Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férfiak miért nem panaszkodn...

A férfiak miért nem panaszkodnak annyit mostoha gyermekükre mint a nők?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem magam körül hogy az elvált férfiak könnyebben elfogadják új párjuk gyermekét,létük nem zavarja őket az új társsal kialakuló boldogságukban. A nők között ezzel ellentétben nagyon sok olyat látok aki féltékeny párja gyermekére, irigy a szeretetre amit kap, és sajnál tőle majdnem mindent. Van olyan nő aki az eszével megérti hogy párjának nagyon fontos a gyermeke, anyagiakat és időt is áldoz rá. Mégis csapásnak érzi hogy nem ő az első társa életében. A férfiak azért nem ilyenek. Hogyan lehetséges ez a különbség?
2018. dec. 20. 17:39
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
34%
Mert a nők eleve ilyenek,irigyek és még sorolhatnám,menj be oda ahol csak nők vannak,semmi nincs szarkavaráson és társain kivül,a saját nő rokonaikban lányaikban is ellenfelet látnak csak. Genetika..
2018. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
42%
Egy éve kerültem lánykollégiumba, ahol a női nem olyan oldalát ismertem meg, amire nem voltam kíváncsi. Egymást kibeszélik, marakodnak és irigykednek. Szóval az első nem mond hülyeségeket.
2018. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a nők önzőbbek a férfiaknál? Lehet. Viszont ha saját gyermekükről van szó akkor az mégis mindennél és mindenkinél fontosabb nekik.
2018. dec. 20. 17:57
 4/49 anonim ***** válasza:
93%
Mert a nők többsége nem passzolja át a gyerek nevelését és ellátását az új párjára.
2018. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
59%

Konkrétan a kérdésedre nem tudok választ adni, viszont teljesen egyetértek veled abban, hogy a nőket jobban zavarja a párjuk előző kapcsolatából származó gyereke. Tapasztalatból is mondom. A mostohaanyám SOHA nem tudott elviselni engem, még a kaját is sajnálta tőlem.meg mindent. Aztán leszült apámnak, onnantól kezdve rám egy tízforintost nem költöttek, csak az új gyerekükre. Most kellenék, hogy bébiszitterkedjek nekik ingyen, de én már minden kapcsolatot megszakítottam velük, és elérte mostohám amit akart, hogy elszakítson apámtól. Ezzel szemben anyám párja... imádom. Sokat dumálunk, foglalkozott velem mindig is, egy csomó helyre elvitt.


A nőket talán jobban zavarja, hogy az a gyerek nem tőlük van, és nekik kell felette anyáskodniuk.

2018. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%

A férfiak sokszor direkt azért keresnek párt, hogy foglalkozzon a gyerekkel, és rálőcsölik. Sokan még azt a kis időt sem bírják ki a saját gyerekükkel, amikor hétvégén ott van láthatáson.


A nők nagyon ritkán teszik ezt. Miért is panaszkodna egy férfi a párja gyerekéről, ha semmi dolga nincs vele?

2018. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet abban valami hogy míg egy nőnek el kell látni párja gyermekét, ha már nagyobb akkor is főzni kell rá. Tehát plusz munka. Egy férfinak általában ez nincs.
2018. dec. 20. 18:51
 8/49 A kérdező kommentje:
Szerintem az anyagi kiadásokat is jobban sajnálják a más gyermekétől mint egy férfi. Ezt már kevésbé értem.
2018. dec. 20. 18:52
 9/49 anonim ***** válasza:
90%

4-esnek adok igazat. Hozzátenném még, hogy a napi dolgokban mindig a nők konfrontálódnak a gyerekkel, akár a sajátja, akár a férje gyereke. Napi csipcsup ügyek a nőn csapódnak le. A férfit ugye az nem zavarja, ha a nő gyereke hülye, mert a nő majd megoldja (pl. a nő gyereke rendetlen, nem pakol össze maga után, akkor azt a nő vagy megcsinálja a gyerek helyett, vagy szól neki, hogy csinálja meg). Ha a férfi gyereke rendetlen, arra is a nő kell, hogy rászóljon, persze, hogy ő lesz a rossz (ez csak egy példa volt egyébként.)

Akármilyen modern világban élünk, egy családban megvannak a férfi és a női szerepek, egy háztartásban is, napi szinten, a mindennapi életben a nő konfrontálódik a más kölykével. (Nyilván a sajátját is ő terelgeti persze,csak az nem olyan ellenséges vele, mint a pasi kölyke.)

2018. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
72%
6-osnál a pont.
2018. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!