Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, esküvőn ezeknek...

Anyukák, esküvőn ezeknek örülnétek a gyereketekkel kapcsolatban, vagy felesleges "flancolás" lenne az egész?

Figyelt kérdés

Idén esküszünk, a meghívottak között lesz 16 kisgyerek is (korban 5-10 év között). Nemrég voltunk egy esküvőn, és ott a barátnőm panaszkodott, hogy a lánya semmi ilyen eseményen nem eszik, mert válogatós, de később ugye éhes, ezért hamar kezdődik a hiszti. És ahogy látom, ez az étkezés mindenhol központi dolog, ahol kisgyerekek vannak.

Ezért arra gondoltam, hogy lenne külön gyerekrészleg, nekik szóló ételekkel. Pl. halrudacska tartármártással "kalózok lakomája" néven, vagy túrógombóc eperöntettel "csipkerózsika álma" szerint, stb.

Nem a hagyományos menünk lesz, így ilyen, hogy bécsi szelet, cordon bleu nem lesz... Mindenkire gondolnánk, ezért találtam ki ezt.


Más téma, a szórakoztatás. Ha jó idő lesz, a kinti részen lehetne trambulin, ugrálóvár, a fedett helyen pedig gyereksarok két animátorral. Jó ötlet, vagy felejtős, és bízzuk a szülőkre, hogy szórakoztassák a gyerekeket?



2019. ápr. 27. 09:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen, az ünneplős ruha vs ugrálóvár lehet nem jó ötlet így belegondolva...


Utolsó, látom nagyon szerettél volna valamibe belekötni. Örülök, hogy sikerült!:) Azt meg nem tudom, miért veszed biztosra, hogy a 16 gyerekből egy sem olvasná el a menüt... Barátnőm kislánya 6 éves, nagycsoportos ovis, folyékonyan és szépen olvas. Másik baráti társaságban 5 éves ikerfiúk vannak, leírják a saját nevüket simán, olvasni is tudnak (igaz, lassan). És ők a kisebbek, szerintem egy 9-10 évesnek sem jelent gondot elolvasni két szót.

2019. ápr. 27. 11:58
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Szuper otletek, annyira jo olvasni, hogy van, aki gondol erre.

Az ugralovar helyett szerintem is jobb a labdajatek, esetleg ha van homokozasi lehetoseg, bent lego, epitosarok, esetleg kezmuves sarok, ahol adott dolgot keszithetnek az animatorral, rajzolas, ragasztas, ilyesmik, akar az eskuvo temajahoz kapcsolodoan.


A gyerek etkezosarok is nagyon jo otlet, annyi, hogy az en gyerekem sem enne meg a halrudacskat, meg a turogombocot, barmi is a neve, de dino alaku rantott husit, sult krumplit, gyumolcsot, aranyosan elkeszitett szendvicses falatkakat, sutiket igen.

2019. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

A Trambulin meg az ugrálóvár , de főleg a Trambulin azért sem a legjobb ötlet mert ugye az elég balesetveszélyes , eleve egyszerre csak kettő - három gyerek mehet fel , aztán meg összevesznének rajta. hha több megy , összeugorhatnak , én tuti nem tudnék úgy nyugodtan bent lenni, hogy a négy évesem kint ugrál a trambulinon kvázi idegenekkel.

Ezek a “ vad “ dolgok nem igazán esküvőre valók. De lányoknak valami gyöngyfűzős, festős sarok jó lehet , a legó is, nagyon jó kintre meg labda tollas vagy ezek a kinti könnyed játékok.


Az étellel kapcsolatban, teljesen mindegy , hogy nevezed el őket a gyereket nem érdekli ( Hiába is írod hogy az óvodás ismerős gyerek tud olvasni akkor sem fog egy gyereket érdekelni)

Lehet halrudacska és az én gyerekem pl. szereti azok a kicsi csibe Falatok, sültkrumpli ezt minden gyerek megeszi.

2019. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem flancolás, aranyos ötlet.
2019. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Trambulin,ugráló vár nem való esküvöre ,de egy hatalmas asztal legoval megtömve. Igen kirakó,szinezök,társasjátékok kinti játékok közül pedig olyanok amitöl nem lesznek koszosak nyakig.mert ugyan alkalmi ruhába lesznek a gyerekek is.
2019. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos, segítőkész választ! így már biztos vagyok benne, hogy ezeket is bevesszük a programba, és lesz kialakítva külön gyerekrész. :)
2019. ápr. 28. 11:10
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, látom nagyon szerettél volna valamibe belekötni.


Véleményt kértél. KAptál. Muszáj veled egyetérteni? NEm. Akkor?

A gyereket nem fogja érdekelni, mit körmölsz édibédi kis kártyákra (mondjuk engem felnőttként is a hideg ráz attól, ha egy ételt nem képesek a nevén nevezni), őt csak az érdekli, hogy ránéz az ételre, tetszik, megeszi, nem tetszik, nem eszi meg.


A csipkerózsika álmával max azt éred el, hogy a gyerek, aki már tud olvasni, azt se fugja tudni, mit akarsz vele megetetni... MErt még egy felnőttnek se jutna eszébe erről a túrógombóc.

2019. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Rendben, további szép napot Neked!:)
2019. ápr. 28. 11:19
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az ugrálóvár fantasztikus ötlet. Pár tipp hozzá:

- Szülőknek mindenképpen szólj, hogy hozzanak kényelmes váltóruhát a gyerekeknek, mert ugrálóvár is lesz. Lehet, hogy így nem lesz meglepetés, de még mindig jobb, mint ha Mancika az egyetlen kislány, aki nem mehet a várra, mert a drága ruha van rajta (vagy ha Mancika felmehet és szétszakad a drága ruha).

- Egy bébiszitter vagy ilyesmi a vár mellé is kellene, hogy ne kelljen egyik szülőnek mindig ott dekkolnia.

- Várra rá lehessen látni onnan, ahol a felnőttek vannak, különben akkor se lesznek nyugodtak, ha van bébiszitter.


Konkrét ételekkel kapcsolatban itt nincs értelme véleményt kérni, ha mindenki leírja, hogy az ő gyereke mit eszik meg, attól nem vagy előrébb. Én csak azt tudom, hogy rettentő csalódott lettem volna gyerekként, ha elmegyek egy esküvőre, amiről mindenki azt mondja, milyen elegáns esemény, erre rántott húst és sült krumplit tolnak elém, mint valami menzán :/ szóval a "rendes" kajából is legyen lehetőségük kóstolni, akkor is, ha vészhelyzet esetére van halrudacska. (Megmondom őszintén, ez a "külön kaja a gyerekeknek" dolog azóta nem tetszik, amióta tudom, hogy az USA-ban milyen faksznit csinálnak belőle, mintha a gyerek az egy külön faj lenne, alapból külön étlapot hoznak neki az étteremben, csupa unalmas, igénytelen vacakkal...)

Az ételek fantázianevét én is kihagynám a helyedben, egyrészt, gondolom, úgyse étlapról választják, másrészt nem derül ki belőlük, mi ez. (Én négyéves korom óta olvasok folyékonyan, azóta utálom az ilyen "hú de kreatívak vagyunk, találd ki, mi ez" jellegű étlapokat...)

2019. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!