Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért utasítja el az apját?

Miért utasítja el az apját?

Figyelt kérdés

Fiam lassan 3 éves és par hónapja nagyon negatív az apukájával, a férjemmel, aki ezt nagyon nehezen viseli. Én is együtt érzek vele és próbálok segíteni, hasztalan.

Ha a párom odamegy hozzá munka után, hogy átölelje, megpuszijla, akkor elhúzódik tőle, odafut hozzám, átölel, azt mondja, h "anya a kedvencem, apa menj el". Ilyenkor a párom megsértődve elvonul, én elk3zdem magyarázni a fiamnak, h "apa nagyon szeret, és fáj neki, ha ilyet mondasz neki", majd utána küldöm, h mondja meg apának, h nem gondolta komolyan. A férjem ilyenkor vagy megbocsát és megöleli, de van h elutasító, és azt mondja, kezd a töke kilenni ezzel. Fáj nekem ez az egész, mert egyébként jó apuka, régen sokat játszottak, ő fürdette, stb... és most is megtenné, ha a fiunk hagyná. Semmit sem akar apával, csak anyával.

Ha átjön a mama-papa, ott is az megy, h a mama frankó, a papa menjen innen, úh gondolom valami identitás kialakulós dolog ez, de félek, h ha sokáig tart még ez, a későbbi kapcsolatuk rovására megy. Hogy segíthetnék?



2019. máj. 20. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen,jól.gondolod. Ez olyan féltékenykedős, Ödipusz-komplexusos dolog. A férjed viselkedjen felnőttként! Nem elvonulgatni kell,meg besértődni,hanem megbeszélni a gyerekkel az ő szintjén a dolgokat!
2019. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nehéz, ha az apuka úgy viselkedik, mint egy gyerek, és rásértődik emiatt a saját gyerekere.

Ez a feszültség valójában nem azert van, mert a kicsi anyás (életkori dolog, ezen is túl lesz), hanem mert apa nem társ ebben az életszakaszban, hanem az ő lelket is anya patyolgatja.

2019. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a papa is sertődős, így a férjem ezt látta otthon. Ebben nagyon gyerekes, tudom. Próbalok hatni rá, h ne legyen ilyen felnőtt létére, de egyébként egy nem gyerekes apa hogy viselkedik ilyen esetben? Sajnos, az én apám mar nem él, így nem tudok kitől tanacsot kérni.
2019. máj. 20. 13:57
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az segített apának átvészelni ezt az időszakot, hogy mondogattam neki, hogy ez teljesen normális, és hogy hamarosan eljön az idő, amikor apa lesz az isten. És így is lett kb 3 éves korában, azóta béke van.
2019. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is minden nap ezt mondogatom neki, h biztosan "kinövi", biztosan önállósági fejlődésbeli dolog, stb... és legyen kitartó, átvészeljük, majd változik, stb... de nagyon nehéz.
2019. máj. 20. 14:26
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Keress neki erről egy cikket! Ez annak a jele, hogy normálisan fejlődik a gyerek. Később majd apához akar hasonlítani nagy büszkén!
2019. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A 2-essel teljesen egyetertek. Nalunk is ez van, 2 evesen indult, 2,5 evesen mar nagyon rossz volt a helyzet, odaig fajult, hogy mindent en csinaltam mar vele, amibol elegem lett. Kozoltem, hogy nem erdekel, mit reagal a gyerek, valasszon legalabb egy allando dolgot, amit nem nekem kell csinalni. A ferjem a furdetest valasztotta. Az elso alkalmat vegigorditotta a gyerek. A masodiknal mar egyuttmukodott. Azota mar elmult 3 eves, eltelt jopar honap, ha en furdettem, tobbszor megkaptam mar, hogy ,,apa nem igy szoktaaa!!”. Az altatast, idonkenti ringatast is atvette a ferjem kb. 80%-ban. En egy ideje emelgethetek, ezt is a ferjemmel teheti csak meg a gyerek, hogy felkeredzkedik. Mar ugy latom, nekem kellett a sarkamra allni, es a hatterbe lepni, mondogatni magban, hogy o is teljeserteku szulo, majd megoldja. Az orrfujas vagy arcmosas meg most is olyan, hogy ha en is ott vagyok, akkor siras van, hogy ,,anyaaaa csinaljaaa”, de azota imadja az apjat, keresi, ha nincs itthon, keri gyakran, hogy hivjuk fel delutan, amikor meg dokgozik, tobbszor van, hogy ot valasztja bizonyos tevekenysegekhez, bar azert legtobbszor engem ker, ha valaszthat, de lett sok “fius” dolguk, amit ok ketten csinalnak. Szoval nem feltetlenul kell ebbe beletorodni. Siras persze volt, meg kellett szoknia, hogy ketten vagyunk szulok, es nem mindig az van, amit o akar.
2019. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, ferjem nem sertodott meg, csak szimplan hagyta magat a hatterbe szorulni, hogy ne orditson a gyerek, es en is ludas voltam ebben, mert megcsinaltam helyette, szinten azert, hogy elkeruljuk a sirast. Aztan megbeszeltuk, hogy ez igy nem mehet tovabb. Mar ott tartott, hogy nem is nagyon szeretett egyuttlenni a gyerekunkkel, mert az ugy viselkedett vele, szoval megertem a parod. Azota, hogy atvett egy csomo mindent elkepeszto valtozas tortent. A gyerek imadja, es o is imadja a gyereket, rendszeresen elmondja, mennyire szeret vele lenni, mennyire aranyos, ertelmes. Most megint van egy nehezebb idoszakunk vele, eleg sokat kiborul, sokszor nehez kezelni, de az elmult honapok szuperek voltak, a ferjemnek rengeteg sikerekmenye volt es van. Szereti ejszaka megnyugtatni, kel hozza, felveszi, ha kell, furdeti, oltozteti, eteti, jatszik vele, hihetetlen nagy a valtozas, ami tortent. mindez par honap leforgasa alatt, februarban volt 3 eves a fiunk.
2019. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedvesek vagytok. Változtatok/tunk!
2019. máj. 20. 21:21
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

7es jól leirta, hogyan lehet túljutni, nagy meló az elején, de megeri, mert apának is sikerelmenye lesz, megismerik egymást a kicsivel, lekerul rólad a folyamatos testi és lelki teher, és a házasságotoknak is jót fog tenni, mert apa nem érzi magát kirekesztve, te pedig nem érzed a folyamatos haragot iránta.

Kezdjetek el minél hamarabb :) sok sikert!

2es voltam

2019. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!