Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Féltékeny az újszülött babucim...

Féltékeny az újszülött babucimra a mostoha bátyja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem 6 éves fia nem szereti a húgát, dacos, szemtelen mióta megszületett. Féltékeny lehet?
2019. jan. 17. 19:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
84%

De sajnos egyre több ilyen baba agyu nő van sajnos.. :(

40N

2019. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim válasza:
90%
Kicsit off, de ismerek olyan nőt, aki a 18 éves fiát hívja babucikámnak, szóval ebből a szempontból akár még hiteles is lehet a kérdés.
2019. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
94%

"vacsoráztattam a párom, "


Hány éves, hogy vacsoráztatni kell?


Amúgy te ne csinálj semmit. Ezt az apjának kellene intéznie.

2019. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg utolsó? Hát ez elég undorító.... Azt hittem max egy-két agyatlan instammai lehet ilyen hülye, akik azért csináltatták fel magukat mert a barinőjük is "babucis" képeket posztolgat, úgyhogy nekik is kell gyerek hogy legyen mit kitenni az instára...
2019. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi, az azelőttire gondoltam
2019. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
78%

(Pici off: attól hogy valaki becézi a babáját még nem lesz idióta, HA normálisan teszi ezt. Mondjuk engem a hideg kiráz a "babuci"tól, de én is szoktam azt mondani a babámnak hogy Kincsem, Cicám, de ezeket neki mondom és nem általánosan hívom így. :) )

Én is a többséggel értek egyet. Eleve miért hívod a mostoha testvérének, mikor valójában a féltestvére? Ez egy szép kezdet arra hogy nemsokára megutálja azt a szegény gyereket, aki semmiről se tehet. Miért nem készítettétek fel a kistesó érkezésére? Apukának többet kéne vele foglalkozni vele.

2019. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
84%

En ertem a kerdesed. Nalunk a 6 eves edeskisfiam feltekeny a kisbabankra. Teljesen elviselhetetlen neha a viselkedese.

Mi elotte olvastunk kstestver erkezik mesekonyvet, nagyszulok meseltek rolam es a tesoimrol, hogy mi hogyan fogadtuk az uj pici babat, es amikor meg megszuletett es korhazban volt "kuldott neki a kisteso ajandekot".


Amit szakirodalom mond még:

- ha jonnek rokonok latogatoba meg kell kerni oket hozzanak a nagytesonak is valami aprosagot vagy te keszulj otthoni tartalek aprosagokkal, amt akkor adsz oda vagyis adatsz oda a vendegekkel, amikor azok a kicsinek adnak ajandekot

- vond be a kicsi koruli teendokbe: engedd hogy pelenkazzon vagy bekenje a baba popsijat (persze MINDIG LEGYEL OTT!!!!), vagy amig a pelenkazon van o razogasson neki kis csorgot, hogy ne sirjon vagy furdetesnel talalj neki feladatot pl. torolkozobe o csomagolja be amikor kiteszed ra a vizbol, dorzsolhesse szarazra a labacskait, a rugiba o tehesse be a labat vagy nehany patentot o patentolhasson be (olyan feladatot adj amiben a gondoskodast vegezheti, de a feluhyeleted azert kell es persze olyat valassz hogy a babat ne serthesse meg. Azaz o ne emelgesse a fold folott, ne furdesse foleg amig ennyire feltekeny. Vagy o huzza fel elalvaskor a zenekos jatekot esetleg takarhassa be kis takaroval a kisagyaban. Es ez minden nap legyen rituale szeruen az o feladata.

- semmit ne eroltess azonban

- vegyel neki is egy babat (hatha azzal le tudja vezetni a feszkojat es le tud teged vagy foleg az apjat utanozni. Ismerek olyat ahol a nagyteso a babainak fennhangon magyarazott es abbol derult ki miert feltekeny es ugy mar konnyebb volt rajta segiteni is

- a ferjednek mondd hogy legyen heti szinten minevezetten apas fius "ido", es olyankor ne babazzon.

- ha mar mehettek setalni akkor te vagy o tolja a babakocsit a jatszoterig ott o jatszat te meg szeoen allsz/ulsz a babakocsi mellett es mindenki jol jar es pl a babasetaltatashoz koti hogy o meg mehet a jatszoterre vagy ha eddig is jart, akkor azt hogy a kisteso erkezesevel nem serult legalabb ez a "joga" :-).

Az ido enyhteni fogja a feltekenyseget. Ha nem es sulyosbodik, akkor pszichologust kell felkeresni vele.


Baratomeknel hasonlo a helyzet ott sokat segitett, hogy estenkent a masodikos nagyfiu is kap tejet cumisuvegbol mint a kicsi :-) :-).

-

2019. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
#29 Köszönöm szépen!
2019. jan. 17. 22:51
 29/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem mostohatestvér, hiszen az apjuk közös. Max féltestvér, de mivel félember nincs, így ők simán csak testvérek.

Mostohatestvérről akkor beszélünk, mikor az nő és a férfi is hoz a kacsolatba egy-egy gyereket, akiknek nincs közös ősük.

Egyébként egyetértek a 29-es válaszolóval.

2019. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
A férjedet megvacsoraztatod,és egy 6 éves gyerekkel nem tudsz mit kezdeni??,sajnálom a "babucidat" Idejössz rinyálni az általad Ősanyáknak nevezett embereknek és még neked áll följebb? Ha halgattál volna bölcsebb maradtál volna!Sajnálom a kis 6 éves kisfiút ő szegény nem tehet róla hogy te ilyen eszetlen vagy ! Mégis mit gondoltál?mi lesz ha megszuletik a kicsi? A nagyot bedobod az agy alá majd el lesz magának??
2019. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!