Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a viselkedés csak az én...

Ez a viselkedés csak az én környezetemben lévő gyerekekre jellemző, vagy manapság már ez az általános? Lent leírom

Figyelt kérdés

Tehát van unokatestvéreméknek 3 gyereke, meg 3 szomszéd gyerek is, akiket néha áthoznak, azok is pont ilyenek. 4-7 éves fiúk. Nem azt mondom, hogy kisangyalokként kellene ülniük és építőkockázni meg boltosat játszani egész nap, de ezek gyakorlatilag minden játékfolyamatot csak szándékosan elrontani akarnak.

Például fogócskában úgy kapják el a másikat, hogy egyben fel is lökik őt, direkt beleüvöltenek a fülébe (ezt felnőttekkel is csinálják). De akár tényleg az építőkockázást is lehetne normálisan játszani, mondjuk 1 gyerek + 1 felnőtt, de képtelenség, mert mondjuk építenék neki egy hajót, akkor mielőtt majdnem elkészülne, szándékosan belerúg és röhög rajta, szó szoros értelmében engem nevet ki (vagy más felnőttet, teljesen mindegy). Ha valakik társasoznak, ők valakivel mást játszanak, akkor direkt odamegy az egyik a társast játszókhoz és leborít mindent a táblájukról. A könyvek lapjait direkt kitépik, összegyűrik, eldobálják, gonosz kacaj kíséretében. Vagy a kisebb tesójukra (aki ezt még nem érti) elkezdik azt imitálni, mintha lepisálnák.

Még sorolhatnám. Nem értem, mi a franc ez náluk, a szüleik is rájuk szólnak ilyenkor, látom, hogy elvonulnak, elmagyarázza nekik anyuka vagy nagymama, hogy ez csúnya dolog, miért is az, miért nem szabad ezt (meg nem tudom, miket mond ilyenkor, nem hallom pontosan).

Ezt a "lepisilős" dolgot tutira az oviból "hozzák", de az, hogy minden játékot direkt elrontani igyekeznek, az ovis koruk előtt is ilyen volt, de az összesnél, a szomszéd gyerekek is ezt csinálják.

Ti is ilyet tapasztaltok a környezetetekben élő gyerekeknél? Vagy esetleg pont régen ismertem "túl jó" gyerekeket?


2019. máj. 2. 10:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Már megijedtem, hogy manapság minden gyerek ilyen lett.

Náluk nem tudom, hol mehet(ett) félre a dolog, éppen hogy mindenki szeretne és próbál velük (unokatestvéremék gyerekeivel) minőségi időt tölteni, mindig is így volt, jókat játszani, de képtelenség egyszerűen, mert szabotálják a tevékenységeket. Már a legelső gyerek a rokonságban is ezt csinálta, tehát míg ő lehetett volna minden nagymamának, akárkinek a "szeme fénye".


Persze erre nem tudhatjátok ti sem a választ, csak annyira elkeserítő ezt látni, de örömmel hallom, hogy azért nem ez az általános!

2019. máj. 2. 11:53
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem fiam de sose volt ilyen, pont hogy fordítva, ha vki rombolt esetleg akkor teljesen kiborult hogy elrontották az epítmenyt vagy elmozdult a társason ez-az. De vannak osztalytársai akik ilyenek és pl szülinapi buliban rombolnak, az én fiam nagy ívben kerüli az ilyeneket és sosem hívja át ezeket a fiúkat.

Ez sztem se normális, később sokkal rosszabb lehet és aztán másokat fognak esetleg verni vagy nem is tudom...

2019. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Természetesen ha az ő játékukat valaki véletlenül elmozdítja egyetlen mm-rel, ami semmilyen gyakorlati hátránnyal nem jár a játék szempontjából sem, akkor behisztiznek.

(Ezt most nem arra írom, hogy biztos a te gyereked is ilyen, csak erről jutott eszembe.)

2019. máj. 2. 12:13
 14/17 A kérdező kommentje:
Hú, bocsi egyébként, talán kicsit "ventilálok" is már itt :( Annyira frusztrálnak ezek a helyzetek, csak hát ugye látogatjuk egymást a rokonokkal, emiatt nem fogjuk velük megszakítani a kapcsolatot, és olyankor azért a gyerekeket sem illendő levegőnek nézni, ráadásul ők maguk is hívnak engem játszani, nekem sincs szívem őket lekoptatni, de mindig ez a vége :(
2019. máj. 2. 12:21
 15/17 anonim ***** válasza:
57%
A szomszédom mind a 4 unokája problémás. Ahogyan a szüleik is, hiába panaszkodik a szomszédasszony, vhol ott kezdődött minden.
2019. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos az én fiaim is pont ilyenek, ha nincsenek nagyon szoros kontroll alatt. Nekem meggyőződésem, hogy a legnagyobb aki igazán problémás, a két kisebb pedig csak megy utána. A nagy egyedül is ki tud borítani bárkit bármikor, a két kicsi együtt sem ér a nyomába.

Sajnos én ezek miatt már nem is nagyon járok velük nyilvános helyekre, vendégségbe, mert nem akarok folyton égni. Sok szülőt ez pont nem érdekel, engem baromira zavar, mert én a szüleim büszkesége, eminens illedelmes kislány voltam, és hasonló gyerekekre számítottam. Érdekes amúgy az is, hogy akkor kezdtem el én is komolyabban foglalkozni a nagyfiam viselkedés problémáival (nevtam, pszichológus), miután a kicsik is növekedtek, és láttam, hogy nem "ilyenek a fiúk, majd kinövi", hanem valóban nem kötelező megvadult dühöngő őrült módjára játszani. Egyébként nálunk a nagy valószínűleg hiperaktív figyelemzavar miatt olyan, amilyen, bár a teljes diagnózist még nem kaptuk meg. Az ilyen gyerekekkel pokoli nehéz együttműködni, illetve őket együttműködésre bírni. Sokszor nekem is a "troll" és "szabotőr" kifejezések jutnak eszembe. A két kisebbnél az esetek többségében elég a magyarázat, következetesség. De mivel hárman vannak, ez nem ilyen egyszerű, és pont a legnagyobb a problémás, aki ugye egyfajta példa a kicsiknek. Bocs, hogy ennyire eltértem, remélem azért hasznosnak tartottad elolvasni.

2019. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, nagyon hasznos volt! Szerintem nem tértél el a tárgytól sem :)

Nem tudom, ki pontozgatja le az embereket :(

2019. máj. 5. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!