Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy balkezes gyereket...

Baj, ha egy balkezes gyereket át akarnak szoktatni jobb kézre?

Figyelt kérdés
Például amikor bal kézzel fogja az evőeszközt, rászólnak, hogy használja a jobb kezét. A gyerek 3 éves.
2019. jan. 12. 10:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

Nagyapámat anno átszoktatták, az eredménye az lett, hogy fejjel lefelé és visszafelé tanult meg írni, de az is nehezen olvasható volt.

Engem már nem szoktattak, csak egy technika tanár csesztetett miatta, pl mikor kötni tanultunk, nekem is jobb kézzel kellett megtanulni, mint a többieknek, fordítva nem fogadta el. Középiskolában meg a tesitanár adott rossz jegyet, ha fordítva csináltam a feladatot kosarazás közben.

Miért akarod átszoktatni a gyereket? Miért baj, hogy balkezes?

2019. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Keress rá és egy csomó olyan cikket fogsz találni a témában, ami arról szól, hogy miért baj, ha átszoktatják. Pl.

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%

Baj.Régen azért szoktatták át a gyerekeket mert nem voltak olyan kutatások amik ma már bizonyítják, hogy az agy máshogy működik balkezesség esetén.Persze ha valaki nem olvas és csak a 40 -50 évvel ezelőtti nevelési elvekre alapoz az sok mindent elmond róla.

Nálunk egyedül én voltam balkezes.Anyuék mégis tudtak segíteni írástanulásnál és minden olyan dolgot megtanultam amit kellett.Sőt a jobbkezes eszközökkel is simán elboldogulok.Viszont felnőtt fejjel szerettem volna megtanulni írni jobb kézzel és kb 5-10 perc gyakorlás után olyan migrénem lett, hogy ,,feladtam" a tanulmányaim.:)

Semmi extra nincs ma már abban ,hogy valaki balkezes.

2019. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
16%
Engem is atszoktattak meg unokatesomat is, az égvilágon semmi gondunk nem lett belőle. Több olyan embert is ismerek, akiket átszoktattak a jobb kézre és se nem diszlexiasok, se diszgrafia, se semmi problémájuk nincs, szóval azért nem minden igaz ebből sem...
2019. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
Magát a kérdést sem értem... Miért akarná bárki ilyen mértékben megváltoztatni a gyermekét????? Miért baj az ha ő balkezes? Ennyi erővel szoktasd át magad te.
2019. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
97%
Baj. Tanulási nehézségek alakulHATNAK ki. A balkezeseknek “máshogy” működik az agyuk. Ha átszoktatjuk, azzal kvázi az agyukba szeretnénk belenyúlni. Én jobb kezes vagyok, de egy csomó mindent balkézzel csinálok, amit a jobbosok jobbal szoktak. A férjem átszoktatott jobbkezes. Borzasztó csúnyán ír. A nagyobb lányom balkezes (már iskolás, de pl írástanuláskor dőlt el, addig kétkezes volt), a kisebb már határozottan balosnak tűnik (3,5 éves). Szoktuk mondani, hogy két balkezes lányunk van).
2019. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%
Nálam semmiféle problémát nem okozott és anyumnál se. Ő is át lett szoktatva, mesélte, hogy mikor már egészen kicsinek észrevették, hogy inkább bal kéz fele hajlik, mindig áttették a dolgokat a jobb kezébe stb. Ennek ellenére makk egészséges, 2 diplomás nő lett belőle..
2019. jan. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
97%
# 14 # 17 Mi jelentösége van hogy ismertek olyat akinek nem lett belőle problémája? Énnis ismerek olyat akit megrázot a magasfeszültségü áram és semmi baja nem lett. Ettöl még ezek erös rizikofaktorok maradnak.
2019. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
14%
Mi az, hogy mi a jelentősége?! Ne haragudj, de én is és a 14-es is a kérdésre válaszoltunk! Vagy talán nekünk nem lehet, csak azért mert nálunk semmiféle problémát nem okozott az atszoktatas...? Nem is értem. Az a jelentősége, hogy látszik, hogy egyáltalán nem mindenkinel okoz maradandó sérülést az, ha atszoktatjak. És attól, hogy lepontoztok ez még nem lesz kevésbé igaz és nekem se lesz tőle hirtelen diszgrafiam..!
2019. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Senki nem állitot olyat hogy mindenkinél 100% hogy problémát okz.


A magasfeszültség se okoz mindenkinek maradando sérülést. ( Van aki minimális égési sérüléssel tulélte.) De ez önmagában nem mond el semmit a dolog veszélyeiről, vagy lehetséges következményeiről. Teljesen értelmetlen 1 esetett kiragadni a sok közül.

2019. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!