Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel meddig elég nektek...

Gyerekkel meddig elég nektek 40. 000 Ft? Két részletben kapok fizut es hogyan osszam be hogy kimasszak a gödörből?

Figyelt kérdés

Szoval ho elején kapok 40 ezret. Minusszal indulok, azaz ekkor van mögöttem rezsi es lakberelmaradas, üres a hűtő, nincsenek tisztitoszerek, öblitő, stb.


Szoval megkapom a 40-et. Kb 15 nap mulva pedig kapok 80-at. Azaz kb 20-an.


A 40-ből nem merek semmit csak kis, 5 ezres szamlakat befizetni, a nagyobb pl lakber, gaz szamlakat nem, mert akkor kajára sem marad 20-áig, igy feltöltöm inkabb a hűtőt ami elég ket hetre plusz kis kiszereléses tisztitoszereket veszek mivel a nagyobb dragabb hiaba jön ki olcsobbra az egységara.Ha mindenbol a nagyobbat venném akkor kajára megint nem marad.

Plusz aprosagokra ovis csoportpenz, fenykep, ha kinotte uj gatyo a kicsinek, stb


20-án már nullan vagyok, remegve várom a 80-at.

Ebből befizetem az egyik nagyobb rezsiszamlat vagy az egyik lakbert, a maradek igy kitart a kovetkező ho eleji 40 ezer ft fizetesig megint hűtőtöltes, es muszajapropenzek erre arra


Es a kövi honapban uj szamlak jönnek. Megint a minusz/tarrozas/lakber vagy rezsielmaradas tetejebe.



Mindig ugyanaz az ördögi kör.


Ha nullan lennék akkor szerintem megélnék koccra honapra, azaz varatlan kiadasra akkor sem lenne, gyűjteni sem,de legalabb eddig jussak el.


Hogyan osszam be ezt a ketreszletben erkező fizetest??


Apa nincs. Gyt nincs mert évek ota ül rajta a birosag.


2019. márc. 21. 07:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
De amúgy minden elismerésem, én nem tudnék így beosztani.
2019. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól értelmezem, egyedül élsz egy ovissal havi 120 ezerből, albérletben.


Szerintem már maga a tény csodálatra méltó, hogy kijössz ennyiből, és nem a híd alatt tengődtök...


Ennyiből nem fogsz előrébb lépni, már az is művészet, hogy így lavírozol hónapról hónapra...


Mindenképpen keress egy jobb állást, sőt, gondold át, hogy esetleg költöztök egy jobb állás miatt.


Vagy szakmát is tanulhatnál. Ahol "műszakolni" kell, legyen bármilyen szakma, az nem anyának való.

(tudom, mert vendéglátós voltam, majd GYED alatt végeztem el egy OKJ-t, most pénzügyes vagyok)

2019. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is muszáj másik állást keresned, sajnos akkor is, ha emiatt kevesebbet vagy a gyerekeiddel. Pont miattuk.... Jelenleg ha beüt a krach (betegség, kórház stb) akkor hatalmas bajban vagytok. Egyébként mennyi egyszeri segítség kellene neked ahhoz, hogy a folyamatos tartozásból kijöjjetek és onnantól kb koccra meglegyél a többi hónapban?
2019. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Ja és a gyerektartásnak meg menj utána, kicsit legyél tökösebb!
2019. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ideiglenes intezkedessel allapitotta meg a birosag a gyt-t aminek NINCS halasztó hatalya vagyis azt fizetnie kell az apának!! Elsőfoku ítélet ha van akkor már a vh-t is beadhatod, akkor is ha fellebbezik. Nekem is 2 évig ült a bíró, muszaj volt ugyvedhez mennem mert nem haladtunk, lett is egyből ez a minimal gyt...


Nekem 40e Ft 1,5heti kaja, tudom necces, ez van.... kajan nem tudok es nem akarok sporolni, semmi nasi nincs, se szörp se ücsi de rengeteg zöldség, gyümölcs, hús....minőseget veszek. Azert 3fore 1 ebed kijon 1500-ből, ket kamaszom van.

Minden elismeresem hogy ennyire jól be tudod osztani! :-)

2019. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A birosag olyanok miatt ücsörög hogy az apa külföldi, es sokba kerül nekik mindent intezni. Eloszor arra akartak ravenni hogy ne kerjek gyerektartast. Megszüntettették velem a pert hogy csak ugy tudnak hatarozatot hozni hamar a felugyeti jogrol ha nem huzom az időt a gyt igenyemmel is.

Egy ugyved mondta el hogy reszitwletet kellett volna ezesetben hoznia.

Aztán uj per a gyt miatt. Kihoztak azt hogy az apa hivatalos megkeresessel sincs meg. Erre kimyomoztam en a hivatalos lakcimet..


Tibbszorosen is panaszt tehetnék a birosagra de az ugyved szerint azzal megint csak időt veszitenénk mig kivizsgalják stb


Végre megitélték a gyt t es most behajtas alatt van es az igazsagügyminiszterium is ül rajta!!


Nyaralásra azert aldozok hogy ne az en gyerekem legyen mindig nyari ügyeletben. A bölcsis gondozok anno ki akadtak ettol.


Masik munkahely 140 ezerert eddig azert nem volt opcio mert nem toleral annyi hianyzast amennyit hianyzok, a mostanira pedig a gyereket is be tudom hozni.


Amugy en is penzugyes vagyok csak keleti regio.

Pestre is hivtak már dolgozni de ott az alberlet plusz utiköltseget nem fedezné a kulpnbozet amennyivel ott többet keresnék.


Az adokedvezmeny amugy veszesetre sem art, pl évközi oraleolvasások, vagy tonkremegy vmi, nem merek minden fityinget kivenni havonta, az is zavar hogy a babakötvenye csak áll.


A 250 ezres allason nagyon gondolkodtam hogy az mellett talan szitterrel mukodhetne, csak a tudat, hogy furdes alvasra érek haza kb 8-ra, az tette fel az i-re a pontot, hogy nem.


De valoban a bevetel növelésen a hangsuly

Köszi a tanácsokat


Gondolkodtam informatikában mert az azert bosszant hogy kezdő okj-s informatikus aki pehejbajszos probaidős, se kutyaja se macskája de 300 netto felett utalok neki.

2019. márc. 21. 11:23
 17/23 érdekel0 ***** válasza:
82%

Ha a jelenlegi munkádat nem mered feladni,mièrt nem vàllalsz be gyerekfelügyeletet pluszba,a sajàtod mellè.

Amikor szűkösen àlltunk,èn is csinàltam!

Vagy pl.èn vettem a gyerekőcnek hasznâltan egy ruhacsomagot,kiszedtem belőle,ami neki kellett,a többit pefig egyesèvel tovább adtam.

Mèg hasznom is volt belőle!

Szülők,tesó?nem tud segíteni a kicsi vigyázàsában?

Amúgy anno èn 220.000ből lavíroztam (6ève) ès az is bazi nehéz volt.

Szóval ke a kalappal!

2019. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
23%
majd ha kiraknak a lakásból, mert nem fizetted be a számlát, gondolj arra, nem baj, nyaralni legalább lesz miből...
2019. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg vállalhatsz adóbevallás készítést némi kis pluszért. Tudom, a NAV megírja, de ha valaki adókedvezményt is kér, vagy más bevétele is volt, akkor lehet, kell segítség.

És akkor lenne egy kis többlet bevételed.

2019. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
ne azt nézd h mikorérnél haza hanem h meg tudnátok élni kényelmesen....én 220t kereek,párom kicsit többet,és mikor vissza kellett mennem dolgozni mikor lejárt a gyedem,nem mentem vissza a régi helyre ahol 130t kerestem,bevállaltam a 12 órás műszakot,éjjeles,nappalos,lehet hogy nem vagyok itthon velük,de 14 szabadnapom van a hónapban ami kicsit kárpótol.így nem vagyunk kicentizve havonta....a gyereked nem arra fog emlékezni hogy anya fürdés után ért haza,hanem hogy soha nem tudtál megvenni neki semmit.
2019. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!