Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért írják sokan, hogy a...

Miért írják sokan, hogy a különleges nevűeket csúfolni fogják?

Figyelt kérdés

Az oviskorú gyerekem csoportjába és máshol is ahova járunk edzeni bannak különleges nevű gyerekek. Egyszer sem hallottam, hogy csúfolták volna őket.

Sőt, azt vettem észre, hamarabb megjegyzik a nevét a gyerekek is.

Pálma, Amélia, Babett, Filoména, Zágon, Ompoly

Annyira természetesnek veszik, hogy őket így hívják.



2019. jan. 5. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb szívás, ha valaki úgy dönt hogy ennek így semmi értelme, biztos el van írva és javítja a neved valamire amit ő jónak lát.
2019. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok a visszakérdezésről. Mondjuk ez us olyan, hogy nekem már nem furcsa és nem kérdezek vissza. Viszont lehet, hogy egy általatok természetesnek vélt nevet visszakérdezek.


Csúfolódást még mindig nem értem, miért a ritka neveknél hangsúlyozzák ki.

Ha akarnék (de nem szokásom) a gyakori nevekre is seperc alatt tudnék gúnynevet kitalálni.

2019. jan. 5. 22:09
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Ezeknek a neveknek egy része hülyén is hangzik.

Pl. a Filoména vagy az Ompoly, de nekem a Babett is, egy középkorú, ondolált hajú pudlisétàltató vènlányt idéz.

Az Amélia az én fülemnek szintén rossz értelemben archaikus, az én gyerekkoromban néniket hívtak Amálkának. De hozzáteszem, hogy több ilyen név is visszajött a divatba pl az Emília vagy Rozália, Róza is.

A Zágon pl nem hangzik nekem nevetségesnek (kivéve a "szára-z-ágon" szóviccet.

Az is igaz, hogy aki csúfolódni akar, az talál okot, illetve amelyik gyerek "áldozat-típus", annál talál belekötni valót a többi, de azért nem kell ezt szerintem a névválasztással még könnyebbé tenni, főleg ha az csak a szülő hóbortjág szolgálja és nem pl nemzetiségi név.

2019. jan. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha csak abból indulok ki, hogy nem ismerek olyan Barnabást, aki legalább általános iskolás kora óta nem hallotta volna minimum ezerszer azt a rohadt gáz poént, mikor becézték és Barnának hívták, hogy miért nem kék vagy zöld...

És akkor a Barnabás egy tök átlagos név.

Nem tudom elképzelni, hogy egy Bozdurgán vagy Fürtike mit kap majd az élete során.

2019. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

Anna-kanna

Emese-nem áll jól a szeme se

Zoltán-fázol tán

Julcsi-pulcsi

Stb. Gyerekkorban kikerülhetetlen, hogy csúfoljanak valakit a neve miatt. Később meg a nyomi felnőttek szokása

2019. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom kislánya Luna. Nem olyan extravagáns név. A szülők mindig Luncinak hívják a kislányt, már ovi nagycsoportban kicserélték a gyerekek az első betűt és úgy csúfolták a kislányt. Sokszor jött haza sírva.

Kisfiam osztályában iker kislányokat hívnak Angyalkának és Áldáskának. Szerinted ők felnőttként örülni fognak a nevüknek?

2019. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Angyalka Áldáska- ez tényleg vicc kategória. :(

De a Napsugár, Málna és hasonlók is szerintem.


Egyébként csúfolni tényleg bárkit bármilyen név miatt lehet.

2019. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Csúfolják őket, hidd el.
2019. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most gondolj màr bele felnőttkorban, àllàsinterjún

-Jó napot kívànok, Nagy Àldàska vagyok. vagy

-Jó napot kívànok, Kiss Angyalka vagyok.

Szerinted ilyenkor mekkora erőfeszítés kell ahhoz, hogy röhögés nélkül kibírja az ember?Elég nagy.


De az, hogy körberöhögik, hamarabb elkezdődik majd.

Szeretem a szép neveket, de nem olyat, ami vicc tàrgya lehet.

Lànyom példàul Vivien Edit.(màsodik név édesanyàm utàn, aki màr több mint 20 éve nincs köztünk)

A Vivien meg egyszerűen csak tetszett.

De gondolom ezen nem fognak poénkodni.

2019. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a Demetriáról a demencia jut eszembe.
2019. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!