Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is ilyen borzalmasak a...

Máshol is ilyen borzalmasak a napok? Nem bírunk a gyerekekkel, az egész nap veszekedésből és sírásból áll.

Figyelt kérdés
18 hónapos ikrekkel egyszerűen semmi sem működik, állandó hiszti sírás van. Bántják egymást és másokat is. Nagytesót aki 11 éves is ütik verik, ő nem üt vissza se semmi. Törnek zúznak, ma egy kocsival verték az ajtót amíg wcn voltam betörték az üveget. Az apjuk nem tud már velük lenni, mert abból üvöltözés lesz. Olyan rossz, hogy sehová nem tudunk elmenni, naggyal annyi időnk sincs, hogy együtt együnk. Senkinek sem jó így de nem tudom, hogy változtassunk. A kicsik nem aludnak délután csak ebéd előtt 1órát.
2019. febr. 4. 20:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Reggel mesenézés? Ébredés után telebombázod az agyukat vizuális és hangingerekkel. Tessék együtt készülni és bevonni őket a rendrakásba,ágyazásba,reggelikészítésbe. Úgy-ahogy, a maguk módján persze. Altatási rituálé?


Nem tudom,de nekem az a tipikus esetnek tűnik,amikor a gyerek csak szimplán nem ismeri a határozottságot a szülő részéről és a NEM-et. Az,ha csak lágyan fegyelmezed őket,nem elég. 5 évesen majd lekevernek neked egyet? Ez nem simán a korosztályos vislekedés-nálunk soha nem volt ilyen-hanem kőkemény neveletlenség.

2019. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A délelőtti alvás felesleges ilyen korban, azt húzd ameddig csak lehet. Inkább legyen kicsit előbb az ebéd és utána alvás. 2-3 naponta csalj egy kicsit és lassan elérik a normális ebéd időt és a normális alvási időt.
2019. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Aki ilyeneket ír, mint az előzők, valószínű nincs gyereke. 3 gyerek, akik közül 2 még ilyen kicsi nagyon megterhelő a szülőknek, pláne, ha nincs könnyű természetük.

Mindenképpen kérj segítséget, valahogy ki kell kapcsolódnod, akkor neked is több türelmed lesz hozzájuk. Egyébként ha tényleg úgy érzed, hogy nem a te hibád, érdemes még felkeresni más szakembert is, mert a gyermekneurológián nem sokat tudnak megállapítani, tapasztalatból tudom.

Nekem 2 adhd-s gyerekem van, szerencsére nem ikrek. De a fiammal állat nehéz volt a kicsi kora, 2 éves kora körül azt mondtam, vagy a gyereknek, vagy nekem adjanak már nyugtatót, mert ezt már nem bírom. Nálunk sem volt semmi segítség. Hát tudod, erre kell áldozni, hívtunk babysittert, elmentünk moziba, buliba, utána rögtön több türelmem volt hozzájuk. Sajnos ez ördögi kör, minél idegesebb vagy a gyerekek annál rosszabbak, és ez így megy tovább. Tévét, számítógépet valóban érdemes mellőzni, amennyire lehet, mert az nagyon felpörgeti őket.

Lehet, hogy a napirend sem jó. 18 hónaposan már nem biztos, hogy kell kétszer aludni, de akkor egy hosszabbat, inkább ebéd után, vagy előtte vidd ki őket levegőzni.

2019. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a napi 2 alvas, probald valahogy kitolni ahogy elottem is irtak. Es legyenek minel tobbet a friss levegon az alapbol farasztobb mint a lakasban igaz nem tudom milyen korulmenyek kozt eltek de ha van udvarotok pl.akkor minel tobbet kinn.
2019. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mit néznétek meg egy 18 hónapos gyerek idegrendszerén?? Nehogy már azzal jöjjetek, hogy szedjen nyugtatót OMG
2019. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15-ös te semmit nem tudsz az orvostudományról és a gyermekekeről,ha ilyen hülyeségeket kérdezel,hogy mit néznek az idegrendszerén....Olvass utána, mielőtt okoskodsz.


Aki meg azt írja,hogy annak nincs gyereke,aki nem érti,mhogy lehet egy család ilyen szerencsétlen-nos,de igen,van a háznál gyerek. Csaka szülő nem rohangál kétségbeesve mint pók a falon,hanem határozottan neveli a gyereket, mer nemet mondani és fegyelmezni valamint van annyi esze és ismerete, hogy ha előjön egy probléma,akkor azt a gyökereinél kezdi felkutatni és megoldani. Elég gáz,már bocs,hogy két felnőtt ember sem bír el a saját neveletlen utódaival. Aki meg az adhad-s gyerekeivel példálózik:sajnos ma az adhd diagnőzisát 80 százalékban adekvát kivizsgálás nélkül dobálják. Az alap ok nincs kiderítve-ami pofonegyszerűen kezelhető-csupán kiindulnak egy hiperaktivitásból és figyelemzvarból .Aminek nem tudják az okát,ezért félrekezelik. Mellesleg az ilyen gyereket-aki valódi adhd-s-is is lehet nevelni és relatív gond nélküli hétköznapokat elérni.

2019. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!