Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házasként örökbeadni a babánka...

Házasként örökbeadni a babánkat? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, viszont nem szeretnénk gyereket. Mindig is így éreztük, de tudjuk, hogy ez változhat, akkor pedig természetesen belevágnánk. Ezt csak azért írom le, hogy ne habzó szájú gyerekgyűlölőként képzeljetek el minket.

A lényeg: terhes lettem, és már kicsúsztunk az időből, nem tudjuk elvetetni. (Ezt tettük volna, ha időben észrevettük volna a terhességet)

Szóval vagy megtartjuk, vagy lemondunk a babáról a szülés után. Ezen dilemmázunk.

Megpróbálom megfogalmazni amit érzek: Ha elképzelem, hogy szülés után elviszik a babát és nem látom többet akkor elfog a pánik, viszont már a gondolatától is depressziós, szomorú leszek, ha arra gondolok, hogy nekem 0-24-ben egy csecsemőt kell majd életben tartanom. Egy porcikám sem kívánja a babázást, egyikünk életéből sem hiányzik a gyerek.

A nyílt örökbe adás a legrosszabb opció, annál rosszabb nincs, ha van is meg nincs is gyerek, ezt rögtön elvetettük.

Az a célunk, hogy ebből a reménytelen döntésképtelenségből valahogyan átbillenjünk a mérleg valamelyik oldalára, és elköteleződjünk véglegesen az egyik döntés mellett. Tehát vagy megtartjuk, de akkor szeressük és várjuk, vagy mondjunk le róla, de akkor ne kínozzon utána évekig a lelkiismeretünk.



Nem tudom tudtok e segíteni, remélem nagyjából érthető ez a katyvasz. Lehet, hogy nem ez lesz az utolsó kérdésem erről a témáról...


2022. ápr. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:

A 20-as válaszra írom:


Egyikünk sem nyitott erre, számunkra ez a "legtermészetellenesebb" megoldás. Én ráadásul szégyellném is magam a gyerek és a szívszerinti szülei szemében. Szerintem ez a nyílt örökbeadás olyan, amire "meg kell érni". Én nem érzem úgy, hogy valaha is eljönne ez a pillanat.

2022. ápr. 28. 14:44
 22/70 A kérdező kommentje:

Baromi furcsa belegondolni, hogy a gyerekünket más neveli, mi meg nézzük. Akkor már vagy legyünk rendesen a részesei az életének, vagy ne.

Nem tudom érted e amit írok

2022. ápr. 28. 14:45
 23/70 anonim ***** válasza:
100%

Ó, értem.


(Érdekes, hogy mennyire különbözőek vagyunk. Én, ha valaha örökbe szeretném adni a születendő gyerekemet, biztosan a nyílt örökbeadást választanám.)


Kívánom, hogy minél hamarabb sikerüljön meghoznotok a mindenki számára legjobb döntést. Kitartást nektek, biztosan nem könnyű.

2022. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
98%

Várj, hogy érted azt, hogy ti nézitek, ahogy más neveli a gyereketeket? Mondom én, hogy itt valami félreértés van. :)


Ha nem akartok részei lenni a kicsi életének, akkor nem kell. Igen, van olyan opció, hogy az örökbefogadók évente 1-2 alkalommal küldenek a gyermekről képeket és beszámolnak pár sorban a fejlődéséről, de ez megbeszélés kérdése és ha ti nem akarjátok, akkor természetesen nem kötelező. Ennél szorosabb kapcsolattartásra pedig nincs törvényadta lehetőség nyílt örökbeadás esetén sem.

2022. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgyis az lesz hogy egyszer az egyik - egyszer a másik irányba fognak hajlani az érzéseitek. Majd ha nőni fog a hasad, rúg, halljátok a szívverését stb. akkor fog leginkább erősödni bennetek az hogy akarjátok-e vagy sem. Félni meg az is fél a legtöbb esetben aki tudatosan tervezte és mindig is vágyott gyerekre :D szóval ne a félelem vezéreljen ebben a döntésben. De szerintem tényleg ahogy lesz látszata a dolognak és minél több, annál jobban fogjátok érezni hogy mi lesz számotokra a jó döntés.
2022. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor meg már mindegy, hogy zárt vagy nyílt örökbefogadás e, ha nem tartjuk a kapcsolatot. Én mondjuk nem szeretném megismerni a szívszerinti szülőket. Ezt nem tudom megmagyarázni hogy miért, nem találom a szavakat.
2022. ápr. 28. 14:58
 27/70 A kérdező kommentje:
(Ezt a 24-es válaszra írtam)
2022. ápr. 28. 14:59
 28/70 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadó szülő vagyok.

Nálam se jött szóba a nyílt, egyszerűen csak nem szerettem volna látni a ver szerinti szülőket. Nem tudtam megmagyarázni, miért.

2022. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%

Persze, végülis ez a te döntésed, ha jobbnak érzed a titkos örökbeadást, akkor válaszd azt.


Minden jót kívánok nektek.

2022. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el a korábbi hozzászólásokat, lehet írták már.

Anyagilag hogy álltok? Fogadhatnál bébiszittert, aki már akár az elejétől besegítene. Nem gondolom, hogy ez lepasszolás lenne. Rendszeresen lehetne valaki segítség.

2022. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!