Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-8 éves gyereket kis időre...

7-8 éves gyereket kis időre egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
A lakasunkkal szemben van egy kis bolt. Ide akartam leszaladni a lányommal, de azt mondta, hogy nincs kedve lemenni és kérte, hogy hagy maradjon már fent egyedül. Nem egy szeleburdi gyerekről van szó. Nagyon szófogadó, sosem csinál semmi rosszat. Nem hagytam fent. Szerintetek ennyi idősen egyedül lehet hagyni 10 percre? Ti mikor hagytátok egyedül kis időre a gyereketeket?
2019. máj. 11. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem (Eleve törvénytelen)
2019. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
7-8 éves iskolás korú gyereket otthon egyedül hagyni? Ez valami vicc? Simán otthon lehet hagyni, elég nagy ahhoz.
2019. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Simán, főleg ha nyugodt. Fiam ilyenkor kb megsem moccant a tv előtt
2019. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Én 6 évesen is otthon maradtam 2 órára, mikor elmentek szüleim meg a tesóm nagybevásárolni, nekem meg nem volt kedvem.. Mondjuk én mindig (tényleg így volt) jó gyerek voltam, szóval megbíztak bennem. Míg lementek a boltba, simán kibírja..
2019. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Te ismered a kislányodat. Ha elmagyaráztad neki, hogy nem nyúlhat veszélyes tárgyakhoz (gáztűzhely, villanytűzhely, stb., stb.), te pedig nem hagysz semmit elöl, mondjuk konyhában lassan készülő ételt, vagy bármit, akkor 10 percig simán magára hagyhatod. De mint írtam, gondolom, ezeket már mind elmondtad neki. Egyelőre hosszabb időre még ne, főleg úgy, hogy még nem próbáltad és ez lenne az első alkalom. Egy 8 éves már nem olyan kicsi. Vannak hiperaktív gyerekek, de írod, hogy nyugodt, szófogadó. Akkor 10 perc belefér.
2019. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 7 éves a lányom, meg sose gondoltam ra hogy itthon hagyjam egyedül, de ha jól belegondolok, van hogy simán 2 órát ugy elvan a szobájában hogy fel sem tűnik hogy itthon van.

Ha baj van ki tud menni a házból es tud szólni valakinek (pl szomszéd) akkor abból a 10 percből elvileg nem lehet baj.

Persze ha kis szeleburdi, akkor nem hagynám magára :))

2019. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs törvénybe szabályozva, hogy mikortól lehet otthon hagyni. Amúgy ekkora gyereket én is simán otthon hagynám ennyi időre.
2019. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
. Addsz neki egy feladatot amivel végezz, te is simán otthon vagy.
2019. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

5. válaszoló vagyok. A kérdésedre már válaszoltam, de eszembe jutott még valami: Amikor 7 éves volt, elengedtem egyedül az utca végére a kisboltba kolbászért. Csak egy járdán kellett végigmennie, ráadásul zsákutca. Persze autó akkor is közlekedhet ugyebár. Előtte még sosem ment egyedül sehova. Kért egy szál kolbászt, egyedül fizetett, egyedül hozta haza, persze én azért lestem, mit csinál. Hát azt a boldogságot... Mindenkinek elmesélte, hogy egyedül vásárolt. Valamikor el kell kezdeni.:)

Szóval ha értelmes a kislány, nem fog semmi történni, és még örülni is fog, hogy ő már nagylány és megbíztok benne.

2019. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Én nem egy családot ismerek itt az utcánkban, ahol a szülők dolgoznak, nagyszülők nincsenek közelben, az ilyen korú gyerekek reggel önállóan mennek iskolába, mivel a szülők már elmentek dolgozni. Tehát nem csak 10 percet vannak egyedül. Viszont egy ekkora gyerek, ha baj van, tud már szólni. Nekem is 8 éves a kisfiam, mondjuk szerencsére nálunk a nagymama indítja, vagy kíséri az iskolába és nincs egyedül addig sem, de 10 percre még én is simán otthon hagynám, ha csak a szemközti boltba mennék át. A kisfiam is nagyon el tudja foglalni magát és ha baj lenne, simán tudna még rendőrt, tűzoltót, mentőt is hívni. A számot is ismeri és tudja, hogy mit kell mondani. Pláne, ha tudja, hogy csak a szemközti boltban vagy, akkor meg ha gondja van, tudja, hogy hol talál meg.
2019. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!