Örökbe fogadnátok-e így a gyereket ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Nekem semmilyen úton-módon nem lehet gyerekem, mivel kivették 26 évesen a méhem.

Egy éven aluli gyerekről lemondtunk, mivel 6-7 éveket kellene várni rá. Találtunk egy 3 és fél éves kisfiút. Nagyon aranyos, cuki, kedves, kis hűséges, értelmes. Igen ám, csak olyan feltétellel fogadhatnánk örökbe, ha 2 hetente egyszer eljöhetne hozzánk hétvégén anyuka, apuka, nagymama, lenne egy közös ebéd meg egy vacsora, kirándulnánk, stb. Én ezt nem szeretném, mert ha én lemondok a gyerekről, akkor ne legyen már igényem rá, hogy kéthetente egyszer a gyerekem új családjával egyek. Ez undorító. Ráadásul kéthetente ott ennének nálunk. Még én voltam az önző dög, amikor megkérdeztem, hogy a villany meg vízórájuk ne csapjuk-e hozzá a mi csekkjeinkhez? Én gyereket akarok örökbefogadni, nem egy családot. És mielőtt megköveznétek: anyuka nem azért mondott le róla, mert rosszak voltak az anyagi körülmények és nem tudják felnevelni (de ha így is lett volna, akkor minek kellett megszülni?), hanem mert idézem "amíg picike volt, zavart, hogy sírt".


2021. máj. 2. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen egyetértek veled, ez botrányos. Állandóra nem kell neki a gyereke de 2 hetente azért megtutujgatná...

Eszedbe ne jusson belemenni. Azt a lelki terrort képzeld el amit rádzúdítanának azzal az indokkal hogy ő az igazi anyja...

2021. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen feltételekkel nem, ez egyértelmű. Akkor ez nyílt örökbefogadás lenne? Béranyában nem gondolkodtatok? Itthon nem lehet, de Ukrajnában igen.
2021. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát ilyen feltételekkel nem lehet gyereket örökbe adni. Ha lemondanak róla akkor onnantól kezdve semmi közük hozzá. Nem tarthatják vele a kapcsolatot. Vagy mi lennél te? Nevelőszülő? Ezeket a feltételeket ki szabta?
2021. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Lófütyit, 2 hetente traktálni vadidegeneket, nem is értem a gyám]ügy meg bólogat, hát vigye haza a jóédes anyukája.
2021. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy


Nem normális aki ebbe belemegy


Anyuka apuka évente 1-2 alkalommal semleges helyen a jelenlétünkben találkozhat a gyerekkel


Ennyi.

2021. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Biztos hogy nem. Nem csak neked lenne ez rossz, de később majd a gyereknek is.

Nem is értem hogy ezt hogy gondolta 😱

Majd a családi nyaralásotokra is mennek stb...

Nehogy belemenj ebbe.

Biztosan találtok majd egy gyerkőcöt. Ne add fel.

Sajnálom szegény fiúcskát.

De nem hinném h így bárki örökbe fogadná

2021. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de ez szerintem kamu sztori. Ha a szülők lemondtak róla, akkor nem szabhatnak feltételeket. Ha nem, akkor meg nem örökbefogadható. Ilyen egyszerű. Amiről te írsz, az nevelőszülőnél van.
2021. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan ez jutott eszembe mint a 7esnek. Olyan nincs hogy le is mondok meg nem is nem akarom elhinni. Ezt ki mondta? A kedves anyuka találta ki?

Mert ha lemond róla te döntöd el merre hány méter. Ha nem mond le nem örökbe adható emiatt marad sok gyerek egészen felnőtt koráig intézetben..

Nem igazán világos a sztori így de egyetértek veled. Biztos hogy nem hagynám hogy még ott totojázzák aztán mi lesz egyszercsak ha már nem sír akkor ja mégiscsak kell??

2021. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem mondtak le róla, max intézetbe adták. Én egy olyan helyen voltam szakács, ahol ilyen gyerekeknek is főztünk. Ott volt több ilyen gyerek, hogy anyuka, apuka és a testvérek tartani akarták a gyerekkel a kapcsolatot ugyanúgy, ezért nem fogadták őket örökbe. Nagyon sok

-csúnya szóval- nem normális gyerek volt ott, volt egy normális, kis fekete hajú kisfiú, őt se fogadtak örökbe, mert a család akarta vele tartani a kapcsolatot, és ez heti több alkalmat jelentett volna. Azóta hogy mi lett azzal a kisfiúval, nem tudom.

2021. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én nem mennék bele. Ha lemondtak a gyerekről, miért akarják látogatni? Amúgy olyanról hallottam, hogy nevelt gyerek látogathatta időközönként a rokonokat, de akkor sem a rokonság ment oda hozzájuk. De örökbe fogadott gyereknél szerintem ez nem gyakori, sőt.
2021. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!