Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjam meg ezt a kettős...

Hogy oldjam meg ezt a kettős érzést a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Óvodás kisfiam van, a mindenem, szemem fénye és borzaszto eleven.

Én meg sajnos vagy nem sajnos, emberből vagyok.


Helyzet, amit nem tudok megoldani:


Szeretettel, izgalommal nézek mindig neki jatekot, programokat.

A programokkal van baj:


Olyan örömmel vinném pl uszni, vagy ma állatkertbe, de mindig az lesz belőle, hogy átmegyek depresszivbe :(


Mai allatkert tervet nézve: kitalaltam hogy megyünk(masik varosba busszal), igy reggel lementünk kisboltba, szendvicshez valokat stb venni, beszaladtunk ismerőshöz es az uton is, ismerősnél is, folyamatosan regulàzni kell, uton többször megáll, nem jön, ha fejen állok is csak nagynehezen indul meg, aztàn elrohan, vagy szaladok utana, vagy kiabálok, hiszti, hogy ne fogd a kezem, olyan, hogy Egyenletes tempoban menni vele barhova, babakocsis kora ota nem létezik! Leizzadva érek be vele a 10 percre lako ismerőshöz, haromszor kell szolni a vetkozes/öltözeshez, maradj ülve ha eszel, stb

Es mindez engem ugy leterhel, hogy ezek utan abszolut nincs kedvem vele sehova menni. A buszhoz menni, ott várakozni, buszon utazni Vele? À kizárt. Nem, nem megyek vele allatkertbe, inkabb otthon a 4 fal.


Mára már belefáradtam abba, hogy jatszoteren könyörögni kell hogy induljunk, rendezvényeken magát a rendezvényt nem nézi, hanem ott levo más gyerekekkel neki áll rohangalni, ökörködni, elindulni megint nem lehet vele haza mikor pl már ebéd/alvásidő jön.


Az összes séta, kirándulás nekem csak gyerekregulázás, nevelés, egy pillanatra sem érzem jol magam. Rettegek a nyaralástol.


Megoldásokat szeretnék arra hogy gyerek mellett,gyerekkel en is tudjak nevetni, en is érezhessem azt, hogy ezek soha vissza nem térő pillanatok, igazi emlékek lesznek, hogy megélhetem a gyerekemmel együtt a szeretetet, hogy párás szemekkel nézhessem mikor elindul egyedul a biciklivel, hogy meghatodhassak amikor egy leszakitott viragot felém nyujt, hogy akár egyutt ugralhassak vele ideg nelkul akar a pocsolyába, hogy az állatkertben egyutt fedezzük fel a csak mesékben látott àllatokat, ahelyett hogy folyton rimánkodni, szabalyozni, hegyi beszédet kéne tartani, stb.


Hogy lehet jo értelemben megélni az anyaságot?


2019. márc. 16. 12:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem.hiperaktív nyugodj meg!

Azért egyedül egésznap elviselni a gyereket sok! Nincs 5 perc nyugta az anyukának! Csak ez a baj. :)

Kéne neki egy kis pihi, máris nyugodtabban kezelné.

Minden ilyenkorú gyerekre nagy általánosságban igaz ez, amit leírt a kérdező, h nem bír nyugton lenni a valagán és nem akar megindulni, mikor menni kell. :D

Túl leszel rajta!

Esetleg, próbálj meg néha valahogy megkérni valakit, hogy vigyázzon a gyerkőcre 2 órát. Addig meg lazíts egyet, vegyél forró fürdőt, fodrász kozmetika, sport vagy bármi ami kikapcsol és jól esik! :)

2019. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a baj, hogy a boltozást és az ismerőshöz mászkálást is unja. Ami meg neki lenne jó (állatkert), oda nem viszed el.
2019. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

12-es pont az írta, amit én is akartam!


OK, boltba muszáj volt elmenni, de mi a tökömnek ilyenkor beugrani ismerőshöz? Ami neki kb. olyan, mintha arra várnál az óvoda udvarán, amíg játszópajtásával befejezi a gigantikus homokvár építését. Csak őneki 5 éveshez mért önfegyelme van, neked meg 20-30-40 éveshez mért.

Aztán utána nem lesz az a program, ami neki is öröm lenne, amit élvezne.


Amellett rengeteg feszültség lehet benned, és ezeket megérzi rajtad. Ez is sokat ront a helyzeten.


Én is kérdezem: apuka hol van?

De ha nincs, az is jó lenne, ha más rokonnal (pl. szüleid) közösen mennétek, így a gyerekkel más is foglalkozna.

2019. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

A gyerekem olyan nincs, hogy bármit unna. Ezert sem haladok vele az uton. Mindenen fennakad. Faággal úttisztítozik, kavicsokkal markolozik, szeméttel kukásautot játszik, amikor tűzolto es mentő, a legjobb, mert akkor hallgat arra hogy nem állhat meg mert leég a ház vahy kipurcan a beteg es akkor hamar be is érünk az oviba.


A rendezvényeken mondjuk a gyerektársak jobban érdeklik, az valos.


Szerintem gyerek nincs is olyan aki unna barmit. Ez inkabb felnőtt érzés.


Lehet nem artana nekem is pihi, erről màr rég nem is álmodok. Majd ha sulis lesz es a remelem jo barátokkal log majd.

2019. márc. 16. 14:24
 15/28 A kérdező kommentje:
Ismerősnél ruháját varrtam es a haját vágtuk.10-20 perc. Plusz játékmotorott reggelizett. Amolyan rokonok szint.
2019. márc. 16. 14:26
 16/28 anonim ***** válasza:
Apuka nincs?
2019. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Neha sikerül boltozni nelkule mig pl oviban van, de általában sietek érte hamar elhozni. Es nem hinném hogy plezert ismerősnél kellett volna hagynom mert én boltba megyek.igy vele beugrottam.
2019. márc. 16. 14:29
 18/28 A kérdező kommentje:
Apuka külföldön.
2019. márc. 16. 14:30
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit leírtál, nekem úgy tűnik, úgy fog eltelni a gyerekkora, hogy te mindig vársz valamire.Amíg bölcsis volt,arra, hogy óvodás legyen, most óvodásként, hogy legyen már iskolás.Így egyikőtöknek se lesznek valami szép emlékei a gyerekkorából:(Az tuti, hogy neked szükség lenne külön töltött "felnőtt időre", amikor feltöltődhetsz, de ezt hiába írjuk, ha nem tudod megoldani.Gyerekprogramokra viszont vidd el szerintem, de közben tudatosítsd magadban,hogy ez a gyereknek van!Ne készülj rá, hogy te is élvezni fogod, mert akkor csak csalódni fogsz!Engedd el az elvárásaidat a gyerekkel szemben!Ha pl.állatkertbe mentek, ne úgy indulj, hogy hű, de jó lesz megnézni pl. a barna medvét, mert simán lehet,hogy a fiad inkább a naponta 100x látott galambokat fogja kergetni.Ettől borítékolhatóan ideges leszel és megbánod, hogy elvitted.De ha elvárás nélkül indulsz, úgy, hogy majd meglátod mihez lesz kedve a gyerekednek, akkor még az is megeshet, hogy a medvére is szán 1perc figyelmet és máris lesz egy kis közös! pozitív élményetek:)
2019. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen teljesen egyedül nevelem a fiam, tudom miről beszélsz.


Viszont ahogy előttem írták ez most egy ilyen korszak , keress olyan programot is , amit élvez a gyerek és ne legyenek elvárásaid. Az állatkertben ha nem az állat érdekli, akkor csinálja azt amit érdekli , te leülsz egy padra ő meg fusson a pad körül.

2019. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!