Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy balkezes gyereket...

Baj, ha egy balkezes gyereket át akarnak szoktatni jobb kézre?

Figyelt kérdés
Például amikor bal kézzel fogja az evőeszközt, rászólnak, hogy használja a jobb kezét. A gyerek 3 éves.
2019. jan. 12. 10:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
1%

Utolsó neked nem teljesen mindegy, hogy én mit írok?! Nincs jobb dolgod, mint ismeretlenekkel kötözködni ok nélkül? Ne te akard már megmondani, hogy mi teljesen felesleges és mi nem! Én személyesen ket emberről tudok (én és anyum), akinek semmi baja nem lett, a 14-es válaszoló magán és a unokatesojan kívül még többet is + továbbá olvastam már neten hasonló témájú kérdéseknél több ember válaszát is, akiknek szinten az eg világon semmi gondjuk nem lett belőle. Nem kell tetszedjen ez a tény, szimplan el kell fogadni és kész. Ez nem egyetlen kiragadott eset..

És nem is értem mit jössz itt az áramütéssel, aminek semmi köze a témához, ritka béna példa. Eleve az áramütés lehet halálos is, az hogy valakit atszoktattak, már kevésbé. Azt meg ne akard már bemagyarázni, hogy épp annyi eselye van annak, hogy nem okoz semmiféle gondot az átszoktatás, mint annak hogy az áramütés nem jár következményekkel!

2019. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk elég sok átszoktatott kezű felnőtt van és egyiknek sincs semmilyen problémája! Apum és anyum is át lett szoktatva, unokatesom is, keresztanyunk is. Mind felnőttek, diszgrafia, dadogás és egyebek nélkül, nem voltak tanulási nehézségeik és a többségük mára már diplomás, jó munkahellyel rendelkező egészséges felnőtt.

Ertelmetlen ezen vitázni, mert sok embernek semmiféle gondot nem okoz az atszoktatas, soknak meg igen, de azt kijelenteni, hogy teljesen elhanyagolható azoknak a száma, akiknek nem lett gondjuk az átszoktatásból, nagy ostobaság, mert ez nem igaz!

2019. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
97%

Ugynézki van egy kis diszlexiád. Én sehol nem írtam hogy az áramütés kockázata hasonló lenne. Az áram ütés veszélye joval magasabb, de mégis van aki gondnélkül tulélte. Ebböl mit tudsz levönni az áramütés veszélyeire nézve??


Attól hogy ismersz olyat akinek nem lett baja, még nem lehet semmiféle következtetést levonni, arra nézve hogy mekkora a veszélye. Semmi jelentösége hogy ismersz olyat aki meguszta probléma nélkül, ha az az 5 a sokbol aki nem uszta meg.

2019. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%
Vicces, hogy sokan írjátok hogy ti is, szüleitek is, Unokatesók stb. egész család balkezes volt és át lett szoktatva . Azt azért jó tudni , hogy a balkezesek aránya világszerte mindössze 8 %. Ki ezeket írja valószínű eleve nem is lett volna balkezes a családjában mindenki.
2019. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
3%

65%-os sokáig szeretnél még itt vergődni a kommentemen?

Te jöttél itt azzal, hogy a mi kommentünknek semmi jelentősége, mert te azt mondtad és nagyjából kerdore vontal, hogy minek írtunk, majd jöttél ezzel az idiota áramütés dologgal. Majd én eldöntöm számomra minek van és minek nincs jelentősége! Nem egy és nem két ember írta azt, hogy semmi baja nem lett az atszoktatas miatt, de azért te mindenáron belénk akarsz kötni, hogy a mi valaszunk teljesen jelentéktelen. Hát szerintem meg nem az! Egyáltalán nem kőbevesett, hogy törvényszerűen valami maradandó következménye fog lenni annak, hogy valakit atszoktattak, ellenben az általad majmolt áramütés esetében valamilyen sérülést 99%-ban elszenved a delikvens, a kérdés már csak az hogy kisebbet, ami csak akkor faj egy kicsit vagy nagyobbat, ami esetleg maradandó lesz, ne adj isten halála. Ám a kérdésben forgó atszoktatasnal a maradandó “sérülés” egyáltalán nem garantált és hiába vergodsz ezen még tovább és kötsz bele mindenkibe, aki nem azt írja, amit te gondolsz, ez ezen attól még nem fog változtatni!

A továbbiakban pedig kérlek és foglalkozz a saját dolgoddal, ne azzal kotekedj, aki normális kommentet írt. Szerinted az eg világon semmi következtetést nem lehet levonni abból, hogy csak már itt egyetlen egy kérdés alatt jó nehány olyan ember lett megemlítve, akinek kutya baja sem lett a jobb kézre való atszoktatastól, szerintem meg igen is van jelentősége, ennyi.

2019. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
96%

a jobb-bal agyfelteke dominanciaja 3 eves korban majdnem kialakult, de meg mindig fejlodik, igy kovetkezetessegre es sok gyakorlasra van az agynak szuksege. Nemcsak az irasrol van itt szo, hanem az agy mukodeserol. Sajnos nagyon sok bizonyitottan hatranyos helyzetet okoz az atszoktatas. Diszgrafia, diszlexia, diszkalkulia, beszedzavarok, tanulasi nehezsegek az arra hajlamos gyerekeknel kialakulhatnak, es minden ilyen tenyezo, mint ez a szoktatosdi, hozzaad vastagon az eletre szolo rossz beidegzodesek kialakulasahoz, amit nemhogy el lehet, de kotelessegunk elkerulni. Ez olyan, mintha tudod, hogy az alkohol karositja a magzatot, de csakazertis megiszod a napi 4 felest sorrel, majd csodalkozol a kovetkezmenyeken. (nem Te, kerdezo, es nem Te, valaszolo, csak altalanos alany)


Azon kivul nem tul jo erzes egy kisgyereknek, hogy amit o egyedul ugyesen megtanult, ahogyan o csinalja, az NEM JO, HELYTELEN, UGYETLEN.

2019. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!