Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő miért vállal gyereke...

Sok szülő miért vállal gyereket 2-3 év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Ma is láttam, ahogy egy anya egy széles, forgalmas úton halad át egy 1,5 és egy 4 év körüli kislánnyal. A gyerekek kétoldalt jöttek mellette, a nő pedig mindkét kezével a kislányok egy-egy kezét szorította. Komolyan sajnálni kezdtem; látszott rajta, hogy milyen stresszes, és hogy mennyire koncentrál, hogy a két pöttömnek ne legyen semmi baja.


És nem ez az első eset, hogy ilyet látok. Kész öngyilkosság egy 2-3 éves gyerek mellé szülni mégegyet. Miért jó egyeseknek, hogy egyszerre kell vigyázniuk egy majdnem-csecsemőre és egy figyelemigényes óvodásra? Levegőt se tudnak venni két ilyen kicsi gyerek mellett.


2019. ápr. 18. 17:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%

"Úgy, hogy a bevállalt gyerekek háromnegyede nem érte meg a felnőttkort. Nem ennek kéne az etalonnak lenni."

Apukámék 7-en voltak testvérek, 1 testvérük halt meg babakorában, az összes többi megélte a felnőttkort, anyukámék 4-en voltak, ők is mind megélték a felnőtt kort, anyósomék 8-an voltak testvérek, ők mind megélték a felnőttkort, apósomék 3-an voltak, ők is mind megélték a felnőttkort. Mi 3-an vagyunk testvérek, mi is élünk-virulunk. Szóval azért kicsit túlzol. Nyilván több volt a csecsemőhalál abban az időben, de a legtöbb helyen bizony a vállalt gyerekek pont 3/4 élte inkább meg a felnőttkort, nem annyi halt meg! Sőt, azért ez sem volt általános. Régen sokkal több gyerek volt. Nem véletlenül voltunk mi 30-an egy osztályban az iskolában, a mai gyerekek meg 6-an egy vidéki faluban...

2019. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

És honnan veszed, hogy annak a nőnek a gyerekeivel volt baja? Lehet kapott egy rossz hírt, össze veszett a barátnőjével, nem találta, amiért a fél várost bejárta, baj van a kapcsolatában, vagy ne adj Isten, meghalt egy ismerőse.

Szomorú, nyúzott emberek nem csak a kétgyerekes anyukák közt vannak.

2019. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert úgy nem kell visszamenni dolgozni a gyerekek között. Letudják gyorsan, sorban, mint az elintezendő dolgokat. Nyilván, akinek nem inge, nem veszi magára, de aki magára ismer, az nyomkodhatja nyugodtan a pirosat. Én nem bírnék egy picivel, meg egy kicsivel egyszerre.
2019. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Tehát láttál egy anyukát egy adott szituációban, maximum pár percre és te így ez alapján le is írtad, hogy aki 2-3 év korkülönbséggel vállal gyereket annak borzalmasan rossz élete van, állandóan stresszel és sosem boldog.

Gondolom te mindig minden szituációban, életed minden napján 0-24-ben mosolyogsz és kiegyensúlyozott vagy.

Mindent értek, köszönöm :)

2019. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó. Attól hogy te nem bírnál, meg más bírhat.

Azt elárulnád nekem, ha megkérlek, hogy miert baj az, hogy valaki nem megy vissza két gyerek között egy évre vagy akárhányra, hogy aztán megint elmenjen szülni? Ez már régóta érdekel :) Ez kinek baj és miért? Nem latom benne a logikat, de majd az okos emberek biztos megmondják :)

Én két gyerekkel voltam otthon 3,5 évet, aztán ugye visszamentem dolgozni és nem kell aggódni a munkáltatónak, hogy megint lelépek. Aki két gyerek között visszamegy dolgozni, akárhogy is vesszük, minimum fél évvel többet "lóg".

Szóval? Remélem, nem csak ideköptél valami okosságot, hanem tovább is tudod vinni az érvelésed.

2019. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%
13-asnak szántam, bocsi, csak közben írtak
2019. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%

Számomra a kis korkülönbség legnagyobb előnye, hogy az ember két gyereknél kb. 10-12 év után visszakapja a függetlenségét. Értem ez alatt, hogy pl. egyedül elmehet boltba, anélkül, hogy felügyeletet kell szervezni, vagy magával kell vinni a gyerekeket.

Nekem három gyerekem van. 10, 8 és 2 éves. A két nagyot már itthon lehet hagyni 1-1 órára, amíg dolgunk van, de a kicsit mindenhova visszük magunkkal és ez így lesz még legalább 6 évig.

2019. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Azért vállaltak, mert ők ezt szerették volna. Jééé ki hitte volna.

Amúgy inkább a gyerekei miatt legyen kicsit fáradtabb, mint azt nézze az úton, ki milyen fejet vág. Neked nagyon unalmas lehet az életed ha ráérsz ismeretlen embereket elemezgetni. Ráadásul öntelt vagy ezzel a megmondó okoskodásoddal is, ahogy mászol bele az ember magánéletébe.

2019. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%

Hát én tudtam magamról, hogy vagy kis korkülönbséggel vállalok második gyereket, vagy sehogy, mert ha egyszer végre végigalszom az éjszakát és megérem, hogy a gyerekem szépen eljátszik magában órákat is, anélkül, hogy igényelne, akkor nem lesz erőm újrakezdeni az éjszakázásokat és mindent, ami egy kisgyerek nevelésével jár.

Tervben volt a kistesó, de nem maradt meg a terhesség... később pedig már egész egyszerűen nem jött a vágy, hogy még egy gyereket szeretnék.

Sokfélék vagyunk, szerintem mindenki maga tudja eldönteni, hogy mit szeretne...

2019. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Majdnem azt írtam engem lattal🤣, de én még babakocsit is tolok.

Na szóval 6-3-1 a csajok kora, és van egy extra forgalmas út ahol megyünk. Tényleg nem vagyok ott boldog és mindig halat adok, hogy atertunk epsegben. De ha ezen túl jutunk és ugyanezt a képet látod a játszón (3perc távolságra) felhőtlen boldogságot látsz rajtam.


azért vállaltuk így mert mindig éreztük, hogy jöhet egy újabb gyerkőc, a 3-nal éreztük, hogy vége ennyi gyerekkel vagyunk teljesnek.


A gyerekek között dolgoztam is mielőtt kikezdenek emiatt és az ősszel visszs megyek újra, de nekünk meger mindent az, hogy rengeteg szeretet kaounktolumes így vagyunk család.

2019. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!