Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő miért vállal gyereke...

Sok szülő miért vállal gyereket 2-3 év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Ma is láttam, ahogy egy anya egy széles, forgalmas úton halad át egy 1,5 és egy 4 év körüli kislánnyal. A gyerekek kétoldalt jöttek mellette, a nő pedig mindkét kezével a kislányok egy-egy kezét szorította. Komolyan sajnálni kezdtem; látszott rajta, hogy milyen stresszes, és hogy mennyire koncentrál, hogy a két pöttömnek ne legyen semmi baja.


És nem ez az első eset, hogy ilyet látok. Kész öngyilkosság egy 2-3 éves gyerek mellé szülni mégegyet. Miért jó egyeseknek, hogy egyszerre kell vigyázniuk egy majdnem-csecsemőre és egy figyelemigényes óvodásra? Levegőt se tudnak venni két ilyen kicsi gyerek mellett.


2019. ápr. 18. 17:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 5 ev van a gyerekek között, nagyjából ennyit szerettünk volna. A bökkenő, hogy a kistestverek hármasikrek(ennél kisebb korkülönbség nincs). Én élvezem az életünk, nem érzem magam túlzottan fáradtnak sem, mindenre van időm, de amikor forgalmas úton kell átkelni akkor én se vagyok kisimult. Rendőr vagyok, túl sok csúnya balesetet, elütött gyalogost, biciklist láttam, így befeszülök néha én is egy-egy neccesebb forgalmi szituációban. De azért, mert akkor éppen nem mosolygok és nem énekelek a gyerekeknek hangszeres aláfestéssel, attól még boldog vagyok es örülök, hogy vannak nekünk ők négyen. Elszomorítana, ha egy pár másodperces szituáció alapján megállapítaná valaki, hogy minek szültem ennyit.
2019. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
54%

Mindenki úgy vállal v nem vállal ahogy sikerül neki. Nálunk 7 év a korkülönbség. Nem így terveztük, így sikerült. Ha meg úgy sikerül h kis korkülönbség van akár direkt akár tervezve akkor meg azt kell vállalni. Szerintem igazából nem lehet korkülönbséget tervezni. Nekem is lett volna kettejük között egy babám. Aztán nem lett. Semmi jelentősége a korkülönbségnek. A jó testvéri viszony biztosan nem ezen fog múlni.

De ne haragudjatok..... így egymás torkának esni egy nyamvadt kérdésen.

2019. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%

A szubjektiv dolgokon kivul, hogy ,,mert igy ereztek jonak” sok esetben bizony vannak objektiv tenyezok is:

- az elsore sokat vartak, es feltek, hogy a masodik is nehezen jon ossze, ha egyaltalan osszejon, lehet, meddosegrol is van papirjuk, ezert nem is vedekeztek

- eletkorban kitolodott a gyerekvallalas, van, akinel a lelektani hatar 35, van, akinel 40/45, es kulso korulmeny miatt kicsusznanak ebbol az idobol, ha nem vagnanak bele minel elobb (pl. penzugyi helyzet, vagy kesoi partalalas)

- egyszerre le akarjak tudni az ejszakazast, a nehezebb babakort

- rossz munkakorulmenyek, koltozes, penzugyi helyzet miatt ugy erzik, jobban megeri, hogyha osszejon elobb a teso, mert igy tovabb jar a Gyed, nem kell visszamenni ket gyerek kozott dolgozni

- osszessegeben kevesebb idore akarnak kiesni a munkaero-piacrol

- ikrekre vagytak eleve, igy kis korkulonbseggel akarjak a kovetkezot, mert elegge tud arra a helyzetre hasonlitani

- a testverfeltekenyseg max. 1,5 ev korkulonbseg eseten kisebb esellyel jelentkezik (ugyanez igaz 4 ev felett, de van, aki annyit nem akar, vagy nem tud varni, mert kifutna az idobol), persze vannak kivetelek, de altalaban olyan pici korban konnyebben megszokjak egymast, nekem ez pl. szempont volt (mas kerdes, hogy nem jott ossze 2 evig)

2019. ápr. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam között 18 hónap van nem igy akartuk de igy jött össze.forgalmas uton mindenki oda figyel jobban ,mėg ėn is ha egyedül vagyok ha nem .
2019. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Az “egyeseket” magamra vettem. 2,5 év van köztük. Azért, mert tesóm és köztem is ennyi van, és a mai napig jóban vagyunk. Azért mert a férjem és a tesója között hat év van, soha nem járszottak együtt, cserébe vigyázhatott a kistesójára, most utálják egymást. Azért, mert a magyobbik gyerekem szófogadó, okos gyerek, simán be mertem vállalni mellé a tesót.

De áruld már el, honnan van benned ennyi gyűlölködés? Ha nem sütne belőled a rosszindulat, akkor nem is lenne gond ezzel a kérdéssel. R.hadt idegesítő egy nőszemély lehetsz..! Tipikusan az az ember, akinek mindenki mással baja van, csak ő lehet tökéletes. Grrrr

2019. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom azért vállalnak ekkora különbséggel gyereket a legtöbben, mert azt már tudják, hogy 2 vagy 3 gyereket szeretnének, és mivel 2-3 év a GYED/GYES, ezért úgy időzítenek, hogy ne kelljen a két gyerek között visszamenni dolgozni, aztán újra eljönni. Biztos megvan az előnye ennek is, pl. hogy legalább a nagyobb(ak)al megspórolják azt az idegbajt, hogy felveszik-e bölcsibe/oviba időben, ott még nem szorítják a szülőket a határidők a beszoktatással sem, meg a kezdeti gyerekbetegségeknél sincs baj azzal, hogy ki maradjon otthon. Ott, ahol nagyobb a korkülönbség, és a két gyerek között visszamegy anya is dolgozni, ott ezek a mizériák duplán megvannak.

Én mondjuk ennek ellenére jobbnak láttam a nagyobb korkülönbséget, magamat ismerve tuti nem bírnék el két picikével, inkább bevállaltuk azt, hogy az elsőnél is, és a másodiknál is végig kell zongorázni a fent említett köröket.


A másik ok az lehet, hogy sokan úgy tartják, hogy a hasonló korú gyerekek majd jobban tudnak egymással játszani pár éven belül. Hát szerintem ez azért nem törvényszerű, öcsém és köztem is 2.5 év van csak, mégis főleg huszonéves korunkra lettünk igazán jó testvérek. Persze játszottunk egymással gyerekként is, de iszonyú, hogy mennyit veszekedtünk, verekedtünk egymással. Nem gondolom, hogy a szüleinknek könnyebb volt így, mert az mindig igen rövid ideig tartott, hogy mi ketten lefoglaltuk egymást, átalában tíz perc után be kellett jönnie valakinek szétszedni minket :D De nyilván van, ahol ez jobban bejön, és tényleg együtt játszanak.


Az enyémek között 8 év van, ennek is van sok előnye, és sok hátránya, de nekünk így volt jobb. A hátrányát főleg abban látom, hogy nehéz olyan családi programot szervezni, ami mindkét gyereknek megfelelő. Viszont azt nem mondanám, hogy nem tudnak egymással játszani, mert tök jól elvannak együtt (11 a nagy, 3 a kicsi).

2019. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!