Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves felfogja, hogy...

Egy 8 éves felfogja, hogy azért nem kap karácsonyi ajándékot, mert rossz volt?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekem, rokon kislány (közeli). Tegnap náluk voltam, és a kislány nagyon rossz volt. Odajött, tépte a hajamat, ruhámat, hozzám vágta a táskámat, a cipőket. Csúnyán is beszélt ("megöllek te g..ci", "a jó k...a anyádat hogy itt vagy", stb), és mikor kértem szépen, hogy ne csépeljen, ne káromkodjon, akkor csak folytatta. Erre mondtam, hogy jó, akkor szólok az én Jézuskámnak és tőle nem kapsz ajándékot. Erre csak vállat vont, hogy nem baj, majd az anyjáéktól kap, és nem is kell neki az, amit tőlem kapna, ha idehozom, bedobja a tűzbe. Ezen felhúztam magam nagyon, mert az anyja minden évben alaphangon 10-15 ezres ajándékokat akar velem vetetni. Ovis ballagásra pl. hogy én vegyem meg az iskolatáskát, tolltartót, idén szülinapra táblagépet kértek tőlem, most karácsonyra biciklit. Erre mondtam már, hogy nem dolgozom, egyetemre járok, a pénzem, amim van, az az anyám adja, akiknek hozzájuk nem sok közük van (apa részéről rokonok). És hogy ennyi erővel minden gyereknek 50-60 ezerért vásárolhatnék a családban az igazságosság nevében, ráadásul tőlük szülinap-névnapra sosem kapok semmit, karácsonykor is tipikus használhatatlan dolgokat vesznek, max 3 ezer forintos értékben.


A tegnapi cirkusz után ott tartok, hogy akkor nem viszek a kislánynak semmit, mert nem az első, és nem is a második alkalom volt, hogy így viselkedett. Szerintetek felfogná, hogy azért ugrott az ajándéka, ahogy beszélt, viselkedett?


2018. dec. 20. 11:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15%

MAjdnem elhittem...

Felhúztad magad azon, hogy bedobja a tűzbe? JA, mert nyilván bedobná.

Hülyét meg abból lehet csinálni, aki hagyja.

2018. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
0%

Aha, aha, persze, persze.

Mesélj még.

2018. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Miert ne lehetne igaz? En is ismerek sajnos ilyen gyereket. Persze nem dobna be, de azt mondja. Mert millioszor hallotta mar az anyjaektol h bedobjak a jatekait ha nem viselkedik.. Stb


Amugy attól h azt mondjak h ezt kernek, nem vennem meg, hanem mosolyognek h azert alacsonyabb arkategoriaban gondolkodjanak, ha nem mondanak semmit ra, vagy húzzak a szajukat, akkor veszek amit gondolok. Ez alapesetben a felallas.


Na mármost.. Igy viszont semmit se vennek! Hat de most komolyan. Ugyis kap ajandekot, nem marad anelkul. De az tuti h a gyereknek is komolyabban szolnek h ezt azert ne engedje meg már maganak es a szuleinek is! Pedig alapesetben nem szólok bele mas nevelesebe.


Nalunk is van olyan hogy megkerdik es neha mondok hasznos ajandekot is. De azert kereteken belul maradok. Most is anyos kabatot vett a gyereknek, de tobbert neztuk ki kozosen mint a keret, oda is adtam/akartam adni a fenmarado rész.


Megerti e a gyerek? Lehet, max hisztizni fog. De igy jart. Hatha legalabb a szülők felfogjak...

2018. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Mit meséljek? Ezer meg egy ilyen beszólása volt már. Nyilván a tűzbe nem dobná be, de úgy gondolom, hogy ilyet mondani sem illik. Én is minden karácsonykor megköszönöm a használhatatlan vackokat, amiket kapok tőlük, nem pedig vágom rá a pofákat, és teszek megjegyzést.
2018. dec. 21. 11:45
 25/26 anonim ***** válasza:
Felfogja, de ha ilyen neveletlen, akkor neki fog állni hisztizni, amiért tőled nem kapott semmit. A szülei meg úgyis az ő pártját fogják fogni, nem a tiédet. Szóval készülj fel, hogy el leszel mondva minden rossznak, amiért nem vittél a gyereknek ajándékot.
2018. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én az esetek többségében próbálom diplomatikusan, és csendesen megoldani a problémákat, hogy abból lehetőleg ne legyen sértődés vagy bántás...De a te esetedben valszeg megszakítanám a kapcsolatot a családdal, és menjen ki merre lát, a továbbiakban nem érdekel. Ha tegyük fel kedveled a kislányt és saját akaratodból veszel egy olyan ajándékot amit te választasz az normális. De az, hogy külön a szülők vetetnek meg veled rettenetesen drága holmikat úgy, hogy egyetemre jársz, és nincs saját kereseted még az borzalmas. Mégis milyen jogon várják el ezt tőled? Ha apai ágról van ez a rokoncsalád akkor vegye meg apuka az ajándékokat ha akarja, neked nincs hozzájuk semmi közöd. Ha te úgy döntesz hogy veszel a kislánynak egy tábla finom csokit, egy kirakóst vagy egy babát az oké, de egy bicikli meg tablet...? Ez nagyon nem kis kiadás, méregdrága mind a kettő, legalábbis az én véleményem szerint. Plusz, hogy rád erőltették. A kislány meg fogja érteni hogy ez a viselkedése miatt volt, de nem fogja érdekelni, nem lesz rá hatással. El van kényeztetve, főleg ha a szülei hagyják nekik ezt a viselkedést. Barátságos megoldások ide vagy oda, szerintem vagy szakítsd meg a kapcsolatot teljesen, vagy ne vegyél semmit a gyereknek akkor se, ha a szülei követelik.
2018. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!