintos játékot, az nagy pofátlanság lenne, főleg hogy tudom hogy nyugdíjasok és nincs túl sok pénzük. Ha milliomosok lennének akkor más lenne a helyzet.

2018. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem találkozni nem bírok velük, mert a nagyszüleimnél élnek... Most is eredetileg Mamához mentem, nem hozzájuk.


Nem vagyok gazdag, nem is dolgozom az egyetem mellett. Amim van, az anyáék miatt van.

2018. dec. 20. 14:52
 18/26 anonim ***** válasza:
63%
Én tudod mit csinálnék? El sem mennék karácsonykor! Ha megkérdezik, hogy miért nem mész, mondj annyit, hogy "ne haragudjatok, de a lány olyan csúnyán viselkedik velem, hogy én erre nem vagyok kiváncsi". Én tutti nem vennék neki semmit. Szülei hol voltak amíg így beszélt veled???
2018. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felfogja. És ezt előre mondd el neki, hogy téged ez elszomorít, így nem lehet viselkedni, nagyon megbántva érzed magad, így nem beszélünk, ezért olyna szomorú vagy, hogy ajándékot sem kap.


A szüleinek meg magyarázd el, hogy vagy megnevelik, vagy ez lesz a jövőben is ÉS pénzcsap elzárva.

2018. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Nehogy már egy kisgyereket ítélj el a viselkedéséért. Nem ő tehet róla, hanem a szülei. Ami düh benned van, azt zúdítsd rájuk, ne a gyereket büntesd.


Egyébként te azért szeretsz valakit, mert udvarias veled? Mert én pl bírom az uncsitesóm gyerekének a fantáziáját, pedig irgalmatlanul tud rosszalkodni, és sosem tudja játéknál hol a határ, de amiket kitalál, az valami elképesztő.


Szépen szedd össze, miket bírsz a kislányban, a szüleinek beszélj a viselkedéséről(én velük leépíteném minimálisra a kapcsolatot) a gyereknek pedig ahhoz mérten vennék ajándékot, mennyire kedvelem a természetét, nem pedig mennyire nevelték jól, ugyanis arról nem tehet. Egy nyolc évestől nem lehet elvárni, hogy felismerje, hogy a környezet, amiben felnő, milyen emberré teszi.


Azt pedig biztos nem engedném, hogy ilyen drága ajándékokat várjanak el a szülők, állj ki magadért. Ha nincs bringája, vegyék meg ők, majd én veszek hozzá bukósisakot/lámpát/kosarat. Anyagi helyzettől függetlenül te döntesz arról, hogy mennyit akarsz ajándékra költeni. Ha milliárdos vagy, akkor se várjon el tőled senki yachtot, ha te nem szeretnéd megvenni, nem leszel tőle zsugori/fukar. Ne más ossza be a pénzed helyetted.

2018. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!