Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válás után egy új kapcsolatban...

Válás után egy új kapcsolatban vagyok, de a kisfiam nem jön ki a férjem fiával. Emiatt veszekedés van, mi lenne a jobb? A fiamat az apjához költöztetni vagy szakítani?

Figyelt kérdés
Sajnos itt nem csak a fiamról van szó hanem arról, is hogy terhes vagyok. Szeretem a páromat, nyáron esküvőnk lenne. De a fiam borzalmasan megváltozott, agresszív, hisztis undok soha semmi sem jó neki. Ma megütötte a hasamat is. Az apja nem lenne ellene ha oda költözne a fiúnk, de azt a feltételt akarja megszabni hogy havonta 2x találkozhatunk.b
2019. ápr. 4. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%
Miért ilyen ördögtől való, hogy egy gyerek az apjával lakjon? Miért lepasszolas, elpaterolas ez?
2019. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Én azt nem értem minek vállaltok új gyereket ha a meglévőkkel se boldogultok?

Vagy jól viselkedett és csak azután durvult be, miután terhes lettél?

2019. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Azt én sem értem, hogy miért állítja be úgy mindenki az apjához költözést, mintha kitenné az utcára, hiszen ugyanúgy a szülője, mint az anyja. Viszont ebben a helyzetben tényleg nem lenne szerencsés, mert a gyerek nem azért menne az apjához, mert ott jobb neki, vagy a gyerek apásabb, vagy mert ő több időt tud vele tölteni, hanem pusztán azért, mert kialakult egy konfliktus, és egyszerűbb a gyereket kivenni a képletből, mint megoldani a helyzetet. Azért ez a gyerekben nagyon mély nyomokat hagyhat. Neked ott az új férj, hozott gyerek, plusz az új gyerek, ő meg menjen el, mert nem fogadja őket kitörő lelkesedéssel.

Ha még azelőtt költözött volna a gyerek az apjához, hogy ez a probléma felmerült volna, azzal semmi baj nem lenne, mindketten a szülei vagytok, miért ne lakhatna bármelyikőtökkel? De most azért merült fel, hogy az apjánál legyen, mert neked az elsőszülötted nem fér bele az új családodba. Azért ez így már gáz. Menjetek pszichológushoz, valahogy oldjátok ezt meg, hogy ne sérüljön senki.

2019. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Hogy miért gáz? A lepasszolás indoka miatt!!!!
2019. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Családterápia? Lehet, hogy okkal nem jön ki a két fiú.

Ha a kisebb gyerek később konfliktusba kerül az apjával, akkor őt se költözteted el, hanem megoldjátok.

2019. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%
El kell vinni a gyereket pszichologushoz! Feltrve ha szeretnel meg ra igenyt tartani…😢
2019. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%
Egy ilyen anya mellett milyen legyen szegény gyerek, kikötnéd, hogy havonta 2 alkalommal láthasd? Minek neked mégegy gyerek?
2019. ápr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

Arra készülj kérdező, ha a fiadat elköltözteted az apjához, akkor a kapcsolatotoknak annyi. Szerintem már most is veszélyben érzi a helyzetét, hisz érkezik a kistesó, és a férjed gyereke is ott van, aki látszólag fontosabb neked, hisz tőle valamiért nem akarsz "szabadulni". Ezzel konkrétan feltennéd az i-re a pontot.

Többet kellene foglalkozni azzal a gyerekkel hogy érezze szereted, és ő is fontos neked, nem csak az "új családod".

És igen ebben a formában lepasszolásnak minősülne, hiszen eddig nem osztott felügyelet volt, hanem anyukával élt a gyerek.

2019. ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem az első ami eszembe jutott, hogy mielőtt teherbe nem estél, az előtt nem voltak ilyen gondok? Mégis csináltattál erre a kusza szálakra még egy gyereket...

Ne passzold le a gyereket, hanem foglalkozz többet vele, kezeld őket egyenlőnek és majd észre veszik, hogy nincs más választásuk.


Amúgy meg aki megkérdezte hogy miért a kérdező fia költözzön, miért nem a férjének a fia megy el, az se különben normális...

2019. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%
mi lenne ha kidobnátok mindkét meglévő gyereket, az egyik megy az apjához, a másik az anyjához, és akkor te élhetsz boldogan az új farkaddal meg az új kölyökkel.
2019. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!